Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem ég a pofám az...

Csak nekem ég a pofám az ilyen "honfitársak" miatt?

Figyelt kérdés

Bécsben élek, és már komolyan nekem ég a képem, hogy egyes "frissen kijött" magyarok mit akarnak, de van ismerősöm Németországban is, neki is ilyen tapasztalatai vannak.


Sokan kijönnek, és hozzák a tipikus magyar "hogy lehetne okosan megoldani" mentalitást, ami alatt a szabályok alól való kibújást, a hivatalokban dolgozó emberek hülyének nézését/átverését értem. Sok magyar azt hiszi, hogy nyugaton naivak és buták a hivatalokban dolgozók, olyanról is tudok, aki kijött, és már a lefizetéssel próbálkozott valahol.

Nem kisebbségiek! És sok köztük a huszonéves is.


Nem szeretnék általánosítani, tudom, hogy nem mindenki ilyen, de egyre több ilyet hallok! Sőt, egyik osztrák ismerősöm is megkérdezte tőlem csodálkozóan, hogy MI MAGYAROK mindig a kiskapukat, kerülőutakat keressük?

Miért ilyen sok ember, ha kijön külföldre? De ismerősöm, aki Németországban él, ugyanezt mesélte. Önkormányzati lakás, 1 emberre X euró. Erre odaköltözteti a párját/barátját, mert hát akkor feleződök. Az mindegy, hogy szabályellenes, de így legalább okosba megoldotta és olcsó. Majd ismerősöm mesélte, hogy ki is dobták őket, mert szabályellenes, és még ők csodálkoztak.


Tudom, hogy más népek között is vannak ilyenek, de csak nekem ég a képem néha amiatt, amit a honfitársaink megengednek maguknak?:( Miért van ez?


Nem akarok provokálni, de nem értem.



2016. márc. 26. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem bolond aki nyugat-európába költözik, 10 éven belül tönkre fogják tenni a menekült hordák
2016. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tagadom hogy az én pofám is ugyanígy szokott égni ilyen esetekben. Külföldön számtalanszor előfordult az is hogy valaki németül beszélt például ügyfélként egy hivatali ügyintézésnél és a jellegzetes kiskapu kereső tulajdonságairól még a kevés német tudásommal is egyértelműen felismertem hogy magyar az illető. Vagy ha hozzám beszélt németül és azt válaszoltam hogy magyarul könnyebb lesz neki is, majd meglepődve kérdezte hogy honnét tudtam hogy ő magyar. Na mégis honnét? Nem az akcentusáról és a kocsija rendszáma német volt.

Itthon ugyanúgy ég a pofám például a Quaestor botrány miatt, vagy ha korrupcióval gazdagodnak egyesek. Valószínű azért ég mert egy teljesen élhetetlen országot teremtenek. A legnagyobb baj az hogy az ilyen gazemberek háttérbe szorítják és hülyének nézik a tisztességes embereket itthon is. Vagy akár megfertőzhetik a külföldi országokat is. Egyáltalán nincs az rendjén hogy a következő vicces képen látható (társadalmi) hierarchiában a jók vannak alul:

[link]

2016. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%

"Miért van ez?"


Azért mert egy mocskos, szar, korrupt rendszerből mennek ki, ahol sajnos ezek mindennapos dolgok.


Hozzánk akárhányszor jönnek valamit ellenőrizni, kéményseprő, gáz, tököm, akkor biztos hogy belekötnek valamibe amit persze "pár ezresért" elnéznek. Lakás szempontjából is nézd meg mi a helyzet, Bp-n olyan árak vannak, hogy már lassan egy szaros lyuk többe kerül mint amennyi fizetést kap az ember, persze hogy mindenki próbál okoskodni valamit, hogy ne dögöljön éhen.


Ettől függetlenül azért úgy sem kell csinálni mintha minden egyes magyar olyan lenne, mint ahogy te leírod. Van ilyen is, olyan is.

2016. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Elsö nagyon okos valaszt adtal. Mert Magyarorszagot megvedi mindentöl a KERITES. Allamcsödtöö, menekültektöl mindentöl. Amigy mer nem a kerdesre valaszoltal.

