Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rajongani valakiért, akit nem...

Rajongani valakiért, akit nem is ismersz?

Figyelt kérdés

Mindenki életében (főleg lányokéban) eljön az a pont, amikor egy énekes/színész stb.iránt olyan vonzalmat érez, hogy szinte màr szerelmes egy adott emberbe, de a valószínüsége nem sok hogy az az ember valaha is tudni fogja mondjuk a nevét..ezt egy idő után kinövik, jót nevetnek magukon hogy "régen annyi poszterem volt, sírtam a koncertjén az első sorban, 28362992727 tárgyam volt a bandája logójával"..


Olyan létezik, hogy felnőtt korban is előjön ekkora rajongás úgy, hogy valakinek férje/gyerekei vannak? Ez a "szerelem"?


Meddig a pontig nevezhető normálisnak egy híres ember iránt való "szerelem"?



2016. ápr. 3. 22:39
 1/7 anonim válasza:
71%
Létezik. Nem is egy nőnél hallottam már ilyenről. A rajongással semmi gond (már ha nem beteges, ezelatt azt értem, hogy nincs külön szobád egy neki állított oltárral, vagy nem nézed mindennap, hogy hol jár mit csinál.) Az, hogy úgy rajongasz érte, hogy vonzódsz hozzá és/vagy a zenéjéhez például általános dolognak mondható, csak ebben a korban már ritkább. De majd ebből is "kinősz" :)
2016. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ez a plátói szerelem. Igazából vonzalom, rajongás.

Azért is nagyon izgalmas, mert tudod, hogy valószínűleg soha nem lehet a tiéd a kiszemelt.

Hogy melyik az a pont? :) Jó kérdés, talán amikor az illető még nem ad egy pszichopatához hasonló jeleket. :) Szóval ne akarja megszerezni az élete/vagy más élete árán is, ne zaklassa a kiszemeltet, ilyesmik.

2016. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Harry Potter 2: Mrs Wisley és Gilderoy Lockhart...
2016. ápr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehetsz belé szerelmes, de rajtad kívül még több ezer nő érezheti ugyanezt!
2016. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen életkorban is legyél, amíg nem megy a saját életed (és másoké) rovására, addig a rajongással semmi gond nincs. :)

Mondjuk a "felnőtté válásom" során, bennem azért átalakult valami. Korábban sem voltam az a típus, aki a koncerteken az első sorban sikongatott, de az erőteljes vonzalom az éppen imádott sztár felé azért megvolt. Kb. 3 évvel ezelőtt (akkor ismertem meg a mostani kedvenc énekesemet) mintha ezt az egészet elvágták volna. Jelenleg a mérhetetlenül nagy tisztelet az (mind szakmai, mind emberi szempontból) ami nálam igazán dominál. Nagyjából úgy kell ezt elképzelni, hogy míg tinikoromban bármit megadtam volna azért, hogy a kedvenc énekesem tudomást szerezzen a létezésemről, most, 24 évesen, már nem ez a legfontosabb dolog számomra a "rajongásban". Inkább szeretnék - akár névtelenül is - pozitív visszacsatolást adni neki, mivel tényleg megérdemli. Nem azért, mert jó pasi, hanem mert valóban tehetséges abban, amit csinál. És ha egyszer úgy hozza az élet, hogy találkozhatok vele, akkor sem mint sztárt, hanem mint embert szeretném megismerni. (Hogy tényleg olyan-e, mint amilyennek látom.) Ugyanis a közvetlen környezetemben élők, akik hozzá hasonló személyiséggel rendelkeznek, mind igen közeli barátaim.


Szóval "rajongás" és "rajongás" között is hatalmas különbségek vannak. Hiába volt tinikoromban nagyobb a vonzalom, jelenleg jobban ragaszkodom a kedvenc énekesemhez, mint akkor. De részemről ez mégsem "szerelem".


Nálam így működnek a dolgok, de ugye ahány ember, annyi szokás :) Nem vagyunk egyformák. Ahogy viszont már az elején is írtam, amíg nem ártasz vele se magadnak, se másoknak, semmi baj nincs a rajongással :)

2016. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ebbol a kerdesbol ugy johet le, hogy en ebben "szenvedek", de en meg csak 17 eves vagyok, es erdekelt, hogy felnotteknel is elojon-e az, ami nalam/barataimnal/osztalytarsaimnal. Koszonom a valaszokat! :)
2016. ápr. 7. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!