Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok összefüggően beszéln...

Nem tudok összefüggően beszélni. Hogyan lehet ezt fejleszteni?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok.

Elég feszült és stresszes típus vagyok. Ha egy rég nem látott barátnővel beszélek, akkor sem tudom elengedni magam, nem tudom hova tegyem a kezem!!, mert sehogy se jó.


Ilyen beszélgetésnél a partnert meghallgatom, de kérdezni se tudok tőle,mert vahogy nem áll össze a fejemben egy kép. Azt sem tudom miket mondott eddig.


Mikor én beszélek az meg katasztrófa. Hirtelen azt sem tudom mit mondjak. Keresgetek az emlékeimben hogy hogyan is volt (pár napos sztori mesélésekor) és ilyen mondat töredékeket mondok és ezeket nem kapcsolom össze folyékony mondattá.

Pl elmondom hogy ez volt meg azt éreztem, de nem fűzöm egy kerek mondatba hogy "ez" volt, és közben így éreztem.


Valamint, az én fejemben összeáll az egész, de bizonyos dolgokat nem mondok ki és ez szerintem zavarja a megértést.


Írásban is nehezen fogalmazok. Egy 6-8 soros email megírása fölött simán elüdögélek egy órát.


2016. ápr. 14. 14:01
 1/1 elwera ***** válasza:
Csak úgy lehet, hogyha több emberrel találkozgatsz, elmész velük ide-oda, és kénytelen leszel beszélgetni, és amikor a harmadik embernek mondod el ugyanazt a sztorit, az már folyékonyan fog menni.
2016. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!