Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kap el tanuláskor a...

Miért kap el tanuláskor a fáradtság és a nem érdekel érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új munkahelyemen meg kellene tanulnom egy keret rendszert. De hiába próbálom rávenni magam, egyszerűen, nem tudom, nagyon kicsi az akaraterőm, és az önbizalmam. Lustaság és fáradtság fog el, mikor nekiállok, és elmegy a kedvem az egésztől. Vitaminhiányom lenne talán? Vagy szimpla lustaság?

A tanulással mindig is problémáim voltak.

Ennek levét most iszom.

Sok a negatív gondolat bennem. Kifogásokat gyártok állandóan. Hogyan tudnék ezen változtatni? Akaraterővel, de ez is csak pár napig tudom teljesíteni.


Ilyen géneket örököltem volna?

Keressek fel egy pszichológust?



2016. ápr. 10. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első blikkre a sikerélmény hiánya ugrott be. Úgy tűnik halogatsz dolgokat, a kérdés: hogyan lehetne úgy feldarabolni a mamutot, hogy be tudd vinni a barlangodba?
2016. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel nem vagy egyedül.Tudod, hányan érzik ezt, ha valami szar, unalmas marhaságot kell belevésniük a fejükbe? Miközben ezernyi érdekesebb dolog is lenne az életben.Ezt nincs hová szépíteni, így van.Próbáld valahogy a fontosabb részeket megtanulni belőle és annyi.
2016. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, a sikerélmények hiánya nagyon hiányzik. Valamiért mindig valakire kell támaszkodnom, nem vagyok Önálló. 26 évesen döbbentem rá erre, hogy mi is a helyzet, olyan lelki seb ért, ami ráébresztett. 6.5 év után elhagyott párom, édesapám 2 éve elhunyt, sikertelen vagyok az életben, a munkámban. Kicsi az akaraterőm. Szenvedek mind 1 kutya, és most nagy porral oltási dolgokat próbálok véghez vinni. Kevés amit tudok.
2016. ápr. 10. 22:30
 4/10 anonim válasza:
51%

Kettesnél a pont. Fú, ha tudnád velem is hányszor volt ez az egyetemen.

Szerintem akkor lennél nem normális, ha élvezettel csinálnád amit nem szeretsz. Az emberi agy így van programozva, evolúciósan.

A sikerélményhez pedig az kell,hogy kitűzöl célokat és megvalósítod. szépen lassan, apránként, következetesen. Ne várd, hogy kívülről jöjjön a megerősítés, belülről kell.

Tudom, mert 25 évesen én is teljesen előről kezdtem mindent, párkapcsolatot, életet egy új városban, most épp azon vagyok, hogy szakmát váltsak...sok sikert neked is!

27/N

2016. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
27t betöltöttem pár hete. De elgondolkodtam, hogy inkább vendéglátos lennék. Programozó helyett.
2016. ápr. 10. 23:42
 6/10 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem rossz ötlet.


Amit leírtál, az egyáltalán nem genetika, nem is vitaminhiány, és nem is lustaság. Ellenben tipikus példája a motiválatlanságnak. Nincs, ami hajtson előre, amit kell(ene) csinálnod, azt nem szereted, és közvetetten sem látod értelmét csinálni.

Na, ilyenkor kell váltani. Vagy csak munkahelyet, vagy ha magával az adott szakmával, foglalkozással (jelen esetben ha jól értem, programozó) van problémád, akkor bizony szakmát kell váltani. Hiába nívós dolog programozónak lenni, meg hiába fizet jól, ha te undorral mész be nap, mint nap 8 órát dolgozni, akkor egész egyszerűen nem leszel boldog.

Én már megléptem a váltást, nagyon nehéz volt elhatározni, de megérte.


Azt szabad tudni, hogy melyik az a keretrendszer?

2016. ápr. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Programozni szeretek. Szeretem a szakmát. Csak keveset tudok még és gyakorlatlan vagyok.

Ez a symfony rendszer.

Laravelt naggyából sikerült magamévá tudni. Ezen a frankó munkahelyen 1.5 hónapja kezdtem.

2016. ápr. 11. 09:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a pozitív visszajelzéseket tartod sikernek, vagy egy mások által állított mércével méred asikert, az nem jó.Magadnak kellene megfelelni,az számítson, hogy számodra mi a siker.Akaraterő meg olyan, hogy minél jobban szeret az ember valamit,annál nagyobb akaraterővel csinálja.Úgy látszik, amit csinálsz, az számodra nem a leg kedvesebb, így nincs is nagy inspiráció.Tehát nem kellene mindig magad hibáztatnod, mert a hiba nem feltétlen benned van.Ez egy ilyen helyzet.Vannak nemszeretem dolgok, nehezebb időszakok, amit túl kell élni.És közben keresd azt, amiben jobban megtalálod önmagadat, a sikeredet, boldogságodat.Lehet az egy hobbi is.
2016. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamiben pedig nem vagy teljesen őszinte. De lehet, hogy még magaddal szemben sem.

Tényleg szeretsz programozni? Vagy csak kedveled, és érdekel? Mert a kettő nem ugyanaz.

2016. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szeretlek programozni, de az időmet szeretem beosztani. Mindig csak azoknak a dolgoknak járok utána ami érdekel. Ami nem azt hanyagolom. Nem vagyok megelégedve önmagammal. Azt érzem, hogy hibás vagyok. Magamban keresem a hibát. Mindig.
2016. ápr. 11. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!