Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki más, mint az átlag,...

Ha valaki más, mint az átlag, miért gyűlölik az emberek? Változtattok néha a saját véleményeteken, ha látjátok, hogy esetleg van egy másik nézőpont is?

Figyelt kérdés

Lapozgattam itt a gyakorit, és kérdésről kérdésre szállva volt pár téma, egyik a megcsalás..

Volt egy kérdés, amelyben egy családot szakított szét egy olyan lány, amelyben nem tudta mégsem elviselni a párjának a gyerekeit, pedig csak ritkán látta. Egyik-másik komment fröcsögött a hasonlóktól: "én igazi nő vagyok, többet érdemlek egy nős férfinál, te meg visszakapod az élettől te ribi" - az idézőjel nem szó szerinti, csak a tartalmat idéztem.

Ugyanazon a poszt alatt egy másik kommentben meg: Nyilván oka volt, hogy teljesen elhagyta a feleségét, nem csak megcsalta.Ez a válasz 80% felett tűnt hasznosnak.

Természetesen ez egy kiragadott példa. Az olyan emberek, mint akit elsőként idéztem, átgondolják néha, az álláspontjukat, vagy sosem?

Hajlandóak az emberek kívülről nézni saját magukat, vagy nem? S mi ennek az oka..

Észreveszik ha megbántanak másokat és mikor hajlandóak magukban keresni a hibát?

Én pld itt a gyakorin sem tudok nagyon érvényesülni, mert az önálló véleményem ritkán találkozik az átlagos véleménnyel. Illetve, zárkózott is vagyok, de most nem ez a téma.

Szóval miért utáljuk azt, aki eltér az átlag, illetve magukba szállnak olykor azok, akik annyira erőszakosan agresszívan magabiztosak? Én meg szoktam tenni. Van rá remény, hogy a többiek is megteszik?

Remélem, érthető voltam.


2016. ápr. 8. 05:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Talán nem világosan fogalmaztam, de az elsővel az volt a "bajom" hogy szerintem csak feketén-fehéren gondolkodik és kissé lekezelő volt.
2016. ápr. 8. 06:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
IGAZI NŐ. XDDDD sikitok , komolyan nem égett le a képéről a bőr mikor ezt leirta? Ez olyan tipikus magyar hozzáállás amugy szerintem. Mindenki legyen egyforma. Ha mi nemet mondunk te meg igent akkor emberszámba se veszünk. MAGYAROOOOK. Jó persze nyílván van kivétel de a nagyátlag ilyen. Szokdmeg.
2016. ápr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem azért járok ide hogy valakinek tetszen a válaszom. Megírom ahogy jónak gondolom, a többi mellékes.

2.Tévedés az emberi dolog, korrigálni mindig érdemes.

3.A családi dolgokbban konzervatív vagyok, tehát a megcsalás az olyan kategória, hogy ha meg is bocsátanák, a kapcsolat már nem működne. Mindkét felet okolnám.

2016. ápr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem gyűlölik azt, aki más, mint az átlag. Az ilyen jellegű helyzetekben átlag válaszok érkeznek.

Úgy képzeld el a dolgot, hogy 100 emberből 30 ezt mondja, 30 azt, meg 30 amazt. Ezek lehetnek egymás szöges ellentétei, de akkor is átlagos válaszok. Aztán van a maradék 10, aki valóban nem átlagos választ ad.

Amelyik kérdést felhoztad példának, ott pl. mindkettőjüknek igaza van. Megcsalta? Meg. Akkor biztos, hogy volt rá oka. Ettől még részt vett egy család szétszakításán? Igen. Tehát nyugodtan lehet rá azt a szót használni.


Választól függetlenül, teljesen relatív, hogy ki gondolja át a véleményét. A legbutább véleményt is lehet, hogy valaki 10-szer átgondolta. Sok kérdésnél pedig, olyan sablonválaszok vannak, amik jónak tűnnek és társadalmilag elfogadottak, csak épp abban a helyzetbe mégsem illenek. Az ilyen válaszolók sem gondolják át komolyabban, csak írják a sablont.


Másokat megbántani pedig, nem feltétlenül rossz. Ha valakit az helyreráz egy éltre, mi azzal a baj, ha 1 órán át szomorkodik? Én is kaptam már olyan fejmosást, ami bántott, de jót tett nekem.

Az erőszakos agresszív magabiztosság sem feltétlenül rossz. Ne gondolkodj úgy, hogy ha valamire számodra negatív jelző illik, akkor feltétlenül rossz az egész.

2016. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Értelmes, intelligens ember megváltoztatja az álláspontját, ha úgy találja, a másik érvelésének van helye. Kell is, hogy az ember változzon, és teljesen rendben van új információk alapján megváltoztatni a véleményedet bizonyos dolgokról. Ha nem így lenne, akkor az ember ugyanolyan lenne 16 évesen és 35 évesen is. Szerintem a kevésbé intelligens emberekre jellemző a makacs ragaszkodás és a másik véleményének meg nem hallgatása és a saját ostobaságának a vég nélküli ismétlése. Én sem úgy vélekedek sok dologról, mint akár 18 évesen, akár csak két éve, mert ezalatt az idő alatt tapasztalatot gyűjtöttem, sok emberrel találkoztam, sok történetet hallottam, és ez segített olyanná formálni a véleményemet és a személyiségemet, amilyen, pedig én is makacs személyiség vagyok. Nyilván vannak olyan vélemények, amiket nem fogok megváltoztatni, például az olyanokat abszolút nem érzem magaménak, amik az emberiség egy részét teljesen dehumanizálják vagy elítélik akármilyen ok miatt, illetve amik megtámadják az alapvető emberi jogokat, mondjuk ezek védelmében még egy intelligens érvet sem hallottam.
2016. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sunshinedoll nagyon jól írja.

Észrevételem szerint nagyon sokan nem fognak elgondolkodni a dolgokon, csak fújják a saját verziójukat.Ész érvekkel se lehet őket meggyőzni, sőt még beszélgetni sem a témáról.

Nekem régebbi barátnőim, ismerőseim idegeltek ki sokszor, hogy " hát de azt mondtad te így megy úgy csinálod".Könyörgöm 17 évesen csináltam és mondtam dolgokat és nem értik meg, hogy már 34 vagyok.Változtam.

Próbáltam szépen észérvekkel meggyőzni őket, hogy az ember alakul a tapasztalatok miatt is elsősorban, de semmi.


Szóval amit 17-18 évesen hallottak tőlem azt most rámüvöltik, mert én egyszer mást állítottam.És nem lehet meggyőzni őket, hogy az nagyon régen volt.

Ezeket az embereket már kerülöm is, mert leragadtak nagyon egy szinten.

Bocsi ha egy kicsit kusza lett, nem szoktam ide írkálni.

2016. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os, én örülök, hogy írtál ide :)

Többieknek is ment a zöldkéz.

2016. ápr. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!