Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti könnyen észreveszitek a...

Ti könnyen észreveszitek a saját hibáitokat? (Elírás, elszámolás, stb. )

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha pl. egy egyenletben, vagy irományban ejtek egy hibát, akkor utána szinte hiába ellenőrzöm át újra ezerszer, akkor sem veszem észre. Még úgy sem, hogy "ordít" a szemembe a hiba. Pl. egyszer valahova egy hosszú egyenletben sikerült az írnom, hogy 2+3=6. Persze emiatt az egész egyenlet rossz lett, és átnéztem van hatvanszor, de ez nem tűnt fel. (Annak ellenére, hogy azért ennyire nyilván tudok számolni. :D)


Múltkor elírtam egy házszámot egy szerződésben. Ezerszer ellenőriztem azt is, de nem tűnt fel...


Valami bajom lenne? Ez sok gondot okoz, és nagyon kellemetlen. :(



2016. márc. 5. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
velem is folyton ez van :((( segíthet, ha a két átnézés között csinálsz valami mást, ami teljesen elvonja a figyelmed, és később friss fejjel nézel bele megint. Nekem ilyenkor esik le, hogy mi a hiba.
2016. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszönöm! Tényleg lehet, hogy az ember már annyira benne van abban, amit csinál, hogy óhatatlanul is azt látja oda, amit látni akar.


Sudokunál is előfordul, hogy mondom magamban, hogy 7-es kell oda. Erre írok mondjuk egy 5-öst, ami csak akkor tűnik fel, mikor már minden összekutyulódott miatta. És nem arról van szó, hogy ne tudtam volna jól, hanem egyszerűen elírtam...


Számokkal a leggyakoribb.

2016. márc. 5. 19:24
 3/22 anonim ***** válasza:
Én általában észreveszem a hibákat ha keresem, de nagyon ritkán keresem, mert -őszintén szólva- elég nagy egóm van, és tökéletesnek vélem magam
2016. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez nem számokkal fordul elő, hanem amikor gépelek. Sokszor fordítva gépelem be a betűket, mert nem nézem a monitort közben. Átnézem, nem tűnik fel csak utólag. A megoldás nálam az lett, hogy több órával utána is átnézem még egyszer vagy másnap reggel. Esetleg átnézetem valaki mással. (A szakdogámat vagy 5x néztük át témavezetőmmel, utána odaadtuk egy másik tanárnak, aki kb. 6 gépelési hibát vett benne észre, amit mi nem.
2016. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én is szoktam kérni valakit, hogy nézze át, ha van ilyen lehetőség, csak sajnos nem mindig van erre idő. Meg arra sem, hogy másnap, vagy akár csak órákkal később újra megnézzem, amit csináltam.


Muszáj lenne trenírozni magam valahogy, hogy ezt a hibámat kiküszöböljem. :(

2016. márc. 5. 20:56
 6/22 anonim ***** válasza:

Észreveszem, de nekünk volt gépírás óránk, amikor sem a billentyűzetet, sem a monitort nem volt szabad nézni, csak a végén. Fél év alatt eljutottam odáig, hogy éreztem, ha elírtam valamit, mert "megijedtem".


(Ez a kinesztetikus memória, a test memóriája. Ezért mondják, hogy olyan, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni, mert az izmaid emlékeznek.)

2016. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A és E - notórius cserélője vagyok ennek a két betűnek, pedig nincsenek is közvetlenül egymás mellett a klaviatúrán. Korábban SpeakBoard-on olvastattam fel az írást, ha nagyon azt akartam, hogy hibátlan legyen. Az most már csak VirtualBox-on van meg, rég nem használtam. Még az szokott segíteni, ha idegen környezetbe helyezem a szöveget: átmásolom egy másik szövegszerkesztőbe, vagy még jobb, ha kinyomtatom, ill. rámentem E-book olvasóra.


Programozásnál is néha egészen bagatell hibákat ejtek, aztán rossz esetben órákig keresem, miért nem úgy működik, ahogyan szeretném.

2016. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hú, lehet, hogy félreérthetően írtam: gépírás órám nekem is volt, én is vakon gépelek.


Ezek az elírások/hibák nem a gépelésből adódnak. Kézzel írásnál is így van. (Pl. hosszú egyenleteket sosem gépen oldottam meg...)

2016. márc. 6. 08:07
 9/22 A kérdező kommentje:

"Programozásnál is néha egészen bagatell hibákat ejtek, aztán rossz esetben órákig keresem, miért nem úgy működik, ahogyan szeretném."


Ez milyen ismerős.

Valahogy azt kellene fejleszteni, hogy ráugorjon a szemünk a hibára, ne pedig azt lássuk oda ellenőrzésnél, amit látni akarunk...

2016. márc. 6. 08:08
 10/22 Sunshinedoll ***** válasza:
Én észre szoktam venni. A számolás általában megy precízen, ritkán számolok el valamit, én gépelni nem tudok. Rohadt gyorsan akarok írni, de hát nem tudok, mert kb 3-4 ujjal pötyögök, és össze-vissza ütök mindent, és nagyon sokszor elírok ezt-azt. Telefonon még rosszabb a helyzet, ott van, hogy nem lehet érteni a mondatot. Túl türelmetlen vagyok a lassú íráshoz, persze utána meg amiatt vagyok ideges, hogy nem győzöm javítgatni a betűket, elírásokat :D
2016. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!