Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogjam vissza magam?...

Hogyan fogjam vissza magam? Hogyan neveljem magam önuralomra?

Figyelt kérdés
A szituáció az bonyolult, a lényeg az, hogy ha mondanak nekem valami olyat, amivel felhúznak/értelmetlen/hazugság akkor mindig szembeszállok, hogy márpedig ez nem így van, mert tényleg nem így van és a végén mindig rosszul jövök ki belőle, mert én leszek a szar aki visszabeszél. Már rájöttem arra, hogy azt kell csinálnom, hogy nem hallom meg a dolgokat és nem veszem fel, nem reagálok rá. Csak egyszerűen olyan nehéz eltűrni a hazugságok vagy bármi mást, anélkül hogy elmondhatnám, hogy én hogy látom a dolgot. Itt csak az számít, hogy amit én mondok akármi legyen is az, mindig rossz. Ezért szeretném azt, hogy az ilyen veszekedős szituációkban csak egyszerűen maradjak csöndben, mert az nekem is jobb, meg neki is. Ajánlhattok ilyesmi könyveket is, nyitott vagyok rá. Köszönöm előre is a tanácsokat!

#veszekedés #önuralom #igazságnyilvánítás
2016. márc. 12. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell könyv csak pszichológia.

Te is tudod, jobb. Realizáld helyzetet, s szólj magadra amikor kezded elveszteni józanságod.

Ha valakivel nem lehet kommunikálni, csak magadnak ártasz ha felhúzod magad 1-2 agyhalott miatt.

2016. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, és igazad van de abban a szituációban nem tudom tartani a kontrollt és eszembe se jut megfékezni magamat, csak egyből mondom ami jön... Néha-néha még sikerül, de rengetegszer csak mondom amit gondolok és valóban csak magamnak ártok vele...
2016. márc. 12. 23:30
 3/4 elwera ***** válasza:

Vonatkoztass el, mintha nem is ott lennél.

Gondolj másra. Pl tegyél fel magadnak kérdéseket, de olyat ami szórakoztat, amitől jobb kedvre derülsz, és válaszolj rá. Persze csak magadban, ne adj ki hangot közben. Ugyanígy akár dúdolgathatsz is egy kedvenc számot, vagy akármit magadban, miközben nézel ki a fejedből. Persze nehéz irányítani hogy másra gondolj, amikor valaki ott ordítozik az arcodba, de meg lehet csinálni.


Én a fogorvosnál szoktam, amikor parázok, vagy amikor fáj amit csinálnak, hogy elterelem a gondolataimat. Pl visszagondolok nagymamámra, hogy mikről beszélgettünk, és akkor kevésbé érzem a fájdalmat. Jó ez nem mindig működik, de néha igen.

2016. márc. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, megpróbálom akkor én is, remélem ez beválik...
2016. márc. 13. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!