Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják annyian a...

Miért utálják annyian a pozitív, boldog, gazdag, kiegyensúlyozott, szerencsés embereket?

Figyelt kérdés
Vagyis engem. Mivel egy született mázlista vagyok, kétségtelenül beleszülettem a jóba, a családom anyagilag igen jól áll, házaink, lakásaink, nyaralónk van jó környékeken. Minden évben legalább 3 külföldi helyre elutazom. Jó egyetemre járok, azt tanulom ami érdekel, olyan mintha hobbi lenne, így kevés tanulással is a legjobbak között vagyok. Szinte mindig jó kedvem van, kiegyensúlyozott vagyok, a legtöbb lánynak bejövök, mert helyesnek tartják az arcomat. Hát szóval boldog életet élek, amit nagy részben nem magamnak, hanem a szerencsének köszönhetek. Viszont hallok ezt-azt, több helyről is, hogy a hátam mögött rengetegen utálnak, néha érzékelem is, de sosem mernék a szemembe mondani. Na és hát én ezt nem értem, hogy mi bajuk velem, amikor nem ártottam nekik semmit. Felőlem mindenki legyen boldog, és legyen kétszer akkora vagyona mint nekem, engem az sem érdekelne, mindig csak a saját dolgommal foglalkozom. Egyszerűen nem fér a fejembe ,hogy zavarhat bárkit is az, hogy a másiknak jó. Egyesek hogy tudnak engem gyűlölni, amikor nem is ismernek.

2016. márc. 7. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne is foglalkozz vele, majd elmúlik.
2016. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
irigység
2016. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
fordított helyzetben téged is zavarna.
2016. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez van sajnos.
2016. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem zavarna, mert attól, hogy más embernek jó dolga van ,attól nekem még nem lesz rosszabb.
2016. márc. 7. 22:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem tudod milyen érzés fordított helyzetben lenni,úgyhogy nem biztos hogy nem irigyelnéd a mostani magadat
2016. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem utálják, de azesetben, ha mégis , akkor alacsony szellemi színvonalat képviselnek szegénykék. Nevezzük alacsony tudatszintnek, és hát, tényleg szánni lehet őket. Amúgy, én nem tom mennyire jellemző ez a "dgljn meg a szomszéd tehene is" -mentalitás, csak hallottam, hogy van ilyen. Hogy nem az a baja, hogy neki nincs tehene, hanem, hogy a másiknak van. Hát és végülis tényleg irigység ez, asszem írták már előttem.
2016. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem téged utálnak, pontosan azért, mert nem is ismernek, hanem igazságtalannak érzik ezt a felosztást, ami (szerintem valahol érthető módon) nagyon frusztrálja őket. Erről te persze nem tehetsz és aki ezt érti és tudomásul veszi, az nem fog téged bántani.

Ha csak a saját dolgoddal foglalkozol, akkor ez szerintem ne zavarjon. Azokat is bántják sokszor, különösebb ok nélkül, akiknek sokkal több problémájuk van, mint neked. A megoldás: nem foglalkozni velük.

2016. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező!

Kb. a lelkemből beszéltél, csak annyi, hogy én nő vagyok. Nagyon hasonló a helyzetünk, engem is próbálnak támadni, legtöbbször olyan emberek, akikről azt se tudom, hogy léteznek, vagy csak látásból tudom, hogy kicsoda. Nézd továbbra is a saját dolgod és ne foglalkozz az alattad lévőkkel, csak a te világoddal, így továbbra is jól fogod érezni magad. :) Az emberek soha nem szerették azokat, akik valamiben jobbak, mint ők. Nem csak anyagi dolgokban mérhető az irigység egyébként, hanem más esetekben is. Ilyen a világ. :)

2016. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

"ne foglalkozz az alattad lévőkkel"


Alattad lévők... Na, téged valószínű ezért utálnak.

2016. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!