Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy baromság, de...

Lehet, hogy baromság, de megkérdezem. Egy csúnya vagy egy szép embertől várják el jobban, hogy adjon a külsejére?

Figyelt kérdés

Illetve ez mennyire függ az egyén más tulajdonságaitól (intelligencia, tanultság, siker a szakterületén), a foglalkozásától, illetve a környezetében élő emberek jellemétől?

(A külsőre adás alatt nyilván nem az alap ápoltságot értem, hanem a dekoratív megjelenést.)



2016. márc. 30. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ha valakinek jó alakja és szép arca van, annak már nem kell erőlködnie, hogy kihozza magából a maximumot. Belőle már kihozta a természet 😃 Viszont nem árt a csúnyácska arcot sminkkel, a formátlanabb testet nagyon előnyös öltözködéssel vonzóbbá tenni. Ráadásul ha egy igazán jó nő nagyon nekilát kihangsúlyozni a szépségét, akkor rögtön mindenféle jelzőt ráaggatnak az előítéletek miatt.
2016. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát ha csúnya egy illető, de nincs pénze és/vagy nem érdekli az egész, akkor -egyéb jellemvonásaitól függetlenül- el kellene ásnia magát? Főként a nőknél.

Nálam egész pontosan ez a helyzet, ezért is utálom, hogy lánynak születtem. :( Egyszer már kicicomáztak, de kakából ugye nem lehet várat építeni, úgy is ronda maradtam. Rajtam csak a plasztikai sebész tudna hatékonyan segíteni, de nem vagyok eleresztve anyagilag. Viszont okos és ambíciózus vagyok, van, ami érdekel.

Tanultabb és intelligensebb emberek között kevésbé valószínű, hogy nem tudják elfogadni a kinézetem?

2016. márc. 30. 19:21
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Ajj, istenem... mièrt nem azt kérdezed akkor, amit hallani akarsz? Igen, az ész kompenzálja a külsőt, igen, a személyiség sokkal fontosabb, mint a külső, blabla. Most komolyan azért kérdezni valamit, hogy aztán meg tudj sértődni a válaszon..? Nyilván nem vagyok elég intelligens, hogy ezt megértsem.
2016. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd , ...fellehet állítani néhány elméletet, hogy kinek mi jön be ,mit fogadnak el jobban az emberek.


Valójában viszont nem ez a lényeg.


Lehet egy nő mások szemében nagyon szép , nagyon okos, de ha ez a nő örökké elégedetlen magával , soha nem lesz boldog.

Viszont lehet egy nő mások szemében kevésbé vonzó, esetleg kevésbé okos, de ha ez a nő megtalálja önmagában a szépet a jót, akkor akár lehet a világ legboldogabb embere.


No persze ha elégedetlenek vagyunk önmagunkkal (ott legbelül), akkor gyakran használjuk, vagy használnánk kompenzációként a külső szépséget, "okosságot", pénzt , hatalmat.Csak hát ez sohasem fogja megadni azt a boldogságot, mint ami az önmagunk teljes elfogadásával járna.

2016. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem. De mindegy. Mint már kitalálhattad, el vagyok bizonytalanodva: nem tudom biztosan, hogy így is lehetek-e értékes.

Mindegy, a lényeg, hogy boldoggá tehettelek azáltal, hogy megbánthattál. :) Úgyse veszem fel, és ment a piros pracli.

2016. márc. 30. 19:57
 6/16 A kérdező kommentje:

65%-os. Okosat mondasz! Ha tudjuk magunkról, hogy hasznosak vagyunk, és kihozzuk magunkból a maximumot, akkor értelmetlen mások véleményével törődnünk. Nem?

Egy barátommal beszéltem erről a témáról, és szerinte a mások véleményével való túlzott foglalkozás a fiatalság átka. Húszas éveim elején járok.

2016. márc. 30. 20:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok teljesen 100-as,...csak 65%-os.:DDD


Szóval igen ,.....kevésbé kéne bizonyos téren mások véleményével túlzottan foglalkozni, de azt is tudom,hogy ezt nem olyan egyszerű megvalósítani.

Valójában amit írtam , az inkább egy lehetséges irányvonal.

Szerintem azt hogy kevésbé hasson ránk mások megítélése leginkább úgy tudnánk elérni, hogy elkezdenénk felfedezni önmagunkban rejlő szépséget .Ami független minden külső körülménytől.

Létezik ilyen.

Ha voltál már úgy ,az életed során,hogy minden különösebb külső ok, külső körülménytől függetlenül, csak úgy egyszerűen boldog vagy ,......na ez az amiről beszélek.

Erre az állapotra kéne gyakrabban rátalálnunk.


Ebben az állapotban egyáltalán nem számít,hogy ki mit gondol rólunk, és ilyenkor mi sem ítélkezünk mások felett .

2016. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Tudom, milyen érzés, hogyha az embert a külseje miatt szarba se nézik. :(
2016. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ápoltságról van véleményem. Amikor kövér voltam, ami automatikusan csúnya, mindig extra módon figyeltem, hogy ne legyek büdös. Persze most is, de akkor a mániám volt.


Egyszerűen utáltam, hogy nyár volt, boltban elmegy előttem két szép barnára sült, vékony, szőke lány, és árad belőlük a hónaljszag. Mert ha valakit megcsap, ahogy elmegy mellettünk, mit fognak hinni? Persze, hogy azt, hogy a kövér lány a büdös.

2016. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

65%-os, aki nem 100-as :) Van humorod is :D

Van ilyen, amikor festek, vagy kirándulok egy jót. Ugyanilyen hatással van rám az is, ha biciklivel megyek, csak suhanok és suhanok... Szóval megéri azzal foglalkozni, amit szeretek.

2016. márc. 31. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!