Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol kezdjem, mitévő legyek?

Hol kezdjem, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Először is komoly válaszokat várok.

Az a problémám, hogy rengeteg mindenből van elmaradásom, az élet területein, ami elég siralmas állapotba vezetett.

Amióta tudatosabb lettem Pszichológus segítségével, úgy érzem csak rosszabb lett részben minden, Mostanában már fejembe van az idő.. hol tartok, és a leg elkeserítőbb a tény, hogy mennyi hiányosságom van, amikkel szembesülök, dolgokban. 100 szónak egy a vége, rákellet jönnöm hogy egy ördögi körbe vagyok. Minden egyes dolog amibe vagyok ami történik belőlem jön. Negatív berögzült rossz szokások halmazában amik évek alatt felgyülemlettek bennem, minden viselkedés cselekedetembe ott van. Manapság már úgy élem meg hogy elborul az agyam, sötét felhők vannak, rossz a kedvem, érzéketlen, hideg vagyok.. Amit persze mások látnak és mindennek leírnak.

Főleg hogy tudok róluk hogy ott vannak. Tehát Fejletlen az érzelmi szintem, nehezen értek meg dolgokat, nem tudok dönteni, nem tudok semmi féle kommunikációt érvényesíteni, nem tudom kezelni a stresszt, nincs megoldóképességem, Nehezen emlékszem dolgokra, Gyengének, erőtlennek érzem magam, kevés az akaratom, nem tudok hinni, se bízni

Nem alakult ki az önértékelésem.

Egyre gyakrabban szidom emiatt a múltat, szülőket magamba, hogy hagyták hogy a legminimálisabb legyen az elvárás.. mert ha nem megy akkor ne erőltessük dolog..

Persze ez sincs helyén hogy a múlton rágódom.. utólag könnyű okosnak lenni.

Szval ezek miatt a hiányaim miatt is kisebbnek érzem magam, nincs önbizalmam, szorongok, nem szeretek emberek közt lenni, mert félek hogy számon kérnek valamit tőlem, vagy fel kell szólalnom..

és ugye ha nem tudom akkor kiröhögnek ami megint csak egy megalázottságban részesítene. Tehát ezek a negatív dolgok kihatással vannak egymásra..

Nem tudom foggalmam sincs ha vinni akarom valamire az életbe honnan a jó fenéből Merítsek én annyi lelki erőt hogy ezt a terhet elbírjam..

Változni szeretnék, 25 vagyok, minden dologtól ami ér váratlanul, vagy nem sikerül, csak azt mantrázom a fejembe hogy Idő.. Telik.

Érzem hogy sürgősen tenni kéne... De fogalmam sincs, a leírtakból hol kezdjem,

Most ha itt a felsoroltakból, veszünk egyetlen egy emberitulajdonságot, elemeire bontjuk, több 100 több 1000 részletből épül fel, és a képességeimből itélve legalább több 100x kellene gyakorolni hogy menjen. És ez még csak egy emberi tulajdonság.. van legalább 10 ami hiányzik belőlem.. Nem tudom józan paraszti ésszel, ez hány évet jelentene, olyan szintre jutva hogy azt lehessen mondani hogy megy.

Na meg arról nem beszélve összefüggnek, tehát azt se mindegy hogy csinálom. Kell egy szorongás mentes állapot, vagy önbizalom, és erre építeni..

Nemtudom.. Passz, Hol kezdjem, mit csináljak, Mit kéne tennem, hova forduljak ? Van egyáltalán értelme változtatni ?


2016. ápr. 20. 22:13
 1/2 anonim válasza:

szia. megkérdezhetem, hogy mióta jársz pszichoterápiára? ezeknek a dolgoknak egy terápia alatt a helyükre kell kerülniük.


én is épp egy autogén tréning közepén vagyok és sokszor érzem hasonlóan magam. szerintem ezekről beszélj őszintén a pszichológusodnak is.


és hidd el, hogy soha nem késő! van aki egész életében hazudik magának. fel a fejjel, kitartás!

2016. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na azért ne éreztd ennyire reménytelennek a helyzetet. Én pont ezek az általad felsorolt problémák miatt (amik mellet szó szerint idegbeteg voltam)..tehát ezt úgy képzeld el, hogy folyamatosan ezeket a dolgokat éreztem mint , és gyomor ideget..ha valaki csak rosszúl nézett rám egyből megvertem,bántalmaztam komolyabban..továbbá az én helyzetem is egyre mélyebbre sülyedtek elkezdtem brutál keményen drogozni , majd belkeveredtem egy bandába ahol természetesen a drog kereskedelem is ment..annyira megutáltam a világot, hogy nőket vertem rendszereséggel, vagy ugye másnak a ku*áit továbbá egésznap csak ittam, és drogoztam embereket csaptam be (tehát ami ezzel jár) a végére azt éreztem ,hogy nincs is kiút és bele halok ezeknek a dolgoknak a következményeibe , és annyira rosszúl éreztem magamat, hogy mindent szó szerint illúziónak tekintettem még az utolsó virágot is ami kint van a természetben. Na és még sok dolgot mondhatnék gyógyszereztem folyamatosan túl adagoltam magam napi 10 g kábítószer,nyugtatók,pia ez ment jó pár évig..de, ha én ebből kitudtam jönni a következő módon :Vissza kell szerezned legalább minimálisan a hited EZ A LEGFONTOSABB tehát elkezdtem hit gyülekezetbe járni gondolhatod úgy néztek rám mint magára a sátánra először teljesen vissza rángatott a valóságba , és itt sikerült leszoknom a cuccokról is és mondhatni megváltoztam minden téren..NA de ez nem ilyen egyszerű komoly célokat fog eléd állítani az élet, hogy a hiányoságaidban fejlődni tudják, ha nem sikerül megcsinálni ezeket a feladatokat akkor se csüggedj ÉS NE SIETESS SEMMIT mert nem fog menni magától..most csak saját magad egészsége legyen a fontos ne orvosokhoz járj tényleg ajánlok valami féle gyülekezetet nem ilyen jehova f*ágra gondolok pesten pl Németh Sándor gyülekezete de amúgy nem azt mondom ,hogy legyél most aztán isten hivő ,hanem hogy legalább normális embereket ismerj meg ,hogy legalább lásd meg azt, hogy talán mégis van valami értelme az emberi létnek stb...ÉS ne add fel soha , mert 100 éved van max a földön ami lófasz...és van ennél jobb hely is:) a másik pedig az, hogy szedd össze magad ne mindig nyávogj én is ilyen vagyok néha, de csak rossz követkeménye van. Őszintén szólva az élet nagyon nehéz tényleg sokszor mondták már neked is , de a saját bőrödön kell tapasztalni ,és megtudsz állni az ilyen gondok elött is..NE SIESS!


Hajrá!

2016. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!