Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan hogy nincs énképem?

Létezik olyan hogy nincs énképem?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy van egy konkrét elképzelésem, hogy mások szemében milyen vagyok - kinek milyen, de ez többnyire egy eljátszott személyiség, csak már nagyon nagyon megszoktam a színjátékot. Ha egyedül vagyok, kibújok ezekből a szerepekből na és olyankor nem tudom, hogy igazából milyen is vagyok, ki vagyok én. Egy név ahogy mások szólítanak, egy arc amit mások látnak, egy hang amit mások hallanak, az ízlésem, a nézeteim amiről másokkal vitatkozhatok.


De ha egyedül vagyok, nem vagyok semmilyen. Vannak gondolataim, amik eredményeznek további és további gondolatokat és az egy bizonyos személyiséget, embert. De amikor egyedül vagyok elfelejtem az embert, mert csak az apró építőkockák maradnak, nincs szükség várat építeni, hogy valamit lásson a másik. Elfelejtem az ízlést, a nézeteket, elfelejtem hogy mi a dolgom, mi lenne a dolgom, mim van, mim nincs, mindent amivel azonosulni lehet. Tehát amikor sikerül tényleg önmagam lenni, lehullanak magamról a cédulák és nem tudom hogyan gondoljak magamra, mert úgy érzem nem vagyok semmilyen.


2016. ápr. 16. 01:17
 1/3 Blade Bone ***** válasza:
Gondolj magadra szabad emberként. Akit nem mások élete határoz meg, hanem csak is sajátja. Nekem úgy tűnik eleged van a hétköznapokból, meg kicsit minden másból is, próbálj több időt tölteni a szabadban, segíteni fog.
2016. ápr. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
olyankor szimplán csak létezel :)
2016. ápr. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha csak simán leírod, hogy nincs énképed, az már maga egy énkép.

Az, hogy mit gondolsz arról, hogy mások szemében milyennek látszol, nem énkép. Pláne, ha tudatában vagy annak, hogy azt a személyiséget megjátszod!

De a kérdésed ennél sokkal részletesebben fejti ki az énképed.


Vagy a másik, valószínűbb lehetőség, hogy ez egy troll kérdés.

2016. ápr. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!