Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopaták lehetnek...

A pszichopaták lehetnek pánikbetegek is?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 07:46
1 2
 1/12 eznemlényeges ***** válasza:
Szerintem lehet, hiszen a pánikbetegségnek biológiai okai vannak.
2016. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Alain Delon ***** válasza:
94%
A pánikbetegség egyik fő komponense az alaptalan félelemérzés. A pszichopatákban viszont nincs félelemérzés.
2016. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem valószínű. A pszichopatáknál inkább az autizmus előfordulása jellemző.
2016. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kicsit korán volt és rosszul tettem fel a kérdést, leginkább pánikrohamra gondoltam. Lehet-e nekik néha pánikroham (nem csak pánikbetegeknek lehet)?

Illetve úgy tudom, hogy náluk is megesik, hogy pánikolnak olykor-olykor...az átlag antiszociális.

2016. ápr. 22. 08:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Pszichopata vagy átlag antiszoc. nem mindegy.


Ha az a kérdésed, hogy egy nem igazi pszichopata, de több pszichopatikus jellel bíró embernek lehet-e pánikrohama akkor szerintem lehet, hiszen az ilyen ember általában önző, tehát bepánikolhat attól, hogy elveszít valamit ami az "övé".

2016. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A szorongás általában nem jellemző rájuk, a félelemérzet is csak bizonyos területeken.
2016. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy átlagos antiszociális személyiségzavarral rendelkezőre gondolok.
2016. ápr. 22. 11:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Antiszocnak lehet, pszichopatának nem.
2016. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Pszichopátia az antiszociális személyiségzavar egyik ága.
2016. ápr. 22. 12:27
 10/12 Alain Delon ***** válasza:
9-re: Valóban szokták személyiségzavarok közé sorolni, viszont a személyiségzavarok egyik fő tünete az alkalmazkodási nehézség, viszont a pszichopaták egyik híres tulajdonsága a simulékonyság, megnyerő viselkedés. Hogy közben valami gazemberségen törik a fejüket, az más kérdés.
2016. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!