Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkónak hisznek a munkahelyem...

Bunkónak hisznek a munkahelyemen mert nem köszönök a legtöbb embernek, pedig csak félek hogy nem viszonozzák! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, takarítói munkakörben. Egy szép, új irodaházban dolgozom. Nagyon sok otf dolgozó irodistával találkozom. Sokakkal nap mint nap már hónapok óta. Nem szoktam rájuk köszönni. Az elején volt, hogy megtettem de nem jött rá válasz így úgy gondoltam nem csinálok hülyét magamból, inkább nem eröltetem a dolgot. Már eljutottam oda, hogy senkinek nem köszönök. Félek hogy nem viszonozzák és leégek, kellemetlen helyzetbe kerülök! Pl. volt már sokszor hogy nyújottam a kezem valakinek akivel beszélgettem előző nap pár szót hogy bemutatkozzak ha már előző nap beszéltünk, de ő nem nyújtotta csak nézett és elfordult.

A cég nagyfőnöke mondta az én főnökömnek hogy milyen bunkó vagyok! Pedig nagyon rendes vagyok, segítőkész, mindenki más dolgát a magamé elé helyezem. Önzetlenül segítek, nem vagyok irigy, nem beszélek ki másokat. A nagyfőnöknek pl. azért nem köszönök, mert úgy gondolom hogyan jövök ahhoz hogy egy ilyen sokat elért, elegáns, nyelveket beszélő milliomosnak köszönjek? Mit képzelek hogy majd üdvözöl egy senkit? Nincs neki erre ideje! Főleg ha nagy emberekkel van, nem várhatom el hogy viszonozza.

Az irodista nőkkel is így vagyok. Volt aki szimpatikusnak tűnt, szivesen beszélgettem volna vele (nem randizni vagy ilyesmi, mert érthető módon a saját szintjükön keresnek párt) de aztán nem köszöntem neki annak ellenére hogy néztük többször is egymást! Most meg már kínos lenne hogy hónapokig elmentem mellette.


Sajnos mondom, sokszor volt más helyzetekben, meg az előző munkahelyemen hogy hetekig, hónapokig ráköszöntem mindenkire akivel naponta találkoztunk mert így neveltek, aztán a többség csak nézett és elment mellettem. Aztán másnap is köszöntem hátha csak nem vettek észre de ugyanúgy átnéztek rajtam. Gyakran volt hogy beszálltam a liftbe "jó napot kívánok" (vagy ahogy jött, "kezét csókolom" "sziasztok" stb) aztán 7 emeleten át kínosan álltam ott mert nem jött válasz.


Mit kéne csinálnom? Van valami iratlan szabály ami társadalmi pozició szerint szabályozza a köszönést? Pl. nem illik a a takarítónak az irodistáknak köszönni vagy a fő-fő főnöknek? Sejtem hogy én rontom el mert azt képzeltem mindannyian emberek vagyunk és így illik pénztől, beosztástól függetlenül. Aztán lehet hogy tényleg én vagyok a bunkó!



2016. márc. 4. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Semmi. Mi van akkor? Sok sok ember idegen számodra. Az utcán sem köszönsz rá minden szembejövőre.
2016. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Te vagy a fiatal férfi, neked kell előre köszönni a magasabb rangú férfiaknak és minden nőknek (vagyis, ahogy elnézem, mindenkinek). Ha nem köszönnek vissza, az őket minősíti, de neked köszönni KELL.
2016. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

normális munkahelyet kellene keresned, én olyan helyen dolgozom, ahol a takarítónőnek is kijár a köszönés, és nem viszonzásként, hanem a fiatalabbak ill. a pasik előre köszönnek nekik. Sőt a gondnoknak is köszönünk.


Amúgy van egy tippem, hogy Budapesten dolgozol, ugye?

2016. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Köszönni kell? Miért is kell? Én csak annak köszönök mindig akivel fogok is beszélni. Ha bemegyek a boltba köszönök. Ha bemegyek a munkahelyemre és átmegyek egy másik irodába akkor köszönök. Akik velem vannak egy irodában azok köszönök. De mondjuk egy nagy irodaházban ahol több részleg van miért is menj végig és köszönj mindenkinek? Annak kell köszönni akivel fogsz kommunikálni. Ennyi a lényeg. Amúgy idegeneknek nem is kell köszönnöd és ez nem bunkóság.
2016. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
A kérdezőnek sem kell előre köszönnie és másoknak sem kell neki. Főleg, ha nem is ismerik egymást. Ennyi a lényeg. (előző voltam)
2016. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Egyrészről nekem illik előre nem is várom hogy más köszönjön nekem. Csak nagyon kellemetlen hogy ha én köszönök azt nem viszonozzák. Szégyellem ilyenkor magam! Amúgy simán köszök előre a 18 éves férfinak is mert amúgy is alacsony vagyok, 164cm így fiatalabbnak néznek.

Vidékről jöttem Budapestre, sajnos otthon nem volt semmi munka évekig. Itt is sokáig kerestem de nem találtam majd jött ez. Közben keresek, vissza akarok menni a szakmámba de nincs állás, enni meg kell!

Engem úgy neveltek hogyha bemegyek/kimegyek illik köszönni. Ha beszállok egy liftbe illik köszönni! Ha minden nap találkozok valakivel (szomszéd, munkatárs) illik köszönni! Ezért érzem furán magam hogy nem jön válasz.

2016. márc. 4. 19:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez mind szituáció függő. Ha egy plázába bemegyek a liftbe nem fogok az ottani embereknek köszönni, mert miért tenném? Ha mondjuk kórházba megyek be, mert valamilyen rokonom bent van és végig megyek a folyosón és ott vannak a nővérek akik nekik természetesen köszönök. Munkahelyen nem köszönök olyannak akivel nem találkozok és azért nem megyek reggelente végig mindenhova, hogy köszönjek nekik. Ilyen erővel, akinek van Facebookja és X mennyiségű ismerőse minden nap köszönjön mindenkinek! Bár rossz példa, de körülbelül való életbe is így lehetne elhelyezni. Vagy köszönök mindenkinek, de elköszönni nem köszönök el akkor legközelebb nem kell köszönni, hisz már köszöntem nem? ;)
2016. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ők a bunkók. Legközelebb köszönj - semmi válasz csak néz - hangosabban is ráköszönsz...
2016. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért mondták rád hogy bunkó vagy, mert nem köszönsz? Biztos?

Ezt lehet orvosolni, köszönj annak, akinek úgy gondolod.

S amúgy meg senki nem fog megharagudni, ha elmondod hogy kisebbrendűségi érzés miatt nem mertél neki köszönni és elnézést kérsz.

A szitu mindenhogy kínos, más kérdés, hogy meddig. Ha nem változtatsz, az is marad. :)

2016. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg köszönj határozottan. Abból baj nem lehet. Ha valaki nem köszön vissza, egy hét után mindennap, majd visszaköszön... csak idő kell neki mire reagál.. be van gyepesedve.
2016. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!