Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nevelőintézet =szeretet...

Nevelőintézet =szeretet hiányos, határokat nem ismerő gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nevem a kérdés szempontjábol lényegtelen, 14 éves lennék, és mint a kérdésemböl is kiderült részben a nevelőintézetről, másrészben a nemi zaklatásrol szeretnék kérdezni. Először is kezdjük az első témámmal.Ez az egész onnan kezdödik hogy a faluban ahol élek (pontosabban az utcánkban) van egy nevelöintézet. Évek ota figyelem, látom amikor iskolába mennek, és az iskolában is találkozom velük. Szabadidőben az utcán is összefutok némelyikkel. És elég érdekes tapasztalataim vanna velük kapcsolatban. Hangosan kiabálnak, szétszortan mennek, gyakran káromkodnak. Néha koszosak, szakadt ruhában járnak. Társaságilag alulmüveltek, nem lehet normális dialogust folytatni, minddig értelmeten témára térnek ki. Az 5-6 éves gyerek olyanokat tud az emberi együttlétröl amit csak 13 évesen tanitanak (és ezt elöszeretettel hangoztatják). Mindig keresik a feltünést, személytelenül kötekednek, rossz tanulok.És van egy barátnöm közüllük... Ezt csak a természetemnek köszönetem, ugyanis szeretem ha szeretethiányos emberekkel veszem körül magam, de lassan belölle is elegem van. Szemtelen, és hiába kap töllem figyelmet, tovább folytatja a hülye viselkedést.

Minden árvaházas ilyen? Hol vannak a nevelök? Mért nem viszik öket pszichiáterhez? És sokszor látom hogy a tanteremben minddig az utolso pad az övék, mért nem kapnak normális helyet, szerintem ugy éreznék hogy az osztályközösség tagjai...



#beteg #barátság #nevelöintézet
2016. ápr. 21. 15:38
 1/5 A kérdező kommentje:
*elnézést az utolag észrevett helyesirási, fogalmazási hibákért. És azért mert a 2. témát még nem dolgoztam fel, az külön kérdést érdemel
2016. ápr. 21. 15:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit bepillantást nyerhettél a valóságba, ahol az emberek nem foglalkoznak a másik problémáival, sivár lelki világgal rendelkeznek.

Örülj neki, hogy a 6 éves gyerek nem akarta kitépni a kezedből a telefont.


A szülők egyediek, mondhatni személyre szabottak, míg egy ilyen nevelőnő az "mindenkinek az anyukája" de érzelem nem köt titeket egymáshoz csak annyi mint a tanárodhoz.

A pszichiátriára ennél sokkal betegebb emberek kerülnek, nem pár vagánykodó 6 éves.

2016. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudod, egy szülő nagyon sokat megtesz a gyerekéért, és nagyon sokat törődik vele. Ez szinte természetes is, és csak akkor jössz rá, mi munka ez, és mi az eredménye, amikot megismersz valakit, aki mindezt nem kapta meg. Érzelmileg problémásak azok, akiket leírsz. Azt hiszem, akik szülő nélkül nőnek fel, mind azok lesznek, persze ez máshogyan is megnyilvánulhat, mint amiket leírtál, vannak rendes viselkedésűek, de ők sem teljesen egészségesek mentálisan.


A nevelők a tízezred részét se tudják megadni annak, mint egy szülő. Eleve nincsenek is annyiran, sokszor 10-20-30 gyerekre jut egy nevelő, aki nem is képzett nevelő, csak épp semmi munkát nem talált, de lehet, hogy sose akart nevelő lenni és utálja a gyerekeket. Lehet, hogy a gyerekek életében ő a 23. nevelő, nem tudnak úgy kötődni hozzá. Gyerekeknél a viselkedés, a nevelés egy érzelmi póráz mentén működik. A gyerek azért engedelmeskedik, mert meg akar felelni a szülőjének, jó kapcsolatban akar vele maradni (leegyszerüsítve). Ezeknél a gyerekeknél ez a fajta érzelmi kapocs SENKIVEL nem áll fenn.


A viselkedésük miatt persze kirekesztettek lesznek, és tovább romlik a helyzet, ennek könyvtárnyi szakirodalma van.


Gondolj arra, hogy nem tehetnek róla, hogy ilyenek. A barátoddal beszéld meg, hogy ha így folytatja, nem lesztek barátok. És légy hálás, amiért van családod! Mert ezt ők sem érdemelték meg, amit az élettől kaptak.

2016. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom. Én gyerekkorom egyrészét ugy éltem le hogy apám mindig részeg volt, és anyámat szidta, nagyanyámat verte. Mostmár csak engem szid és ver. 10 éves koromig ágybavizeltem a sokk hatására. Sohasem vittek szakemberhez, mindig sirtam hogy nem akarok doktornénit. És mégis, nincs feltünési viszketekségem, nem orditok az utcán, és nem is vagyok kiközösitve, peddig nekem csak jobb lett volna ha nincs családom.


A nevelőnő meg azért van fizetve hogy törödjön is velük, az ilyen ember aki hagyja hogy ez legyen a gyerekekböl pokolba valo, nem is ember...

2016. ápr. 23. 06:50
 5/5 anonim ***** válasza:
A nevelők nagyobb része azért dolgozik ott mert szereti a gyerekeket verni. A többi meg csak felveszi a pénzt de nem érdekli semmi. Legyél egy kicsit megértőbb azokkal a gyerekekkel ezért. Ha hülyén viselkedik, lehet hogy egész éjszaka verte az egyik hülye nevelő.
2016. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!