Kerdezö, sajnos en is sokszor tapasztalom, hogy kijönnek nulla nyelvtudassal, es meg ök vannak felhaborodva, hogy öket nem fogadjak be, meg nem bannak velük fair modon. Igazabol azt hiszem ez az a reteg, aki otthon sem boldogult es ott is csak azt nezte hogyan lehet mutyizni meg okoskodni. En igyekszem elhatarolodni az ilyenektöl, es kinyilvanitani, hogy en nem ilyen vagyok. Hala istennek eddig meg a legtöbb embernek sikerült csekkolnia, hogy nem mindenki egyforma. Aki meg nem azzal nem baratkozom. Hat kb. igy lehet kezelni.

2016. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

És azt érted, hogy nyugatiak miért akarják/akarták elb*szni európát a menekültekkel? :D


Ez pontosan olyan, hogy a németek most ugyanúgy hagyják és "hülyének" veszik magukat ezzel az üggyel. Akkor miért ne próbálhatná meg a csóri magyar ezt kihasználni, ha a "menekültek" ki tudják és ki is akarják használni a rendszerüket?


De persze, amúgy jogos a kérdés. Csak mielőtt nem értesz dolgokat, gondolkozz el, hogy elég sok dolgot nem ért az ember az életben.

2016. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miert ne hasznalhatna ki? Igazad van, tökeletesen. Ha megyek haza megadnad a cimed, meg hogy mikor nem vagytok otthon, szivesen betörnek hozzatok. Masok is csinaljak, en miert ne csinaljam?

Dolgozni se megyek többet, majd jarok a segilyert, amit a te munkadbol finansziroz az allam.Vagy akkor holnaptol senki se dolgozzon, mert ha egyeseknek nem kell, akkor nekem se. Majd szülök 15 gyereket aztan jar a csaladi potlek. Jajj, varj, kik is csinaljak ezt Magyarorszagon? Es kikre is vannak kiakadva emiatt a jo munkasemberek? De miert ne hasznalhatnak ki a rendszert, ha mar egyszer igy van.

2016. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek semmi köze a menekültekhez, az megint más téma, legalábbis én úgy gondolom.


De ezzel a jelenséggel én is találkoztam már, nem is egyszer. Volt olyan 25 éves nő, aki tőlem kért segítséget, mert kijött, és egy kukkot sem beszél németül, angolul is csak alap dolgokat tud! Megkérdeztem, hogy akkor mit akar itt? Mert alap elvárás a német nyelvtudás a legsz@rabb munkáknál el. És őfelsége meg volt sértődve, hogy magyarul nem tud elintézni semmit.

Hivatalban ugyanezt tapasztaltam."Nem lehetne egyszerűbben/könnyebben/soron kívül megoldani" kérdések, és még lehetne sorolni. Szerintem azért ilyen a mentalitása sok embernek, mert Magyarországon szó szerint mindent átjár a korrupcióval egybekötött ismerős-rokon-haveri rendszer.

Mert hát:

- ha van ismerősöd az orvosnál, akkor behívnak előbb

- ha van ismerősöd pl a gyógyszertárban, akkor tud adni vényes receptet vény nélkül is

- ha van ismerősöd az okmányirodában, soron kívül elintézhet neked valamit

és így tovább.


Ez a mentalitás olyan szinten bele van ivódva az emberekbe, hogy természetesnek veszik. Magyarországon pontosan emiatt nézi el mindenki a politikusoknak is a hatalmas korrupciót, mert maga a kisember is korrupt, és ha a korrupció ellen fellépnének, az a kisembert is érintené.

Aztán sok kivándorló meg azt hiszi, hogy ez külföldön is így van, pedig nagyon nem.


Ezt a rossz beidegződést és káros mentalitást évekbe, ha nem évtizedekbe telne kigyomlálni a fejekből.

2016. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg érdemes megnézni, ha már a mentalitásnál járunk, az adócsaláshoz való hozzáállást.

