Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Szörnyű így élni.

Mit tegyek? Szörnyű így élni.

Figyelt kérdés

Társaságban (suliban, boltban, de még edzésen is) sokszor rám tör a gondolat, hogy 'úristen most biztos irtó piros az arcom!', még ha ez nem is így van, de amint ezen kezdek filózni 2-3 percre rá persze hogy vörös leszek!... És utána csak ezen jár az agyam, hogy ez mennyire ciki stb... Persze így nem múlik el egyhamar... Ez szociális fóbia? Le lehet ezt győzni? Próbálok arra gondolni, hogy ez természetes, ettől én nem leszek rossz ember.. Vagy a légzésemre figyelek... De semmi sem segít, nem bírom elterelni a gondolataimat... Nagyon nehéz így élni, valaki tudna segíteni?

17/L



2016. márc. 18. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokszor én is így érzek,de engem nem zavar

18/f

2016. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hugyosgalacsin ***** válasza:
ha ez megnyugtat én egy ronda ember vagyok és bármit meg tennék azért, hogy csak néha elpiruljak az ocsmány pofám helyett.. hasonló cipőben jártam én is egyfajta üldözési mániám volt azt hittem mindenki bámul, meg rólam sutyorog. Elértem azt a szintet, hogy már nem érdekelt a dolog elfogadtam azóta nem is fordult elő velem, szóval én az ön elfogadást, önbecsülés növelést ajánlom.
2016. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg mindig az gondolom hogy unott, beképzelt arcot vágok. Aztán amikor mosolygok mindig arra hogy most meg biztosan idiótán vigyorgok. Azért alakult ez ki, mert mikor belenézek a tükörbe mindig meglep hogy épp milyen arcot vágok, valahogy sosem olyat mint amilyet gondolok hogy vágok.

És ha vörös leszel mi van? Van olyan ismerősöm is aki állandóan vörös. Egy lányon még aranyos is. 17F

2016. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.:)

Van mikor nem zavar...Vagyis akkor is csak bemesélem magamnak, pedig hogy a fenébe ne zavarna. Inkább csak azért, mert körülöttem senki sem vörös, csak én. Néha meg is bámulnak miatta. Hogyan növelhetném az önbizalmam?

2016. márc. 19. 08:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért "szörnyű így élni", mert szerinted szörnyű így élni. Ha nem lennének ilyen gondolataid, akkor nem éreznéd magad rosszul. Ez nem szociális fóbia (szerintem) inkább generalizált szorongáshoz van közelebb. Az életed egyáltalán nem ettől lesz nehéz, hanem hogy azt gondold hogy nehéz lesz tőle.
2016. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha ezt egyedül nem bírom leküzdeni? Pszichológus? Viselkedésterápia?
2016. márc. 20. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichológus segitett,egyedül próbéltam,de csak rosszabb lett :/ ajánlom neked is 20f
2016. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!