Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik még ilyen a mai világban?

Létezik még ilyen a mai világban?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Szerintetek léteznek olyan párkapcsolatok,mint régen,amikor még a nagyszüleink megismerkedtek? Úgy értem h összejöttek és együtt élték le az életüket!
2016. márc. 15. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Létezhet, persze. Több milliárd ember közül szerintem rengeteg ilyen eset van. De nem kell feltétlenül szentimentálisan, nosztalgikus hangulatot fűzni ehhez a dologhoz. Tehát ne nyilvánítsunk se pozitív, se negatív érzelmeket. Nem voltak "jobbak" "hűségesebbek" abban az időben az emberek, csak más volt a szokásjog. Pl ha teherbe ejtettek egy lányt, akkor illett elvenni feleségül, különben mindenki kitagadta volna az ifjú szerelmespárt. Azokra is rossz szemmel néztek, akik gyakran váltogatták a partnereiket, főleg a nők voltak ilyen téren diszkriminálva (egyébként még ma is). Szóval csak azt szeretném ezzel mondani, hogy ha az akkori emberek ma élhetnék le újra az életüket, akkor kb ugyanolyan aránya lenne a válásnak/partnercserének/egész életig tartó monogám kapcsolatnak, mint a mai emberek között. Remélem nagyjából érthetően fejeztem ki, hogy mire gondoltam.
2016. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze,értem én. Csak ma folyton azt lehet hallani,hogy mindenki válik,szakít és nagyon sok az egyedülálló ember.
2016. márc. 15. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen igen :)
2016. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért a rengeteg az kicsit túlzás. Főképp manapság, ahol szó szerint a nőnek kell felszednie a férfit, mert azok tutyi mutyik és gyávák lettek. Múltkor kolleganőmel beszélgettünk el erről és nosztalgiáztunk arról, hogy milyen jó is volt régen amikor még a férfiak tudtak udvarolni, amikor nem szégyelltek odamenni egy lányhoz és szép szerelem lett belőle.

És nekem is nagyon hiányzik egy ilyen bátor férfi, aki még képes vadászni a mai *****tt világban :)

2016. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez igaz,csak manapság nagyon sok a felszínes ember,tisztelet a kivételeknek. Akikben ma még megvannak az igazi értékek,azok nagyon kicsi eséllyel tudnak érvényesülni. Mi több,keresztülgázolnak rajtuk.
2016. márc. 15. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!