Nyugaton (meg a normálisabb országokban) úgy tekintenek az adócsalókra, mint valami gyilkosokra, mert hát végül is az egész országot/társadalmat lopta meg az illető. Magyarországon ezzel szemben kb hősként tekintenek arra, aki az adócsalásával jól meglopta az államot, mert milyen okos és f@ szagyerek, hogy jól átverte a NAV-ot meg minden illetékest. Ezek után én nem csodálkoznék, hogy ott tart ez az ország, ahol.

2016. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Bírom mikor az ilyen jelenséget pusztán magyar mentalitásnak tudják be. :D Elárulom, hogy az angolok, németek, franciák, stb. is ilyenek. Annyi, hogy ők nem a kiskapukat keresik, hanem azokat építenek. Ugyanúgy eljátssza az ilyeneket.

Bátyám például kiment Németországba mezőgazdasági nyári gyakorlatra. A német főnök lepapírozta, hogy ők a lovakkal foglalkoztak, azokat ettek, itatták, gondozták, stb. A valóságban meg lényegében ingyen építő munkások voltak, mert lebontották az egyik pajtát, majd felépítették a telek másik oldalán. Mindezt úgy, hogy heti 6 napot dolgoztak, de papíron csak 5 szerepelt. Úgyis akarta kifizetni őket, hogy heti 5 napot dolgoztak, de már fizetni se akart, ugyanis ő is okosba megakarta oldani, mivel rájött, ha megfelelően papírozza le, akkor még fizetnie se kell, hanem papíron is ingyen gyakorlatoztak. Laza 3 hónap késéssel fizetett végül, de azt is azért, mert elkezdték piszkálgatni, hogy nem adott megfelelő munkaruhát, munkaeszközöket, stb. Nem tudták volna megpiszkálni ezt, akkor ki se fizette volna őket, mert megoldotta volna okosba úgy, hogy jogilag se tudtak volna semmit se csinálni ellene.

Szóval el lehet felejteni azt a mesét, hogy pusztán a magyarok ilyenek. Ugyanilyen a többi nemzet is. Merkell is okosba akarta megoldani a munkaerő hiányt a menekültekkel, csak nem jött össze neki.

2016. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Na még eszembe jutott pár dolog:


Például alapból a magyar ember úgy volt "nevelve" hogy csak a munkádból nem lehet megélni, korábban az egész rendszer erre épült, hogy elnézték a kisebb sefteléseket, plusz bevételeket.


Például régen volt sok háztáji, sok embernek volt gyümölcs, állat, stb. Ezeket el tudták adni a feldolgozóban, vagy a piacon. Így volt egy kis plusz bevételük. Vagy például a haverokkal simán felépíthettetek egy házat típus tervekből, elmentek napszámba.


És ma is, úgy vannak meghatározva egyrészt a fizetések is, hogy éppen csak kijössz. Másrészt ha valaki tud plusz munkát vállalni, akkor miért ne? Van ismerős CNC-s gyártósoron, és ott is mindenki aki tud az saját zsebre is le szokott gyártani kisebb nagyobb alkatrészeket a munka mellett. Vagy építész irodában is amellett hogy csinálják amit a főnök akar, mindenkinek vannak kisebb-nagyobb saját munkái, amit sunyiban megcsinálnak munka közben. És most nem is lopásról, csalásról beszéltem, de tulajdonképpen ezek is "illegális" munkák.


Az adózás is megint kétoldalú dolog.


Az alap baj ott kezdődik, hogy az ember nem látja hogy hova megy az adója, azaz pontosabban látja hogy nem jó helyre. Ha azt nézzük, mennyit fizet egy cég utánunk + a mi adók, akkor kijön hogy minden második órát az államnak dolgozzuk. A politikusaink meg szépen gazdagodnak, stadionokat építenek, és segélyezik azt aki nem dolgozik. De még sok esetben (90%) a nagy megrendelések is haveri alapon mennek, meg olyan alapon, hogy ki az aki többet jattol vissza a "haveroknak" egy megbízásból.


Na meg, ha egy németnek is 3-ad vagy 4-ed annyi pénzből kellene megélnie, rögtön elkezdené keresni a kiskapukat.

2016. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!