Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon unom már, hogy mindenki...

Nagyon unom már, hogy mindenki hozzám járkál a lelki problémáival. Ismerős az ilyen helyzet?

Figyelt kérdés

Kb. mióta az eszemet tudom, a barátaim - vagyis akiket azoknak gondoltam -, mindig hozzám jártak a magánéleti problémáikkal, mindig én voltam a társaságban a lelki szemetesláda. Hozzáteszem, hogy valóban őszinte vagyok és nem azt az olcsó semmit kapják tőlem tanácsként a hozzám fordulók, amit minden facebook-os idézetből.


Namost, azzal semmi gond, hogy valaki lelki támaszt keres, szívesen segítek, ha tudok. Csak amikor azt látom, hogy hiába is mondok bármit, ugyanazt a baromságot megcsinálja az illető, aztán megint hozzám jön sírni, akkor kezdem magam úgy érezni, mint egy eszköz, akin le lehet vezetni a negatív érzelmeket, aztán lehet megint ugyanolyan ostoba és primitív döntéseket meghozni, mint azelőtt. És mindig ez történik, alig van olyan, akinél fejlődést látnék.


A másik része a dolognak, hogy idejét nem tudom már annak, hogy akár ezen emberek közül, akár bárki más mikor kérdezte meg tőlem, hogy én mégis hogy vagyok. Akiknek a szemetesládája vagyok, sokan a legjobb barátjukként, sőt testvérükként definiálnak - mindezt úgy, hogy SEMMIT nem tudnak rólam! Igazi barátaim soha nem is voltak, csak ilyen energiavámpírok, mert komolyan mondom, ki vagyok merülve már egy-egy ilyen beszélgetés után.


Ismerős ez a szitu bárkinek? Miért pont engem találnak be az ilyenek? Hogyan lehet őket finoman, de hatékonyan leépíteni? 28/F


2016. ápr. 3. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából nem azt kellett volna megkérdezned, hogyan szerezhetsz őszinte barátokat?

Mert leépíteni elég könnyű ezeket az embereket :)

Itt a főprobléma, hogy nincs igaz barátod, ha jól értettem.

2016. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az is probléma, hogy nincs igaz barátom. De ami nagyobb, hogy kezdem elhinni, ilyen nem is létezik. Visszagondolva az egész életemre, akiket barátaimnak hittem azok is ilyen egoista, önző áramtolvajok voltak. Az embereket csak a saját maguk dolga érdekli igazán.
2016. ápr. 3. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy az ember önző és én központú és a legjobban a saját dolga érdekli, DE vannak olyan emberek, akik képesek és akarnak is foglalkozni más emberek problémájával. Itt van rögtön pl. te vagy én. És léteznek még rajtunk kívül is sokan.


De egy jó barátságot a nevetés, közös élmények teszik és nem csak a folytonos siránkozás és panaszkodás. Tehát mindenképp energiavámpírok voltak a "barátaid" :(


Mi lenne, ha a hobbiddal megpróbálnál új barátokat szerezni? És utána kialakítani egy érzelmesebb viszonyt?

2016. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!