Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen büntetést...

Szerintetek milyen büntetést érdemel az, aki megpróbál megölni titeket?

Figyelt kérdés

Nem ismeritek egymást, nem szóltok egymáshoz, nem akr kirabolni. Egyszerűen odalép mögéd és csakúgy ok nélkül egy késsel elvágja a torkod, meg megszúr. Ti túlélitek.

Milyen büntetést érdemel az illető? Nem a törvény szerint, hanem szerintetek.


2016. ápr. 10. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem életfogytig tartó magánzárkát, úgy, hogy csak annyi és olyan ellátást kap, amennyiért egy bányában megdolgozik.
2016. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A bányászok jól keresnek.
2016. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Fájdalommentes kasztráció és gyógykezelés (utóbbi, hogy addig is felügyelet alatt legyen, és ne próbálkozzon újra).
2016. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Én felkeresném és megmutatnám neki, hogy hogy kell csinálni rendesen, majd pedig megkérem, hogy másnap legyen szíves, próbálja meg újra, de ezúttal csinálja jól!
2016. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
még szivességet is tenne :D
2016. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nos kikötözném, először korbáccsal ütlegelném, majd néhány állatot ráeresztenék. Ezekután érzéstelenítés nélkül kiherélném,kihúznám az összes fogát,egyesével eltörném az ujjait. Legvégül némi benzint rá és BUMM.

Azt hiszem kb ennyit. :)

2016. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A bányászok jól keresnek."

Már amelyiket jól megfizetik.

Az életemre törő kitermelt mázsánként kapna 200 Ft-os, és természetesen csak egy fagyasztott heringet használhatna munkaeszközként.

2016. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És a bíróságtól milyen büntetés kiszabását várnátok el? 1 év letöltendő + 1 év felfüggesztett elég lenne?
2016. ápr. 10. 15:42
 9/15 anonim ***** válasza:

"1 év letöltendő + 1 év felfüggesztett elég lenne?"

Ilyen nincs.

Nem adhat egyszerre letöltendőt is és felfüggesztette is a bíróság.

Emberölés kísérleténél a minimum büntetési tétel amúgy is öt év, annál kevesebbet nem adhat a bíró.


De elolvasva az eddigi válaszokat komolyan kérdezed, hogy elégnek tartana-e bárki 1-2 évet?

Vagy nem értetted meg a válaszokat, vagy szándékosan provokálsz.

2016. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9# nem provokálok. A saját sztorimmal kapcsolatban kérdeztem meg az embereket. Ok nélkül megkéseltek, de túléltem.

A támadó 1 év előzetes után ( tehát 1 év börtön után ) kapott 1 év felfüggesztettet. Természetesen fellebeztünk, de most nem a törvényekről volt szó. Pontosan azért, mert te is írtad, hogy gyilkossági kísérlet miatt 5 év a minimum, de ő 2-t kapott ( aminek a felét előzetesben töltötte ).

Én legalább 10 év börtönt, mármint 10 év letöltendőt adtam volna neki, továbbá minden kárt térítsen meg ( a ruházatom megsemmisítette a rendőrség, [ kb 80 ezer forintnyi ruha volt rajtam: bőr dzseki, márkás pulcsi, márkás póló, farmer, illetve a cipőm, de utóbbit vissza kaptam ], 1 millió körüli per költség, 1 évig jártam pszichológushoz, mire túl tettem magam rajta [ heti-2 heti egy alkalom, alkalmanként 5000 forint ], plusz a bejárás költsége [ a faluban, ahol lakom, nincs pszichológus, ezért busszal jártam be ] ). És akkor lenne tisztességes a büntetése, és nem fair. A fair a szemet-szemért elv lenne, tehát ha most odamennék és én is ezt tenném ( bár én nem tudnám megtenni ).

2016. ápr. 10. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!