Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek az emberek?

Miért félnek az emberek?

Figyelt kérdés

Pl vegyünk engem: Megnézek egy horrorfilmet és akármennyire is mondom hogy nem félek azért este nem megyek ki úgy mosdóba hogy ne kapcsolnék mindenhol villanyt,pedig tudom hogy az ami a filmekben van nem létezik.

Ha tudjuk hogy nem létezik akkor miért félünk? (Csak azokra értem akik félnek,tudom hogy valaki nem fél a horrortól vagy mástól)

És van más eset is,nem csak a horror film de most csak ez jutott eszembe.

Remélem érthetően fogalmaztam!



2016. ápr. 3. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert úgy vagyunk összerakva, hogy van veszélyérzetünk is, ez is csak az érdekünket szolgálja valahol.Ami a horrorfilmekben van, sajnos abból is sok minden végül is megtörténhet, hiszen sajnos vannak aberrált bűnözők, elmebetegek, gonosz emberek, akik bármire képesek.

És vannak, akiknek részük van furcsa éjszakai élményekben, amit sajnos nem lehet annyival elintézni, hogy csak egy rémálom...Nekem ez utóbbiakból kijutott, úgyhogy én már nem is tudok normálisan aludni, ha egyedül maradok éjszaka.

2016. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elmondanád kedves válaszoló hogy mikről álmodsz,mi történt Veled? Köszönöm a válaszod!
2016. ápr. 3. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szándékosan hülyíted magad a horrorfilmekkel, akkor ne csodálkozz. Egyébként ilyenkor is a váratlan, veszélyt sejtető inger az, ami adrenalin szint emelkedése során a félelem érzését kelti. Csakhogy ezzel kapcsolatban is van függőség kialakulása, amikor az ember egyre jobban és egyre gyakrabban igényli az adrenalin szint emelkedés okozta vérnyomás emelkedést, hiperglikémiát, izomfeszülést, majd a kisülést, a lenyugvást.
2016. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hm,ez érdekes!Erről nem is hallottam! Nem feltétlen a horror film a fő szempont,lehet az is hogy az emberek félnek a sötétben (persze nem mindenki) valamikor minden ok nélkül.
2016. ápr. 3. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ejszaka vagy estefele faradtabbak vagyunk olyankor az idegrendszer gyengebb, igy konnyebben kikeszitheto.

Mondhatni kikapcsol, es csak a veszfunkciokat preferalja.

2016. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!