Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baromira szánalmasnak, és...

Baromira szánalmasnak, és műveletlennek érzem magamat, a tanulási és olvasási szokásaim miatt. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nagyjából csak 11 éves korom környékén kezdtem el olvasni,a kortársaim közül eléggé szembetűnően kilógó könyveket.Leginkább csillagászati szakirodalmat.Semmilyen akkoriban felkapott regény nem izgatott,semmilyen klasszikusan szépirodalomhoz sorolt művet nem olvastam,se történelmi regényeket,se semmilyen populárisabb írást.

Aztán amikor számítógép közelébe kerültem,ott mondhatni egy információ robbanás történt nálam.

A Wikipédia természettudomány és technológia cikkelyein,MTA term.tudományos értekezésein és ELTE elektronikus tananyagjain kívül nem is olvastam mást.Esetleg történelemben mélyedtem még el,de annak is csak a tudománytörténeti,filozófiatörténeti és hadászati vonatkozásaiban.

Emellett kialakult persze az esztétikai érzékem,és a humorom is,csak teljesen független voltam a nem tudományos irodalomtól.


Aztán körülbelül fél éve kezdtem el olvasni sci fi és fantasy könyveket,és elkezdett érdekelni a mitológia is.

Azt vettem észre magamon hogy borzasztóan lassan olvasok könnyedebb műveket,és nem is vagyok képes sokáig ülni fölöttük.

És társaságban mindig annyira lehangol,és nyomaszt ez a hibám,amikor mások mesélik hogy ők két nap alatt 600 oldalas vagy még nagyobb terjedelmű könyveket olvasnak el,és hogy az év minden napján olvasnak,és már számon se tartják hány könyv van mögöttük.


Egyszerűen műveletlennek érzem magamat.



2016. márc. 18. 13:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Amikor pedig még azt is melléteszik hogy eredeti nyelven olvasnak,akkor végképp elásom magamat mert én képtelen vagyok angolul regényt olvasni.


Amúgy kiegészítésnek,most 18 vagyok

2016. márc. 18. 13:35
 2/7 Papi Gonzales ***** válasza:

nem nagyon értem a problémádat.

Azt olvasol amit akarsz, ami tetszik.

Olyan sebességgel ahogy jólesik.


Én szeretek olvasni de szintén nem vagyok túl gyors és nem is szeretek fölötte ülni, de utazás közben nyugodtan lehet olvasni fél-fél órákat.


ha ennyire zavar akkor próbáld ki az audiobook-okat talán..

2016. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze,ez nem verseny,és nem is állít ki rólam senki se emiatt egy szegénységi bizonyítványt,de akkor is zavar.


Az olvasás élményét meg szeretem,úgy hogy jól megvagyok a papír alapú,vagy monitoron megjelenő könyvekkel is.

2016. márc. 18. 14:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ez ennyire zavar, akkor változtass és olvass olyan könyveket, amik nem érdekelnek. Mondjuk én ezt hülyeségnek tartom, de ha ez a legnagyobb problémád, akkor csak így tudsz változtatni.
2016. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Viszont te rengeteg olyat olvastál, ami másoknak teljesen kínai és olyan tudásra tettél szert, ami másnak nincs.
2016. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már mégis miért lennél emiatt műveletlen? Nem is értem. Könyveket amúgy írnak tudományos témakörben is, elég sokat. Szóval természettudományi, hattörténeti, filozófiatörténeti stb. írásokat tudsz könyv formájában is olvasni, nem csak cikkek formájában, ha téged ezek a témák jobban vonzanak. Aztán te is tudsz majd "dicsekedni", hogy hányszáz oldalt olvastál el ezekből.
2016. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tudományos művekkel próbálkoznának valószínű, hogy több mint 2 napig ülnének 600 helyet 50 oldalon.


A 400 oldal feletti terjedelem meg általában a szórakoztató irodalomra jellemző -J.K Rowling, Stephen King-, ezek közül kerül ki a legtöbb eredeti nyelven. Nem mondanám, hogy valaki ezektől a könyvektől lesz művelt, csak sokat olvasott.


Nem lep meg az sem, hogy nem bírsz sokáig felette ülni, engem sem köt le a sok bestseller. Én is a tudományos könyveket preferálom, a kevés nem tudományi könyv közül -amiket olvastam- pedig Conan Doyle regényei és novellái amiket ajánlanék.

2016. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!