Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért unatkoznak?

Az emberek miért unatkoznak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor látom, hogy valaki unatkozik...iskolán belül pl. ledől a padra, vagy kéynszeresen beszélni/telefonozni akar, ez miért van? Még ha nem is érdekli az óra anyaga, nem kötik le a saját gondolatai? Én soha nem unatkozom órán. Még akkor sem ha nem figyelek oda. Szerintetek mi az oka annak, hogy egyes emberek unatkoznak? Amúgy van még valaki úgy, ahogy én leírtam? Tehát pl. még sose unatkozott életében?
2016. márc. 7. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó neked. Nekem mozogni kell, így egy tanóra kínzás számomra. Mostmár megszoktam, de régen, mikor a kötelezőket olvastam, akkor közben mászkáltam a lakásban. Én nem tudok mindig agyalni. Arra van a vonaton idő, zenehallgatás közben! Valamint itthon, edzés után. De mikor csak döglök a hétvégén, mert barátaim nincsenek, egyedül meg nem megyek sehova, akkor is érzem, hogy milyen szar vagyok és inkább nekiállok kicsit edzeni.
2016. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jelen! 😃

Esküszöm, hogy szinte irigy vagyok, mikor kiírják ide, hogy unatkoznak. Én állandó elmaradásban vagyok, olvasatlan könyvek, megnézetlen filmek vannak félretéve, nyelvtanulásom, edzésem csak félgőzzel megy, mert mindig kell másra az idő, takarításom is lehetne alaposabb, kutya se sírna, ha többet foglalkoznék vele, baráti programokra is csak kéthetente tudok igent mondani, anyukámat is sűrűbben látogathatnám, már második éve dédelgetem a gondolatot, hogy beiratkozom egy cukrásztanfolyamra, de még nem tudtam tervet csinálni, hogy mikor szakítsak rá időt... itt szakad rám a sok tennivaló, ami igazából mind élmény lenne és nem kötelesség, én nem tudom, mások hogyan tudják úgy beosztani az idejüket, hogy marad unatkozásra is.

2016. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nekem is fura, mivel ahhoz, hogy én unatkozzam, az kell, hogy valami nagyon rossz és ingerszegény környezetbe legyek zárva, ahol nem tudok gondolkodni sem, mert annyira irritál (várakozás sivár kórházfolyosón, ez már alakul. ha elég fáradt vagyok s muszáj ott maradnom, akkor borzalmas. ilyen szerencsére 1-2 alkalommal volt életemben. de ha fáradt vagyok, fáj a fejem és haza akarok menni vagy ki a levegőre és nem lehet, na ez se jó).


De máskor? Dehogy unatkozom, a világ érdekes, nekem pedig agyam van és saját kis történeteim benne, de annyi másra is gondolhatok :)

2016. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A 2.kal is együtt tudok érezni, én munkanélküliként is mindig időzavarban vagyok, túl kevés az időm, annyi mindenre kellene... Márpedig én nagyon szeretek lazán ellenni, olvasgatni, gondolkodni, macskát simogatni... Amitől nem haladnak az egyebek.
2016. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lustaság. Nyelvtanulás, tanulás, edzés, programozás, olvasás, TAKARÍTÁS... mind-mind várnak rám mégis unatkozom. Hát ilyen egyszerű. Jó lenne valakivel megtervezni egy napomat, hátha nem csak feküdni fogok :D
2016. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Miért kell mindig mozognod?


--------------------------------------------


De, az emberek miért unatkoznak? Mi okból?


Sose értettem.

2016. márc. 7. 16:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert lusták. Mint mondtam nekem is millió dolgom van de nincs kedvem hozzá. Emiatt unatkozom. De ha migcsinálnám nem unatkoznék csak nincs kedvem. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni.
2016. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én, nem mondanám, hogy unatkozok. Viszont, hetekig el vagyok úgy, hogy csak is a legszükségesebb dolgot csinálom meg.
2016. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem kötik le a gondolataik.

Vannak emberek, akiket csak külső ingerek tudnak stimulálni. Ezek hiányában ingerszegény környezetben találják magukat - tehát keresniük kell egy külső ingert ahhoz, hogy ne unatkozzanak.

2016. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez is igaz, a lustaság. Én alapból lusta vagyok, de sok minden érdekel, ezért nem szoktam unatkozni. De ha aberráltan lusta kedvetlen hangulat kap el és semmi nem vonz, akkor tényleg lehet unatkozni... Én nem szoktam, mert elvagyok azzal, hogy netezek, fekszem, macskát simogatok, az agyam pedig még ekkor is tartalmaz gondolatokat... De azért ilyenkor érzem, hogy jóval közelebb van hozzám az unalom.


Rossz kérdés, hogy mi okból. Nem okból és direkt unatkozik az ember, egyszerűen megtörténik nála. Az agya is lusta, nem történik semmi, nincs kedve semmihez... Beáll az unalom.

2016. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!