Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy sajnálom a...

Normális, hogy sajnálom a vágott virágokat?

Figyelt kérdés

Mindig,mikor kapok egyet, vagy látok egyet, elszomorodom, hiszen ezek végülis haldokló élőlények. Még az is megfordult a fejemben, hogy halálfélelmük van, stb, és érzik, hogy itt a vég. Egyébként tényleg érezhetnek így?

Azt tudni kell, hogy az átlagnál jóval érzékenyebb vagyok, ami az életben, mint tapasztaltam, sajnos nem szerencsés.


2016. ápr. 6. 03:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tegnap délután találtam egy tulipánt a földön, még frissen szakíthatta le valaki valamelyik kertből. Ott volt szegény a földön, én felvettem, és most itt van a vízben, szépen kiegyenesedett, pedig mir ehazaértem, eléggé elkókadt. És most nézem, és arra gondolok, ez a szép virág szépen lassan, de hamarosan meghal..
2016. ápr. 6. 03:23
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Túl érzékeny vagy.

A tulipános dolog aranyos,de gondolj arra, az a tulipán előbb-utóbb úgyis "meghalna".

2016. ápr. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
A nönyek "tudata" nem a virágban, hanem a gyökérrel ellátott részben van. Onnantól kezdve, hogy le lett vágva, már nem érez. Attól még valószínűleg nem jó érzés neki a csonkítás, de abba még nem hal bele.
2016. ápr. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is sajnálom őket.
2016. ápr. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
A gyökeret tényleg figyelembe kell venni, de a növények álom állapotban vannak, semmit nem éreznek úgy, mint egy ember. Aratáskor a termőföld úgy érzi magát, mint az anya, aki szoptatja a gyermekét. Ha megesszük a növényeket, vagy ha észrevesszük egy virág szépségét, az által a növényeket magasabb energiaszintre tudjuk juttatni, az ő létüknek az ember által van értelme. Az állatok egy-egy példányának pusztulása pedig olyan a csoporténjük számára, mint nekünk az, ha levágjuk a körmünket, vagy a hajunkat.
2016. ápr. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

A tulipán meghal, viszont amíg él, megszépítheted a napját. Nyilván örül, ha együttérzel vele - ezt nem tudom - de talán szívesebben lenne egy vidám környezetben. Ne légy önző! Beszélj hozzá.

Trollok pontozásai kíméljenek!

2016. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Kései Sirató ***** válasza:
41%

Nem, nem normális. A vágott virágok vízben még pár napig nagyon jól és szépen élnek. Vannak virágaid kertben, vagy cserépben? Ha igen, akkor figyeld meg, hogy a földben se élnek valami sokáig. A méhek pl. 1-2 hónapig élnek. Semmi értelme nem lenne egyfolytában minden élőlény pusztulásán bánkódni.

Ne sajnáld a virágokat, inkább gyönyörködj bennük!

2016. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az érzésed teljesen normális, érzékenyebb, érzelmesebb vagy, mint az átlag, ezért érzel így.

Vannak, akik nem hajlandóak húst enni, pont amiatt, mert azok elkészítéséhez egy állatnak el kell pusztulnia. Te hasonlóan érzel, csak a növények iránt. (Bár most lehetne filozofálni, egyrészt azon, hogy egy állat érzőbb lény, mint egy növény, másrészt pedig azon is, hogy egy baromfi levágása biológiai szükségből történik, addig egy dísznövény leszakítása pusztán önös érdekből. De ne menjünk bele, hosszasan lehetne mindkét kérdésről filózni.)


Viszont azt rosszul látod, hogy ezek haldokló élőlények lennének, és hogy halálfélelmük lenne. A növények teljesen másként működnek, mint az emberek. Idegrendszerük sincs, így olyan módon, mint az ember, semmiképp nem érezhetnek, és nem is gondolkodhatnak. Bár azon is el lehetne vitázni, hogy a növényeknek a külvilág ingereire adott reakciói mennyire nevezhetőek érzéseknek, hiszen nincs agyuk, nem fogják fel úgy, mint az ember, de mégis tudtak biológiailag reagálni rá.

Amihez viszont nem fér kétség: a növénynek a virága gyakorlatilag egy jelentéktelen része. Főleg mondjuk egy hagymás növénynek. Az csak arra kell, hogy szaporodjon. Ha leszakítod, a növény ugyanúgy fog élni, csak a szaporodás miatt ideiglenesen létrehozott szervét eltávolítod. Nem fog a növény ettől meghalni, sőt, ha hagymásról van szó, ivartalanul ettől még bőven tud szaporodni.

2016. ápr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Mire gondolsz, amikor rántott húst eszel?
2016. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a vágott virágot. A virág szép, és a természetben a helye, nem pedig letépve egy vázában senyvedve. Én anno páromnak is megmondtam, hogy ha virágot akar hozni, akkor hozzon cserepeset, ha csak kedveskedni akar, akkor hozzon csokit, vagy főzzön valamit.


"A tulipános dolog aranyos,de gondolj arra, az a tulipán előbb-utóbb úgyis "meghalna"."


Ennyi erőből öljünk embert... az az ember előbb-utóbb úgyis meghalna...

2016. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!