Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vélekednek emberek...

Miért vélekednek emberek olyan rosszul oroszokról?

Figyelt kérdés

Előre szögezem hogy elnézést hibákért nem sokat használok mostanság magyart.


Félig orosz vagyok de éltem magyarországon is sok évet. Mivel a nyugatiak nagyon azt mondják hogy kelet mennyire gonosz meg rossz ezért írok kicsit az itteni világról hátha segít valakinek. Sokan mondják itt hogy a nők mennyire nehezek magyarországon és én is ezt tapasutaltam.


Az orosz lányokat nőnek nevelik és sokkal nőiesebbek vagy nem is tudom hogy kell ezt megfogalmazni magyarul. Arra gondolok hogy olyan mintha 20 vagy 30 ével ezelőtt lennénk. A magyar lányok is nagyon szépek nem ez kérdés de az orosz lányok is azok. A nagy eltérés a ruhák és a nőiességük. Nálunk még a legtöbb lány szoknya, harisnya, magassarkút hordanak ahogy sok éve még máshol is. Vannak lélegzetelálítóan szépek köztük és most jön lényeg hogy ők bizony leállnak bárkivel ugyan úgy szinte. Orosz lányokat régi értékszerinti nőnek nevelik és nőként is viselkednek. Vannak bulis lotyok itt is nem erről van szó de ők is felnőnek agyilag 20as évek alatt.

Tudom hihetlennek tűnhet ez de nézzetek meg orosz oldalakat meg orosz bulis képeket szentpétervár és moszkva olyan mint new york csak emberek sokkal normálisabbak. Tudom ez is hihetelen pedig tényleg így van. Félre értés ne essék szeretek magyarokat is de az orosz nőkkel sokkal könyeb szerintem legalábbi én tapasztalatok alapján. Ronda férfi magas férfi alacsony férfi kövér férfi szőrős férfi mindegy egykutya orosz nőnek :))) Orosz férfi ugy néz ki mint medve azaz szörny orosz nő pedig mint szépség és itt ez teljesen természetes. Magyar nő nagyon sokat hisznek magukról maig nem értem miért pedig ugyan olyan mint orosz szép mindkettő.


Tehát ajánlom nektek orszoroszágot egyszer gyertek ide és nézzetek szét kicsi nem hiszem hogy csalódás fogtok amit nyugat állít erről az országról az vicces de mesziről érkezet ember sok mindent mond. Ez persze forditva is így van. De aki nem politikus annak ezek nem dolgai.



#szép mind
2016. ápr. 14. 21:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

Én is bírom a ruszki csajokat, de iszonyatosan messze vannak(útközben még egy háború is befigyel), szóval emiatt nem pálya.

Én kissé közelebbről a lengyeleket ajánlom inkább, mert a magyarnál is szebbek és nagyon kedvelnek minket, testvérnemzet.

A románok is nagyon szépek, tényleg, de ugyebár még a történelmet nem tudókba is beleverik, hogy a magyar az rossz, szóval kevés az esélyünk náluk.

2016. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Vicces én azon agyalok hogy szerezzek egy orosz feleséget... :D
2016. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Biztos van igazság amit írsz, de te is általánosítasz, hogy milyenek az itteni emberek, pedig ez sose jó általánosítani. Nálunk valóban sok nő elég beképzelt és túl nyugatias felfogású, de szerintem nálatok se minden nő egyforma. Nyilván sok szép orosz nő van, de kb ugyan annyi nem szép, ahogy minden hol.
2016. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nemtom mennyire kamu ez az orosz felebarátunk. :D Az oroszokat max a történelembúzák utálják, mert itt b*szták a magyar földet 40 évig, meg persze nagymamám, akinek adtak 10 percet, h húzzanak el onnan, és mivel elég gazdagok voltak, így nyomorba lettek taszítva, örültek az oroszoknak bizony. :)


Az, h itt nincs normális nő, az azért van, mert a normálisabb visszahúzódóbb sajnos. Meg orosz nőhöz ugye legalább egy orosz nyelvtudás kéne, meg neki francia, de az más tészta. :)

2016. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszok. Direkt nem akarok politikát ide sajnos ez ilyen világ. Manapság is sok ország szenved iylen dolgoktól és történelemben mindig volt ilyen. Kérdésnél arra gondoltam inkább hogy az orosz nőkkel sokkal könnyebb csajozás :)) Kérdés nem általnos mert két nagy csoportot hasonlítok össze és csak leírtam több év tapasztalat.
2016. ápr. 14. 22:02
 6/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a politikával van a baj inkább. Meg az egész ország egy nagy alkesz panelproli-társaságnak tűnik. És akkor emellett a mérhetetlen gazdagok. Nameg a nyugati filmekben általában az oroszok gonosz szerepet töltenek be, talán ez, ami nagyon meghatározó, mert már gyerekkorban elültetik a gondolatot az emberben, hogy az szörnyű hely, gonosz emberekkel :/

Szar az országimázs.

