Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? (többi lent)

Figyelt kérdés

(a neveket megváltoztattam)


Röviden a történet: Elköltöztem otthonról, és egy új városba költöztem a páromhoz, Krisztiánhoz. A párom munkatársának a párja, Tímea jelezte, hogy náluk van munkafelvétel ahol dolgozik, és el is mentem. Próbamunkán voltam ott egy hónapig, végül nem vettek fel. Vendéglátáson belül, frissen végeztem, és az a hely nagyon pörgős volt, nem volt elég tapasztalatom, az oda kevés volt amit nyújthattam volna. Részben Tímeának köszönhettem, hogy nem vettek fel oda, mert a kis főnökkel jóban van, és az ő szava ott elég mérvadó. Ezt sosem mondták, de érzetem, hogy így volt.

Szóval eltelt némi idő, volt azóta munkám, de az megszűnt, így most ismét munkát keresek.

Tímeával természetesen nem tartom a kapcsolatot, mert nem alakult ki igazi munkatársi viszony, nemhogy barátnői. Ennek ellenére, egy ideje elkezdett a páromnak állásajánlatokat küldeni, és nekem is. Már nagyon zavaró számomra, mert a páromat így ellenem uszítja kicsit, és alapvetően is zavar a dolog, mert nem érzem rajta a jóindulatot. Tímea most GYES-en van, mert nemrég született babája, így rengeteg ideje van, és állandóan fent lóg a facebook-on. Szóval belefér az idejébe, hogy keresgéljen ezt-azt, és küldjön levelet nekem. Nekem pedig hálásnak kéne lennem, mert ő egy "szent asszony" amiért ajánlatokat küld, amit persze én is megteszek minden nap, azaz keresem az állásokat.

Ma is mikor megláttam, hogy írt elkapott a méreg, hogy miért csinálja ezt. Nem tudom, hogy tudnám leállítani, mert nem akarom megbántani a páromat, hisz a munkatársának a felesége.

De már elegem van abból, hogy mindig vissza kell írnom hogy "köszönöm Tímea", mintha hálásnak kéne lennem.



Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. ápr. 11. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy idősek vagytok Tímeával?
2016. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, ő 6 évvel idősebb nálam.
2016. ápr. 11. 11:03
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyilván ez is egy megoldás lenne, de ennél intelligensebbnek tartom magam, hogy ilyeneket írjak neki. - bár náha megtenném :)

Engem inkább az érdekel, hogy miért inzultál folyamatosan az ajánlataival.

2016. ápr. 11. 11:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Írd meg neki, hogy köszönöd, te te is láttad már azokat a hirdetéseket így talán leállítja magát.
2016. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bár úgy lenne! :) De a fejébe vette (kérés nélkül) hogy nekem ajánlatokat kell küldenie. Ha talál egyet (függetlenül attól hogy jó-e vagy rossz) küldi. Itt arról van szó, hogy ő egy "nagyon jó fej nő" aki segít, így persze, hogy őt aposztrofálja még a párom is.
2016. ápr. 11. 11:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne írj vissza neki semmit,talán majd idővel így abba hagyja.
2016. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ezt veszem ki a szavaidból: elmentél ismerősön keresztül egy munkára, amelyre nem feleltél meg, mert túl pörgős és neked ehhez nem elég a tapasztalatod. Saját elmondásod szerint. Aki pedig beajánlott, most küld neked más állásajánlatokat. Mi ezzel a baj? Persze, hogy elküldtek, ha nem felelsz meg, és te is ezzel értesz egyet. Ha meg nincs állásod, miért baj, ha vki küld neked lehetőségeket? Én ezt nem értem... én ennek örülnék. Igazán nem nagy dolog annyit ezért visszaírni, hogy köszönöm...
2016. ápr. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valóban, hálás is volnék ha egy olyan emberről lenne szó, aki közel áll hozzám valamilyen formában (barát, családtag stb). De vele ki sem alakítottam semmilyen kapcsolatot, nem is beszélgetek vele. (nem tartozunk egymásnak semmivel) Egy olyan dologért amit gyakorlatilag nem kértem, úgy érzem nem kellene hálásnak lennem. Természetesen megköszöntem neki az eddigi állásokat amiket talált, de ettől függetlenül magam is tudok keresgélni. És mikor már napi szinten küldd ilyen és ehhez hasonló üzeneteket, nem érzem úgy hogy minden egyes alkalommal megkéne köszönnöm, mert "segít".
2016. ápr. 14. 09:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a csaj rá akar hajtani a párodra. Feszültséget akar gerjeszteni közted és a párod között azzal, hogy te nem is keresel munkát (ugye neki is csak azt mondanád, hogy ne küldjön több ajánlatot), közben meg bevágódik a párodnál hogy milyen segítőkész.
2016. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!