Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek 2 kezes?

Hogyan lehetek 2 kezes?

Figyelt kérdés

Csak a jobbal tudok mindent jól csinálni és a bal kezemmel csak pár dolgot.

Meg lehetne tanulni a bal kezemmel is jól dolgozni?


Nem muszáj olyan jól mint a jobbal csak majdnem olyan jól.


2016. márc. 12. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése.


Nekem volt egy barátnőm még jó régen. Ő akart két kezes lenni. Sokat gyakorolt otthon is,meg mindenhol a jobb kezével (bal kezes volt) Pár hónap után elég sok mindent tudott a jobb kezével is csinálni.

2016. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elwera ***** válasza:

Úgy, hogy hozzászoktatod magad. Gyakorlással.


Zongorában például nincs olyan, hogy valaki balkezes, vagy jobbkezes, a balkezeseknek nem gyártanak fordított zongorát, amin visszafelé vannak a hangok, de nem is hiányzik, mert amikor a gyerek megtanul zongorázni, akkor úgy tanulja meg, ahogy ott van előtte a zongora és kész. A balkéz általában mély hangokon a basszust játssza, a jobbkéz pedig magasabb hangokon szólózik, virtuózkodik. Először az egyik, majd a mások kéz szólamát kell megtanulni kottából, amikor pedig megy mind a kettő külön-külön, akkor meg lehet próbálni együtt a kettőt. Az is egy tanulási folyamat, amikor a két kézre együtt kell figyelni. De hogyha sokat gyakorolsz egy bizonyos mozdulatot, zongoránál pl egy dallamot, az beleég a kezedbe. Olyan érzés, mintha már az agyad nem is kéne hozzá, a kezed rutinból tudja már hogy mit kell játszania.


Én balkezes vagyok, ballal írok, jobbal vágok ollóval, kanállal ballal eszek, villával ballal a kést a jobban fogom, ha kínai evőpálcikával kell enni, akkor is a bal kezemet használom, ha festeni kell falat akkor az ecsetet tudom fogni bármelyik kezemben, mert ha a bal kezem elfárad, akkor ott a jobb, de kényelmesebb ballal, valószínűleg mert azzal fogtam többször.


De ha eltörném a bal kezemet, akkor megtanulnék jobbal enni, és jobbal csinálni azt amiket előtte a ballal tudtam csak, a kényszer nagy úr.


Szerintem könnyebb dolog, mint megtanulni egy nyelvet, csak ez senkinek sem érdeke, hogy mind a két kezével tudjon csinálni dolgokat. Mert minek, ha egyikkel megy? Akkor a könnyebb utat választja, és hagyja elsatnyulni úgymond a másik kezét.

2016. márc. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!