2016. ápr. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

Nekem személy szerint nincs bajom az orosz emberekkel. A törökökkel, mongolokkal, kínaiakkal, arabokkal sem. Mindenkit a tettei, személye alapján ítélek meg. A mongol barátom pl. nem Dzsingisz Kán, nem is élt akkor. Te sem vagy Putyin, én sem Orbán.

Egyébként neked sem kéne általánosítani. Vannak rendes, erkölcsös, nőies magyar lányok is. A megfelelő helyen kell keresni őket. A Kelettel sincs baja mindenkinek, sőt sokan ilyen nyelveket tanulnak, ilyen szakra járnak. Azt is hiszik sokan, hogy mi is onnan származunk. Én egyébként félig igen. Az apukám által. Az ő országában nem nagyon szeretik az oroszokat, mert azok a turisták sokszor nem tudtak illendően viselkedni. Más országokból is hallom ezt. Mi ennek ellenére nem általánosítunk. Sőt, gondolkodok a gimiben az orosz nyelven is. Hát ha érdemes lenne tanulni.

Még annyit hadd tegyek hozzá, hogy sok magyar tényleg utálja az oroszokat. Történelmi okokból. Ez egy ilyen nép. A múltban él még mindig. Ezért nincs jelene és sajnos jövője sem valószínű. Szeretném, ha nem így lenne.

2016. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Nagyapámnak leverték az egyik veséjét a gulágon. Fájdalom csillapító nélkül vették neki ki. Azért vitték oda, mert az USA-ban született, és biztos nyugati kém. Pedig csak egy kiló kenyérért ment le, mikor igazoltatták. 6 év után elengedték, mert "tévedésből" vitték el.

Mondjuk pár éve meghalt. Szóval nálunk családiasan van utálva az összes ruszki.

Az USA a nyakatokra is lépett rendesen, csak nem eléggé.

2016. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Felesleges ilyen esetekkel példálózni, mit csináltak a vészkorszakban, az amcsik jelen időben végigkínozták a közelkeletet, ugyan úgy a vészkorszakba úgy mint a német nácik.

Azt nem tudom, hogy az orosz nők tényleg nem olyan válogatósak, mint a magyar nők, de lehet így van. Oroszország el van szigetelve tőlünk és ezért nincs rálátás az ottani emberekre, csak a médiából az jön le, hogy diktatúra, konzervativizmus,nem szabadelvű ország. Nincs bulvár médiában orosz nőkkel úgy foglalkozva, hogy ismernék őket az emberek.

2016. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Történelem, politika, társadalmi különbségek. Ezek miatt.


Ha nagyapámat megkérdezted volna mit gondol az oroszokról, mutatott volna egy golyónyomot a lábán. Ha nagyanyámat kérdezted volna, elmeséli hogy végigerőszakolták az orosz "felszabadító" csapatok az országot, és 1989'-ig nem terveztek elmenni. Ha anyámat kérdezed, ő csak jó dolgokat mond, mert ő egyszerű emberként benyelte a szovjet propagandát.


Ha engem kérdezel, elmondom a véleményem Putinról és a szerintem elcseszett áldemokratikus országról és népről.


A társadalmi különbségeket általánosítás nélkül nem tudom megfogalmazni, ahogy neked sem sikerült. Mielőtt rátérek a témára elmondom, fél évet dolgoztam Moszkvában, akkor is nagy cégnél, internacionális, angolul beszélő irodában.


Lehet hogy az orosz nőket "igazi nőnek" nevelik, de kitaszítják azokat akiknek ez nem tetszik. Ha New Yorkban konzervatívan, "régiesen" viselkedik egy nő, elfogadják ahogy van. Ha Moszkvában vagy Szentpéterváron nem is, kisebb városokban/falvakban már biztos kiközösítenek egy olyan nőt, aki szembemegy a tradicionális orosz elvárásokkal. Egyszerűen rohadtul nem toleráns az orosz társadalom.


Nyugatias országokban az individualizmus, az önálló gondolkodás elfogadott, sőt, néhol támogatott dolog. Oroszországban ezek okot adnak arra, hogy kiközösítsenek. Szerintem emiatt nem kompatibilis az orosz és a nyugati gondolkodás/életmód. Nálatok a férfi legyen macho, legyen "medve", a nő pedig legyen konzervatív, visszafogott, lássa el "női kötelességeit", nyugaton pedig férfi-nő egykutya: úgy él ahogy akar, csak ne erőltesse másokra a saját véleményét, életfelfogását.



Egyébként a magyar gondolkodásmód szerintem inkább hasonlít az oroszra mint pl. az amerikaira, britre, vagy hollandra...

2016. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!