Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha magamhoz...

Miért van az, hogyha magamhoz képest valamibe fejlődök vagy elérek valamit az senkit nem érdekel?

Figyelt kérdés

például ha én mondjuk nem dolgoztam, de elkezdtem az senkit nem érdekel, abból meg az jön hogy mit dolgozom és hogyan..és abból meg az jön hogy ja csak ennyi..

mindig többet várnak. De nem csak ebben, minden másban amig én nem vagyok valamiben nagyon kiemelkedő tehetség.. nem vesznek észre. pedig azért néha jól jönne a biztató közönség amitől ugye több erőre kapok


2016. márc. 3. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

nem tudom miért mástól vársz ilyet...

miért érdekeljen mást? a te életed, a te sikereid...

ne mástól várd, hogy minden pillanatban rád figyeljen és megdicsérjen...

vannak dolgok amiket alapnak vesznek az emberek, nem érzik nagy dolognak ha eléred, viszont bírálnak ha mégsem, lásd pl munkanélküliség...

neked kellene érezned, hogy sikerélményed van, hogy végre sikerült elérned valamit...

ha meg kiemelkedő leszel valamiben azt mások is fogják értékelni, de amíg átlagos vagy addig ne várj ilyet...


hidd el a másik oldalnak is meg vannak a sajátos rossz tulajdonságai...amikor te vagy a nagy sikeres ember és a körülötted levőket ez frusztrálja...

mi 4-en vagyunk testvérek...ebből bátyám szakma nélkül, alkalmi munkákból él...nagyobbik húgom érettségi nélkül, már gyerekkel most épp otthon van, nem is dolgozott, csak suli mellett tesco árufeltöltő...kisebbik húgom most tanulja a szakmáját, szerintem ő végig is fogja csinálni...és vagyok én, 3 szakma, jó munka, jó fizetés, minden jobb mint a többieknek, igaz én rengeteget dolgoztam is érte...


de ugye ha szóba jön, hogy én hol tartok akkor a többieket ez frusztrálja, mert ők messze nem értek el ekkora sikereket, holott bátyámnak is jó agya van! és a másik két tesóm is elég okos, simán lehetnének ők is sikeresek, csak más utat választottak...


szóval néha jobb ha magadban eltudod könyvelni, hogy elértél valamit és nem másokat frusztrál a te sikered...


23F

2016. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
miért kellene, hogy mást érdekeljen?
2016. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert az embereket leginkább saját maguk érdeklik és sokan nem szeretnek energiát fektetni a másikba.

Nekem azért furcsa lenne, ha egy barátom jönne oda lelkesen és elmesélné egy sikerét és nem reagálnék rá pozitívan. Ha valaki a barátom, örülök, hogy elért valamit, még ha nem is értek hozzá. Pár mondat az egész és minimális energia, de a másik félnek jó.

Még egy havert is meghallgatok, maximum nem figyelek, ha nem érdekel vagy nem tartom sokra, de még ott is eleresztek egy "Gratulálok, ügyes voltál!" vagy hasonló szöveget.

Emberek, pár mondat az egész...

2016. márc. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!