Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzak gyorsan,...

Hogyan dolgozzak gyorsan, vagy hatékonyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyukám és apukám munkamániások voltak, azaz az életük a munka körül forgott. Akkor is dolgoztak, amikor nem is kellett volna nekik (azaz fölöslegesen), apámat és anyámat is fizikailag konkrétan megcsonkította ez az életvitel. Nem viccelek.


Amit megtanítottak nekem az komplett káosz. Túlságosan maximalista lettem, soha nem kaptam jutalmat vagy dícséretet akármit is mutattam fel, sok dolgot megcsinálok fölösen, és írtózom a hibáktól.


Szóval hogyan lehet egészségesen hozzáállni a munkához? (Mert nálunk ez megy generációkon át, nem akarom továbbvinni ezt az életvitelt)



2016. márc. 2. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondás lesz.

Amit én megtapasztaltam - és nagyon nem tetszett - az az, hogy jobb a gyors és összecsapott munka a lassabb, de normálisabban kidolgozottnál. A hatékonyság is a sebességet növeli, és ez a lényege.


A mai világ sajnos ilyen, persze elsősorban a versenyszférára gondolok, nem a tűzoltásra vagy a pilóták munkájára.


Egészségesen szerintem akkor lehet hozzáállni a munkához, ha megengedik vagy kiharcolod, hogy a saját sebességeddel, a saját habitusodnak és minőségi igényeidnek megfelelően haladj - akkor lehet nagyot alkotni.

2016. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A mai munkák többsége alapból "időre megy", rövid határidővel kell minél jobb eredményt hozni. És sokszor tényleg az van, hogy mindegy milyen, csak legyen kész.


Na meg a munkaadó szempontjából sem mindegy mit mutatsz. Szerintem kicsit többet kell beleadni a minimumnál, lássák az igyekezetet, de feleslegesen magasra sem kell tenni a lécet, mert akkor onnantól mindig azt fogják elvárni hogy te 110%-on pörögj.


Persze ha a magad ura vagy, akkor meg kell találnod azt a pontot, ami gyors is hatékony is, de az életed sem megy rá.

2016. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Haladok a változással, igaz lassan, de beérem ezzel is bőven.


1-es: mindenképp kiharcolom, hogy egészséges életvitelem lehessen. Ettől semmi sem fontosabb. Vannak normális, emberi munkaadók, meg fogom őket találni.


2-es: a magam ura vagyok, az is maradok... Viszont egyre gyorsabb és jobb vagyok, és ez kb. nekem tűnt fel utoljára. :)

2016. márc. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!