Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni egy kényszeres...

Mit lehet tenni egy kényszeres hazudozóval szemben?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok biztos benne csak sejtem hogy az illető az. Engem is majdnem átvert mikor megismertem, játszotta nekem a hős szerelmest mikor megismertem, csak nekem akkor stabil párkapcsolatom volt így elutasítottam (egy éve volt). És én még sajnáltam is..Látszott nagyon szomorú miatta.

Viszont megismertem egy nőt aki az egyik fényképéhez hozzászólt (nem éppen pozitívan), és mikor megkérdeztem kiderült a volt felesége. Akit elhagyott mikor 6 hónapos terhes volt egy másik nőért....A gyerekét azóta se látta és nem is akarja (pedig ő akarta a házasságot és gyereket). Azóta azért szed fel lányokat (a volt neje szerint) hogy legyen kinél laknia és legyen aki eltartja. A volt neje mesélt dolgokat, neki mikben hazudott amik akkor derültek ki mikor az előző albijába ellátogatott meg a szülei házába. Olyanokat mondott neki a srác, hogy a bátyja katona volt csak elesett Irakban, hogy a szülei nem a szülei csak örökbe fogadták (igazi anyja prosti apját pedig kőrözik), hogy 10 hónapig csövezett Amszterdamban, basszus gitáros volt zenekarban Németországban és beszél németül..Ezekről mind kiderült hogy szemenszedett hazugság. Sose járt külföldön, se énekelni se játszani semmin nem tud. Előző albijából kidobták mert nem fizetett és lelakta szobát, arról azt mondta srác a tulaj felesége kinézte magának, de nem ment bele ezért ellene uszította férjét ezért dobták ki.

Nekem olyanokat kamuzott hogy az anyja ukrán aki varázslással foglalkozik, őt is beavatta gyerekként és ezért vannak különleges képességei, voltak látomásai. Ezzel szemben az anyja nagyon is magyar mondta a volt nej ott van ismerősei közt.


Kérdem én, milyen ember az ilyen?? Aki képes mindenkinek és változatos módon hazudni, olyan dolgokban is amikről úgyis kiderül nem igaz. A családtagjai is tudják milyen, haragszanak is rá emiatt. Szegény gyereket sajnálom..

Én örülhetek hogy megúsztam és semmilyen kapcsolatba nem kerültem vele..A hősszerelmes alakítása pedig hihetőnek tűnt (volt amit kétkedve fogadtam).


Ha betegség ez nála, miért nem tesz ellene? Az hogy hazudik lehet nem az ő hibája, az hogy másokat így megkárosít, az igen.


A srác 25.



2016. márc. 19. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd amikor már jó sok nőt rászedett, lesz közöttük valaki, aki feljelenti, beperli.

Csak hát a mai világban Magyarországon a börtönök tömve vannak, szépen ki is engedik onnan hamar.

Tulajdonképpen egy kiadós verés kellene neki, hogy tanuljon belőle egy életre, de ezt nőktől nem fogja megkapni.

2016. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a srác dolgozni lusta, valamiből pedig megakar élni, ezért kitalálta ezt a módszert. Sajnálni nem tudom, bár azokat a nőket sem, akik ilyen könnyen bedőlnek bárkinek.
2016. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért az ilyenek elég ügyesen csinálják, de hosszú ideig nem lehet, hogy ne bukjon le sorban dolgokon.

Én is ismerek ilyen férfit... Ilyen súlyosságú és még durvább hazugságok is voltak.

Én sajnálom őt emiatt, szívből kívánom, hogy bár lehetne segíteni rajta.


Ez olyasmi, mint egy betegség, de a pszichológiában ezt nem tartják betegségnek, inkább személyiség vonásnak, torzulásnak. Sőt, ez a kényszeres hazudozás a legtöbb esetben valamilyen személyiségzavarral jár együtt.

Gondolom hozzád is közel áll(t) a srác, akit én ismerek ő is nagyon jól el tudja játszani dolgokat, hogy kinél hogyan vágódjon be.

Én tényleg sajnálom, mert egyébként nagyon megszerettem, de elég bizarr dolgok ezek.

Én magamtól tettem össze a képet, és még arra is gyanakszom, hogy nála valamiféle személyiségzavar is lehet, hogy van.



"Ha betegség ez nála, miért nem tesz ellene?"

Maguktól egyrészt be nem látják, hogy ez rossz és nem kéne. Másrészt ha valaki hatására mégis elmegy, akkor sem fog "kigyógyulni" belőle terápiával szokták kezelni, valamit segíthet, hogy visszavegyen, de teljes javulásról én még nem hallottam/olvastam...

ÉS az élősködő, másból előnyt/hasznot húzó jellemvonás is jellemző rájuk. Érzelem pedig sokszor csak megjátszott, az jobban érdekli, miből van hasznuk, ameddig nekik jó, addig jó, akár egy kapcsolat is (lásd az ott hagyott kismamát). Az empátia terén sincs rendben.

2016. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!