Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, ha egy ember...

Mit lehet tenni, ha egy ember sincs, akinek számítanék?

Figyelt kérdés
Senkit nem érdekel, hogy mi van velem. Még a családtagjaim is nagy ívben tesznek rám. Pl. múlt héten szóltam nekik, hogy most szombaton le kell mennem vidékre. A tesómnak ma van a szülinapja, ezért hétvégén ünnepeljük, direkt szóltam, h szombat nekem nem jó, és ha azt akarják, h én is ott legyek, akkor legyen vasárnap, de őket ez nem érdekli, inkább megtartják szombaton, mert ahhoz van kedvük, pedig vasárnap semmilyen programjuk sincsen, és még nekik áll följebb, hogy én minek megyek el szombaton. Na mindegy, ez csak egy példa. Más egyéb helyeken végképp nem számíthatok senkire. Barátnőm nincsen jelenleg. Néhány barátom van, de ők külföldön élnek. Mindenhol csak a közönyt tapasztalom, és ez lassan engem is közönyössé tesz. Huszonéves ,jó adottságokkal rendelkező, fiatal férfiként most kéne lennie a legszebb éveimnek, ehhez képest csak szürke hétköznapok vannak. Nem arról van szó, hogy folyton ezen siránkoznék, de néha azért eszembe jut, hogy milyen egyedül is vagyok valójában. Sok mindennel lefoglalom magam, meg vannak hobbijaim, csak hát közben mégis egyfajta ürességet érzek, mert egy ember sincs, akivel mélyebb kapcsolatom lenne.
2016. márc. 18. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy most nincs ilyen ember az életedben, nem jelenti azt, hogy soha nem is lesz. Legyél nyitott az új kapcsolatok kialakítására, és ne add fel. Hidd el, találni fogsz olyan embereket, akiknek majd számítani fogsz :)
2016. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, h közhelynek meg okoskodasnak tünik a valaszom...


Mit lehet tenni? Megtölteni ezt az üresseget. Celokkal, h mit akarsz elerni, idöre lebontva pl 10, 5, 1 even belül, mit teszel erte, ami odaig vezet. Epitsd fel az eletedet olyanna, aminek szeretned! Ne masokra varj, mint tesod es csaladod, azaz ne masokkal sodrodj, hanem vedd a kezedbe az eletedet!

A celok nelküli ember olyan, mint a hajo iranyitas nelkül: az elet tengeren ide-oda sodrodik, masok celjai es viselkedesetöl függöen, akinek pedig vannak celjai, az alapvetöen afele tart.

Igazad van, az emberek nem nagyon foglalkoznak masokkal, mindenki magaval van elfoglalva. En ugy latom, aki erzekenyebb ra, azaz magasabb az emotionalis intelligenciaja, az jobban eszreveszi ezt es jobban figyel masokra, ezert zavarja, h ezt a figyelmet nem kapja vissza. (Persze vannak, akik nem emiatt figyelnek masokra.)

De vegsö soron egyedül születtünk ide, sajat utunk es eletünk van, amit magunk csinalunk meg es csak magunkkal szamolunk el a vegen.

Csinald jol, sok sikert kivanok!

2016. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En a sajat eletemben azt vettem eszre, ezek az "üres" idöszakok az eddigiek összegzesere vannak, tapasztalatok levonasa, celok kijelölese, ilyenekkel töltsek. Mindennek eljön az ideje, ez most masnak van, vajon mire van ez az idöszak nekem?

Pl. megfogalmaztam, milyen part szeretnek, es milyennek kell nekem lennem, h tetszek neki, miben kell fejlödnöm? Kepzesekre jartam ilyen idöszakokban. A tars spontan jött mindettöl függetlenül, amikor jött, bar nekem nem tul sok kapcsolatom volt azelött.


2.

2016. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátkozhatunk,mert igy alakult nekem sincs barátom.

irhatsz f21

2016. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen érzek...Beszélgethetünk, ha szeretnél

18L

2016. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz, mintha én írtam volna ki ezt a kérdést...


Magamból kiindulva: egész véletlenül nem vagy különc, nem látod másképpen a világot, mint a többség? Lehet, az a baj, hogy nem értenek meg.

2016. márc. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Manapság szerintem ez egyre általánosabb, sajnos...Kevés őszinte kapcsolat van, inkább csak a felszínesség, rohanás marad.

Ugyanazt érzem én is, amit te...

Mondjuk nekem neten sikerült találnom egy-két embert, aki nagyon hasonlóan gondolkodik, mint én, és ez kissé megnyugtat. Ha már ilyen világot élünk, ahol sok az online kapcsolat, akkor próbáld meg, ott is lehet ismerkedni, és hátha találsz valakit, akivel meg tudod osztani a gondolataid.

2016. márc. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!