Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érdeklem a szüleim?

Nem érdeklem a szüleim?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, informatika szakon tanulok. Viszonylag sokat vagyok számítógép előtt, mert néha pénzt is keresek kisebb munkákból. Van társasági életem, vannak barátaim, elvagyok, de viszont a szüleim semmit se tudnak rólam. Apámnak nehézsége adódott a gépével, és azt hiszi, hogy nem értek a géphez, ezért inkább hívott szakembert, aki egy egyszerű probléma miatt 25 ezret legombolt róla, holott már 7.-es korom óta magamnak szerelem a gépem és tartom karban. A munkából eredeti szoftvereket is vettem. Hobbiból zenélek, és ezért felszerelést is vettem, de apám mindig szid, hogy felesleges dolgokra költöm a pénzt. Egyébként nincsenek anyagi gondjaink, sokat félre is tudunk rakni, és emellett kényelmesen élünk. Apám heti 1000 forint zsebpénzt ad, emellett keresek pénzt. De erről nem is tud, de amikor veszek valamit, akkor se kérdi meg hogy miért, vagy éppen miből. Hogy kerülhetnék közelebb a saját szüleimhez?
2016. márc. 20. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint az emberi kapcsolatok úgy működnek, hogy ha azt szeretnéd, hogy valaki megtegyen neked valamit, de magától nem teszi, akkor neked kell megtenni azt a valamit neki.


Vagyis, ha azt szeretnéd, hogy érdeklődjenek utánad, akkor érdeklődj te utánuk.


Kérdezd meg hogy vannak, éppen mivel foglalkoznak, mik a terveik a nap hátra lévő részére/hétvégére/nyárra/stb., mivel álmaik, vágyaik céljaik vannak, miben tudsz nekik segíteni, stb.


Először ne várj el sokat, ne várd, hogy azonnal megnyílnak vagy visszakérdeznek, de középtávon már kerülhettek közelebb egymáshoz.


Ha hosszabb távon sem sikerül, akkor sajnos hagyni kell, nem könnyű, de el kell engedni.

2016. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!