Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok az olyan...

Ti mit gondoltok az olyan emberekről, akik kihasználnak másokat és így lesz nekik jobb, így kapnak meg minden jót? Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Próbálok jó ember lenni, segíteni másoknak. Régen rossz voltam és nem szeretnék megint olyan lenni. Bárki kéri tőlem a leckét én szívesen odaadom neki. Még a kidolgozott jegyzeteimet, azokat, amik segítenek felkészülni a dogára. Van egy osztálytársam, aki folyton elkéri tőlem és így szerez jó jegyeket. Néha még nálam is jobbat ír és ez zavar. Ez a személy semmit sem csinál, csak a jegyzeteimből él. Már gondolkoztam azon, hogy nem adom oda neki, de akkor meg lelkifurdalásom lesz. Nem akarok megint rossz lenni.Szerintetek továbbra is odaadjam neki, vagy ne?

2016. márc. 15. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mesélnél magadról, hogy milyen voltál régen? Milyen voltál "rosszként"? Egyébként azzal nem segítesz nekik, hogy állandóan odaadod a jegyzeteket, mert hosszútávon nem fognak megtanulni jegyzetelni, sem gazdálkodni a saját idejükkel. Ha már ezt teszed, legalább kérhetnél valamit cserébe, hogy előnyös tranzakció legyen mindkettőtök számára
2016. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bántottam másokat, kibeszéltem verekedtem stb. Most mindenkivel kedves próbálok lenni. Ezért is csinálom ezt. Akkor megmondom neki, hogy nincs jegyzet, vagy ha szeretné, akkor adjon valamit cserébe :)
2016. márc. 15. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinek jegyzet kell, az írjon magának, vagy nyúljon a zsebébe!
2016. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan fekete-fehér ez, hogy jó ember - rossz ember. És nem is azon múlik, hogy odaadod-e a jegyzeteidet másoknak vagy sem. Így csak kihasználhatóvá válsz. Annak add oda a jegyzeteidet, akivel kölcsönösen segítitek egymást szükség esetén, ne pedig boldog-boldogtalannak. Ettől nem leszel "rossz ember", csak öntudatos.
2016. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt gimiben egy osztálytársam, aki mindenféle kamu okokból sokat hiányzott és mivel mellettem ült pár évig, tőlem kérte az órai jegyzeteket. Ez önmagában nem lett volna nagy probléma, inkább az okozott gondot, hogy sokszor nem hozta vissza akkor, amikor kellett volna nekem is. Egy idő után (későn, így simán kihasznált egy ideig) egyszerűen nem adtam oda neki semmit. Csak annyit mondtam, hogy bocs, nem tudom odaadni. Megsértődött kissé, de nem érdekelt. Kérte másoktól, velük is ugyanazt csinálta, amit velem, így egy idő után senkitől sem kapott jegyzeteket. Persze akkor is azt a következtetést vonta le, hogy mások irigyek és bunkók, amiért nem segítenek neki. Szóval az ilyen és hasonló emberek nem tudnak megingatni abban az elgondolásomban, hogy "jó vagy rossz" ember vagyok, ez nem azon múlik, hogy mennyit segítünk másoknak úgy, hogy a bosszúságon kívül lóf.szt sem kapunk cserébe.
2016. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 15. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Vagy egy örök klasszikus kicsit aktualizálva az adott szituációra:


A jegyzetemet kéred, hét megkapod,

ha előbb a f****mat megnyalod!

2016. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!