Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fehér ember miért nem mondhatj...

Fehér ember miért nem mondhatja egy feketére, hogy nigga? VIDEÓ ITT

Figyelt kérdés

Egy feketék állandóan azt mondják egymásnak,hogy nigga.

Még saját magukra is. Egy rapdalban minimum ötször kimondják azt hogy nigga.

De ha fehér ember mondja rájuk azt,hogy nigga,akkor örülhet,ha minimum egy veréssel megússza.

Például ezekben a videókban:

https://www.youtube.com/watch?v=3VJ2xKPGzFk

https://www.youtube.com/watch?v=jVs-lIbL1zg

Ha annyira sértő lenne akkor egymásra sem használnák a nigga kifejezést,nem?



2016. ápr. 10. 23:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom azért mert hasonlít a "ni*gger"-re ami ténylegesen egy lealacsonyító kifejezés.
2016. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Valóban sértő lehet számukra, ezt elismerem.De akkor egymásra miért mondják ezt nem értem.Műfelháborodás, képmutatás az egész a részükről.Ugyanúgy mint a cigányoknál.Ők nevezhetik egymást cigánynak, de ha te nevezed a saját nevén akkor megsértődik meg lerasszistáz.
2016. ápr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem nehéz megérteni pedig, hogy ugyanaz a szó teljesen mást jelent attól függően, hogy ki használja.


Ha például én azt mondom a húgomnak, vagy ő nekem, hogy "mert semmi eszed nincsen", az nem jelent semmit, csak röhögünk rajta.


Ha ugyanezt a kocsmában mondják, fél perc múlva a kés is előkerül.

2016. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Mert régen a fehérek "n1gger"-nek hívták a rabszolgákat. A te füledet ez nem bántja, meg nem is tanultunk róla töriórán, meg ha tanultuk volna, sem angolul tettük volna.


Azzal, hogy egymást így hívják, "visszaveszik" a szót.


Ha egy fehér mondja, az is tudja a történetét a szónak, tehát nem viccből mondja, hanem sértésként.

2016. ápr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
ha niggázol az azt jelenti hogy a bőrszíne alapján szólítod meg. ha jóban vagy az adott személlyel akkor lehet nem zavarja ha te fehér létedre niggázod, cigányozod. Haverom cigány és ő még szokott is ezzel viccelődni :D ez szerintem igazából nem arról szól h ők akkor négerek, cigányok stb és ezért hívják egymást úgy ahogy. Ez inkább a bizalomról szól. Haver tudja hogy bízhat bennem és hogy nem bántásból mondom neki hogy csoki, cignus stb :D egy idegennél vagy akit nem ismersz annál másabb. Egy sötét bőrű emberrel előítéletesebbek a fehérek tehát nagyobb a valószínűsége hogy sértegetni akarja v provokálni. Előfordul, vannak ilyen emberek. Egymás között meg van egyfajta bizalom, kicsit talán összetartóbbak is legalábbis a négerek de cigányok részéről is tapasztaltam már ezt. Ha mindenféleképpen niggázni akarsz akkor legyél jóban az adott személlyel de még ez sem garancia arra hogy majd jónéven veszi... :) személyfüggő.. de am miért is zavar ez téged? :D ő dolguk ne foglalkozz vele.. inkább próbáld meg megismerni őket ne pedig ez alapján alkoss véleményt. :)
2016. ápr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Mert az n-betűs szót a rabszolgatartó fehérek kezdték el használni, és használták is akárhányszor vettek, cseréltek, megerőszakoltak, bántalmaztak, ostoroztak egy feketét. Ennek fényében érthető, hogy abszolút semmi jogosultsága nincs a fehéreknek azt a szót ma is alkalmazni. Mert dehumanizáló és degradáló.

Mivel ez a szó nem sértő a fehérekre, hanem csak a feketékre (a múltjuk miatt), a fehéreknek nincs jogosultságuk eldönteni, hogy ez a szó sértő-e vagy nem. Ha valakit megbántasz valamivel, akkor semmi jogod nincs azt mondani neki, hogy de hát én nem csináltam semmit, mert nem te döntöd el, kire nézve sértőek a szavaid.

A fehérek privilégiuma miatt mi (fehérek) hajlamosak vagyunk arra, hogy úgy gondoljuk ,minden ajtó nyitott előttünk, mindenbe van beleszólásunk, mindig meg kell minket hallgatni. Nem kell. A feketék ügyébe nincs beleszólásunk, ahogyan az n-betűs szót sem használhatjuk, mert számunka ebben a témában nincs hely. A legtöbb, amit tudsz tenni, az az, hogy figyelsz arra, mint mondanak a fekete közösségek, és az ignoráns fehéreket kijavítod. De nincs helye annak, hogy feketékkel vitázzunk arról, számukra mi számít sértőnek és mi nem.

Azzal, hogy a egyes feketék úgy döntenek, hogy használják egymásra a szót, azzal ők tulajdonképpen átveszik a hatalmat a szó és szimbolikus jelentése felett. Az n-betűs szó a történelmi háttere miatt egy "trigger szónak" számít, amikre jellemző az, hogy egy bizonyos csoportra használva az heves érzelmi felindulást vált ki. Ami érthető.

A feketék azért használják akár a n-ggát, akár a n-grót, mert így követelik vissza azt, amit ez a szó anno elvett tőlük. Fehér ember esetében viszont ez a szó a többszáz éves rabszolgatartás és elnyomás felidézője.

2016. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem!

És ha mondjuk van két barát,az egyik fehér a másik fekete,akkor a fehér mondhatja a feketének,hogy nigga?

2016. ápr. 11. 14:02
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezt fehérként a fekete haverodtól kell megkérdezni. De az is furcsa, hogy miért akarnád a barátodat sértegetni.
2016. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sunshinedoll ***** válasza:
12%

Ne mondd rá. Vannak feketék, akik nem bánják, ha a haverjuk használja a szót, de igazából nem értem, miért akarják egyesek mindenáron használni.

Ez olyan, mint mikor a férfiak azzal jönnek, hogy "ha egy nő megöli a családomat és a vérükben fürdik, miközben pizzát eszik és a képembe röhög, akkor megüthetem?" Miért akarják egyesek a másikat minden áron bántani? lol

Nyilván függ a havertól, nekem vannak fekete ismerőseim, akik nem bánnák, ha használnám, de nem használom, mert az én számból mindenképpen sértő, akkor is, ha kifejezetten az az 1-2 ember, akivel én jóban vagyok épp nem veszi magára.

2016. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Chris Rock szavaival elve, egy feher csak az alabbi szovegkornyezetben hasznalhatja az n-betus szot:


Fuck me harder, nigga!


:D


Viccen kivul, a lenyeget a tobbiek leirtak. Nagyon serto szamukra, feherkent eszedbe se jusson hasznalni, meg akkor se, ha fekete baratod van, kiveve a fenti esetet ;)

2016. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!