Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbolondulás vagy elmei...

Megbolondulás vagy elmei zavarodottság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztori ott kezdődik... párom elhagyott 6.5 év után, az azt kövező hónap nagyon drámai volt. A depresszió elkezdett rajtam kirajzolódni. Nem beszélgettem senkivel sem, nem ettem, csak keveset.. fogytam is miatta elég sokat. Az új évet úgy kezdtem, hogy erőt vettem magamon és elköltöztem otthonról. 3 hét alatt találtam munkát, ahol 1 hónapot eltudtam tölteni, és nemrég váltottam egy másik helyre, mert az jobbnak bizonyul. Szakmai gyakorlatlanságban "szenvedek" épp, ahol most mind ezt magamra tudom szedni. Nehezen megy, pár napja kezdtem, és elkezdtem aggódni, amit azt gondolom, hogy feleslegen lenne, de sokat lelkizek, gondolkodok dolgokon,hogy hülye vagyok e. Túlpörgök dolgokban. A munkahelyen előjött a figyelem zavar. Amit kolléga mond nem igazán fogom fel, hogy mit is kell csinálni. A metrón túlmegyek pár megállót, eltévedek az aluljáróban. Ami nem volt jellemző rám, mindig tudtam, hogy merre járok és hol vagyok, baromi jó helyismeretem volt. 4 hónapja hagyott el volt barátnő....

Megbolondulhattam?

27 leszek és most jövök rá dolgokra, eddig egy felelőtlen boldog ember voltam, de most csak idegeskedek, nyugtató teát kezdtem el inni, van amikor feszültség oldó gyógyszert is beveszek. Nem voltam ilyen feszült soha. Enni sem normálisan eszek, mert próbálok erőből talpra állni. Szeretet hiányom is van nagyon....



2016. márc. 8. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok "kemény", pláne nem sértő lenni de: nem találtad fel a spanyolviaszt!

Ez nem kérdés, hanem picsogás.


A gyógyszerről addig állj le, amíg függővé nem válsz!

Honnan szedsz te ilyen gyógyszert?!


Nem bolondultál meg, hanem egy lelki sokk ért - pár hét, és enyhül, még egy kis idő, és elmúlik. Ha nem - na akkor menj szakorvoshoz! Nem azért mert ettől bolondultál meg, hanem mert olyan személyiségzavarod van, amivel először találkozol traumatikus helyzettel, és ami miatt nem vagy képes feldolgozni.

Gondolj bele: közel 7 év együttlét utáni kötés-szakítás nem csak párkapcsolatban okoz hiányérzetet, ami depresszióra hasonlító tünetekben realizálódhat. Én utálta a sorkatonaságot, de amikor 18 hónap után leszereltem, hetekig hiányzott. Mások 5 - 10 - 12 év után a kutyájuk halálát alig tudják feldolgozni.

Hidd el, ez az érzés nem a barátnődnek szól, hanem a megszokott életkörülmények felborulásával szembeni normális reakció!


" eddig egy felelőtlen boldog ember voltam" - Gondolom inkább "felhőtlenül boldog embert"-t akartál írni.

Nem ugyanaz!


Arra gondolj: minden vég egy új kezdett lehetősége is egyben!

2016. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Üdv a Klubban, én már több mint 20 éve ilyen vagyok, úgy élek napról napra mint egy "mérgezett egér, s az utóbbi 2-3 évben jöttem rá mind erre hogy ilyen gondjaim vannak, Néha én is úgy érzem már hogy megkattanok, ez a figyelem zavar egyszerüen borzalmas egy dolog ami még inkább rádob egy lapáttal az egész nyomorságra. Amit mondani tudok vond el a figyelmed amivel csak lehet, csinálj új dolgokat. Válts néző pontot. tudom ezt igy könnyü mondani.. De ez csak egy átmeneti állapot amibe vagy, lehet ettől a kapcsolat kijövetelből volt sok ami megrázott hirtelen, traumát okozott ami miatt ilyen lettél. Próbáld meg elvonni a figyelmed, annyi sok más dolog létezik, és még annyi új dolgot lehetőséget kézbe vehetsz. Emellett járj futni rendszeresen, jó kis levezető. ha szükségesnek tartod Pszichológushoz is elmehetsz aki segit feloldani megmagyarázatlan dolgokat, úgymond levenni a válladról.
2016. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" én már több mint 20 éve ilyen vagyok,"

Nem hiszem, hogy azonos lenne a problémátok.

Nálad a leírtak szerint ez egy "standard " állapot, ami tényleg lehet valamilyen mentális zavar eredménye - a kérdező által leírt helyzet viszont egy egyszeri sokkhatás eredménye.

Nem mindegy, hogy egy egyszeri, kiugróan magas vérnyomás, vagy egy tartós magas vérnyomás...

2016. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég húzós!😟

És az a 6.5 év nem kevés főleg ha érzékenyebb a lelked a szeretetre.

Tudod lehet hogy a francba fogsz engem kívánni, de az van hogy ezt el kell felejteni.

A szerelem hiány az ilyen, de jönni fog más aki majd 80 éves korodban is ott lessz veled.

De a stressz megöl ha tovább élteted tehát inkább koncentrálj és pihenj.

Tudom nehéz, és természetes hogy most minden rossz de ez elmúlik.


Ne aggódj, légy boldog. Sok sikert!😃

2016. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a sok hasznos választ.

A helyesírásom is sokat romlott hirtelen.

Nem voltam soha szorgalmas ember, de megtudtam jegyezni dolgokat, főleg ha egy helyen vagyok.

Február közepe óta az Astória aluljárójában eltévedek.

Mondjuk januárban nem volt ilyen velem. Most március kezdetével, érzem a tavaszt a jó időt, örülök az új helynek is, de bennem van a feszültség, hogy még lassú vagyok, ez is para. Meg volt olyan munkahely is ahonnan kiraktak pár nap alatt, mert nem feleltem meg szakmailag. Most ez a félelem úrrá válik ismét rajtam. Pedig 3 hónapig kötött a munkaszerződésem.

Vannak napok amikor volt párom albiát meglesen, mert érzem, hogy hiányzik és nem bírom elfelejteni. Sírok is néna néna... De ez ami most történik ez kegyetlen. Azért ennyire nem volt gáz a helyzet jan. feb. ban.

2016. márc. 8. 20:43
 6/6 A kérdező kommentje:

Amit elfelejtettem, 2014 decemberében édesapámat elveszítettem. Nagyon hiányzik.

1 évre rá páromat....

2016. márc. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!