Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak az emberek?

Miért ilyen gonoszak az emberek?

Figyelt kérdés

A történet: Ma munkából hazajövet láttam, hogy egy ház előtt néhány vidáman szórakozó egyén elkezdett kiabálni akkor, amikor előttük elsétált egy magas hosszúhajú ember egy, a társaságukból távozó egyén előtt a járdán,és annak kiabálták, hogy ott megy egy lady boy, menj utána!" There going a lady boy! Get it, get it! She is yours!"

Amikor én is megpillantottam az egyént, akkor én teljesen nőnek láttam. Gondolom, hogy a gúnyolói ismerhetik, ezért tudták, hogy nem az. De miért alázták meg így nyíltan az utcán?

A "lady boy" fekete volt. Gúnyolói is.



2016. márc. 27. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha csak a felszínről nézzük, akkor nagy valószínűséggel azért ilyen "gonoszak az emberek" ,mert az életük során , összeszedtek rengeteg "lelki sérülést", és gyakran így kompenzálnak .


Ha jobban megszeretnénk érteni "az emberek gonoszságát", akkor van egy olyan érzésem,hogy előbb saját magunk nyílt , vagy rejtett "gonoszságát" kéne előbb megérteni. Hidd el, hogy mindegyikünkben valamilyen szinten ott lapul a "gonoszság".Attól függetlenül,hogy ezt nyíltan megéljük, vagy elnyomjuk magunkban ,és csak másokban látjuk meg.


Elismerem,hogy ez a mélyebb megismerés jóval nehezebbnek tűnik , mint találni néhány okot mások "gonoszságára".

2016. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert az emberek szeretik azt képzelni, hogy ők jobbak mindenki másnál.
2016. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az emberek alaptulajdonága a gonoszság. Ez egy veleszületett tulajdonság. Napokig sorolhatnánk az ezt alátámasztó dolgokat.

Másképp miért lenne háború?

Vagy mi másért kell előírni hatóságilag a minimálbért?

2016. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az, amit a legelső kedves kommentelő válaszolt, semmiképpen sem magyarázza és indokolja meg azt, hogy így bántak a kérdésben szerteplő egyénnel. Semmilyenh lelki probléma vagy sérülés nem támaszthatja alá azt, hogy valakivel így bánjanak. Pláne nyilvánosan nem. Hol vannak szegény egyén érzései? Hát nem az őt gúnyolók lelkében. Ha már szerencsétlennek vakami baja van és attól szenved, akkor legalább ne bántsák. Ha már segíteni nem akarnak neki. Ő is állampolgár, tehát jogai vannak.
2016. márc. 27. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


"Ő is állampolgár, tehát jogai vannak."


Bizonyos szintig belénk lehet nevelni , hogy az a másik ember is "állampolgár, tehát jogai vannak". No és bizonyos szintig ennek meg is felelhetünk.

Viszont ettől még az emberi gonoszság ugyan úgy meg fog maradni, és semmivel nem kerülünk közelebb az emberi gonoszság megértéséhez.

Külső szabályokkal "állampolgári jogokkal" , legjobb esetben átmenetileg kordában lehet tartani a gonoszságot.


Viszont ha ezzel egy időben nem történik mélyebb megértés az emberi gonoszságot illetően, akkor csak idő kérdése, hogy kiben , mikor ,és milyen formában jelenik meg a "gonoszság".


Amúgy , ha ilyen határozottan kijelented,hogy „ semmiképpen sem magyarázza és indokolja meg azt, hogy így bántak a kérdésben szereplő egyénnel. Semmilyen lelki probléma vagy sérülés nem támaszthatja alá azt, hogy valakivel így bánjanak.” akkor ebből arra következtetek, hogy Neked már valójában van határozott válaszod a saját kérdésedre.


Szívesen venném ha ezt megosztanád velem.


Ha mégse lenne határozott válaszod, akkor viszont nem értem, hogy miért utasítottad el ennyire határozottan az én megközelítésemet.

2016. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nézd, én abból indulok ki, hogy nem szabad senkit sem bántani különböző tulajdonságaiért. Persze mindaddig, amíg ő azt nem fordítja tudatosan mások felé.


Ne ítélj, hogy ne ítéltessél. Ez az idézet bőven indokot ad számomra arra, hogy felháborodjak azon, hogy valakit a nyílt utcán a nyilvánosság előtt így megaláznak. Ez gondolom érthető.


A másik idézet pedig így hangzik: Bánj úgy a másikkal, ahogy szeretnéd azt, hogy veled is bánjanak.


A szóban forgó egyén is élni akar. Ha már egyesek segíteni nem tudnak neki, akkor legalább ne bántsák.


Ennyi.

2016. márc. 28. 17:43
 7/12 anonim ***** válasza:
"egy színes aki még deviáns is " vszinű,hogy ha egy férfiként viselkedő fekete sétál el,nem szólnak be neki(lehet h a történet szempontjából ez irreleváns is).a melegekkel való kötözködés nem újdonság,hisz a legpuhányabb heteró is szupermennek érzi magát,ha beszólhat egy nőies,feminim vonásokkal rendelkező férfinek.előfordul olyan is,hogy a saját magukban visszafolytott homoszexuális hajlamokat(látens melegek) kompenzálják ilyen módon.én azt mondom,hogy aki a másik embert bántja ok nélkül,az legalább annyira beteg,mint egy férfi aki nőnek öltözik,így èn mind a két felet sajnálom.nem lehet könnyű így èlni.
2016. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"első válaszoló vagyok"


Az alap kérdést ,jónak tartottam, mert tényleg jó lenne megérteni , hogy miért is van bennünk gonoszság.Viszont azt látom,hogy más irányba vinnéd el a beszélgetést.

2016. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ki akarja másfelé vinni a beszélgetést? Az előtted szóló?
2016. ápr. 1. 22:04
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyébként hadd fűzzem hozzá a kérdéshez, hogy a kérdésben szereplő gúnyolt fiatalember szerintem egy kedves viselkedésű, talán kissé tartózkodó típusú, vagy inkább óvatos elkerülő fajta egyednek látszott. Magas, vékony, semmi nyersségre emlékeztető arcvonás. Tele volt tetkóval.


De a kérdés az, hogy a nyílt utcán, hogyan lehet valakit így megalázni? Hogy jut bárkinek is ilyet tenni? Miért bántják?


Ha nem tetszik nekik, akkor hagyják békén. Ennyi.

2016. ápr. 1. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!