Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki gyereket tervez 2016ban...

Aki gyereket tervez 2016ban az egészen biztos, hogy átgondolta, ésszerű ez Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vagy majd úgyis lesz valahogy?


22f



2016. ápr. 15. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Ezt hogy érted? Miért lenne akadály? Felsorolnád? Én a 3. babámat tervezem teljes nyugalommal.
2016. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne lenne ésszerű? Ez az élet rendje!
2016. ápr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Most akkor ne szüljön senki mert 2016 van? Ezt átgondoltad?
2016. ápr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy aki gyereket tervez, az milyen inditatásból teszi azt, végig gondolta e az előnyöket hátrányokat, nem csupán önző okok vezérlik hanem a megszületendő gyerek életét is átgondolta e?


vagy ti abból indultok ki, hogy ha ésszerű ha nem, ez az élet rendje..kb mint Afrikában?

2016. ápr. 16. 00:22
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Még nincs gyerekem, de szeretnék, és ehhez nincs köze semmiféle anyagi dolognak. Nem azért szeretnék gyereket, mert most olyan a gazdasági helyzet, vagy mert a társadalom ezt várja el, hanem mert szeretném megtapasztalni milyen a feltétel nélküli szeretet, újra egy kisgyermek szemével látni a világot, újra rácsodálkozni mindenre. Szerintem egy kisgyermekkel jobb helynek látod a világot, és te magad is jobb ember leszel.
2016. ápr. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit akartál ezzel elérni kérdező? Mer hogy kérdés nincs az biztos. Ez csak kötekedés. De aki nem önző és szeretne gyereket ezzel nem tudod lebeszélni róla
2016. ápr. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A kérdés jogos. Nem mindenki gondolja át és ezt nem fogja neked bevallani. Igen a kis gyermek boldogság,sokszor a szülők is segítenek az anyagiakban,-pelus és kis ruha stb de ez sem általános és a kisgyermek meg nő - az igényei is,iskolába jár -később lehet,hogy fizetős suliba szeretne menni,azután egyetemre....-ezeknek a költségét teremtse elő maga? -vagy segíti a szülő. Engem például nem segítettek és cefet nehéz volt érvényesülnöm,a saját gyermekemnek nem kívánok hasonlót.- Egy gyermek nevelése nem 17-18-évig tart! Nagyon sokan vannak úgy,hogy" majd lesz valahogy!"
2016. ápr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy látom, nagyon sok embernél jön az érzés, gyerek kell. Racionálisan nagyon kevesen gondolják végig. Elég annyi, kicsi, aranyos, szeretni való, stb. Az alapján, nagyon kevesen döntenek, hogy alap hangon, kb 35-40 millába kerül, mikorra felnő és ebbe nincs semmi plusz, még egy különóra sem. Csak azért, hogy szaladgáljon mellettem egy gyerek, akkor igen. Viszont, ha fel is szeretném nevelni, bizonyos szinten, akkor nem vállalnák.
2016. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6-os, érdekes a 7-es és a 8-as mégis megértette..


Én nem eltántorítani akarok semmit senkitől, csak egyszerűen megérteni, hogy az alapvető biológiai folyamatok mellett ésszerűen átgondolta e a helyzetet, és úgy hozott e döntést, vagy anélkül.


Önzőségről, mint arra gondoltam, hogy azon kívül, hogy érzed, ezt a egyértelműen belülről jövő szeretetet, rengeteg olyan dolog lesz ami a gyerekednek majd meg kell küzdenie, rengeteg nehézség, rengeteg stressz, fájdalom stb..ami az élet velejárója, és nem is önmagában ezzel van a gond, hanem, hogy a mai legtöbb embernél ezek nincsenek arányban, beszélek itt arról pl. aki 8-4ig dolgozik egy olyan helyen ahol nem szeret


Vagy a kedves válaszolók mind jó anyagi körülmények között nevelkedtek fel, jó társaságban, mindig összejöttek a dolgok?


ha így van akkor megértem, hogy nem gondolkodnak el ezen, és nincs is értelme beszélgetni erről a témáról

2016. ápr. 16. 08:40
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én születtem a szüleim akkor kezdték az életüket, nem volt semmi pénzük. Szépen lassan építették fel maguk körül az anyagiakat. És állítom, hogy ritka szép és boldog gyerekkorom volt, semmiben sem szenvedtem hiányt. Pedig szegények voltunk mint a templom egere, de a szüleim akartak (!) előrébb jutni.


Egyébként meg ennyire előregondolkodni szerintem teljesen felesleges és értelmetlen. Mi például jól keresünk a férjemmel, jelen pillanatban bevállalhatnánk akár 3-4 gyereket is, gond nélkül fel tudnánk nevelni és segíteni őket. De az anyagi jólét hullámzó. Lehet 3 év múlva beüt valami, és már nem fog olyan jól menni. Lehet holnap elüt egy kocsi, vagy 10 év múlva munkaképtelen lesz a férjem. Nem lehet ezeket előre eltervezni. Afrikát pedig értelmetlen idekeverni, még midnig a világ jobbik felén élünk. Magyarország abszolut nem élhetetlen ország, de ha valaki nem tud magával mit kezdeni, az Németországban és Angliában is csak nyomorogni fog.

2016. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!