Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretik az emberek...

Sansa LannisterStark kérdése:

Miért nem szeretik az emberek a szép és okos nőket?

Figyelt kérdés

Sosem voltak igazán barátaim, már az oviban sem, most felnőtt nő vagyok, melózok, néha vannak haverok, de ennyi. Csak a párom van, akire igazán számíthatok.

Az egészben az a poén, hogy nem is vagyok annyira szép, és kifejezetten okos sem. Jól nézek ki, szép az arcom, de messze sokkal szebbek is vannak nálam. Az eszem se a legjobb, van amiben nagyon okos vagyok, van amiben nagyon nem.

A kérdés azért merült fel bennem, mert nemrég elbeszélgettem erről valakivel, aki azt mondta, az emberek nem bírják ha valaki túl szép és túl okos, mert irigyek. Alig akartam elhinni, hogy ezt mondta, mert én nem tartom ennyire nagyra magam. Lehet, hogy mégis másoknak az jön le hogy nagyképű vagyok? Rosszul tálalom magam? Vagy mi bajuk van? Miért nem fogad el senki? Sokszor igaz, én próbáltam rossz embereknek megfelelni, de az nem lehet hogy mindenki rossz, biztos én is hibás vagyok. Csak nem tudom, miben és mit csináljak.



2016. márc. 4. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Azok az emberek nem nagyon kedveltek, akikből sugárzik, hogy többnek tartják magukat a többieknél.

Kedveltek azok, akik népszerűek azért, mert: vidámak, közvetlenek, barátságosak, jó hallgatóság, érdekeseket mondanak.

De aki okos(kodik), meg a külseje a legfontosabb, nos hát...valamiért nem népszerűek.

De lehet egy szép nő is népszerű, van egy ismerősöm, szép nő, nagyon vidám, kissé gyerekes, és mindenkihez nagyon barátságos, és sosem akad ki semmin, nem hisztizik, nem sértődik meg semmin, mindenen csak nevet. És persze inkább szerény a stílusa.

Épp nemrég néztem egy nagyon szép lányt, megtaláltam a facebookon, és látszik, hogy olyan fotókat tett ki magáról, ami nem a külsejét hangsúlyozza ki, sőt, mintha azt próbálná lehúzni. És rengeteg ismerőse van, az életben is.

Szóval inkább csak szerényen, és vidáman.

2016. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A pasik többségének esetében arról van szó, hogy egyszerűen önbizalomhiánnyal rendelkeznek, és egy szép, illetve okos nőt egyszerűen nem mernek megszólítani, mert nem tartják magukat elég jónak hozzá. Tehát ők ezért kerülik őket. [Nem rólam van szó, én szívesen ismerkedek ilyen nőkkel.]


Az irigységet inkább a nők részéről tudom elképzelni, amit a rivalizálás vált ki belőlük.

2016. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

„Miért nem szeretik az emberek a szép és okos nőket?”


Ezzel nem értek egyet. Mindenkinek nem lehet megfelelni! Sem szépség, sem okosság területén! Ismered? Szép lehetsz de okos... :D

2016. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A közvetlenségem megvan. Vidám nem mindig vagyok pont amiatt, hogy sokan nem bírnak elviselni. Jó hallgatóság lennék, ha szóba állnának velem.

Egyáltalán nem akarom magam többre tartani másoknál, sőt önértékelési gondjaim vannak, és ezt másoknak is el szoktam mondani. Aut hiszik álszerény vagyok? Vagy mi? Nem értem... Spúr se vagyok, szeretek adni, de azt nem bírom ha kihasználnak vagy hazudnak nekem, és emiatt sokan önzőnek tartanak.

2016. márc. 4. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki szép és okos, attól még rengeteg más tulajdonság is meghatározza a személyiségét, amiért bírják vagy nem. Az emberek többségének semmi gondja a szép és okos nőkkel, sok pasi keres olyat.

Szerintem nálad is valami más dolog lehet a ludas.

2016. márc. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem az a baj, hogy szép vagy meg okos, hanem talán hideg vagy. Ezt abból gondolom, hogy nincs barátnőd. Ez furcsa. És ha már az óvodában sem volt, akkor meg kellene tudni egy pszichológustól, hogy vajon miért??
2016. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pasim az van, nagyon szeret engem, mindig mondja, hogy semmi bajom, mások a hülyék. De hát nem lehet mindig más a hülye. Pszichológusra nincs pénzem, meg itt helyben nincs is, csak az SZTK-s.
2016. márc. 6. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A pasik azt szeretik, ha a csaj felnézhet rájuk. Tehát minden téren jobbnak kell lennie nálad annak, aki téged akar feleségnek.
2016. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A párkapcsolatommal nincs baj, csak a barátokkal. Pl gyűlölöm ha hazudnak nekem, és sajna mindennapos eset, hogy hülyének néznek.
2016. márc. 18. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9 Ez hogy jön összefüggésbe azzal, hogy "okos és szép vagy"? Aki hazug, vagy csak bunkó, az mindenkivel az, nem csak veled. Talán annyi a különbség, hogy te az *értékeiddel* a többihez képest jobban elvárod, hogy szeressenek.


A kérdésedre válaszolva, nekem egyrészt több ilyen ismerősöm is van, akinek kitudom fejezni a szeretetem.

Azonkívül sok olyan ember van akit távolról csodálatosnak tarthatnak(úgy hogy közben nem is ismerik), de ez nem arról szól, hogy "benyalnak neki", mert sokan így veszik, ha valaki kedves velük.


Akármilyen is legyen valaki, a barátságot kölcsönösnek kell éreztetni kellőképpen, mert ha nem az, akkor eleve így érzik az emberek, mintha "papucs-barátot" akarnál.

És ez így szerintem már nem az irigységről szól, MERT például a végtelenségig kedvelhetek egy olyan embert, aki "jobb nálam", viszont kedves is és barátságos hozzám.


Akármilyen is vagy, a stabil barátság/kapcsolat mindig kölcsönös viszonyulásból kell álljon, ennél tovább mindenki úgy- és azzal kezdeményezi, akivel akarja.

2016. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!