Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg koravén lennék? Vagy...

Tényleg koravén lennék? Vagy csak érett? Vagy talán csak nem ebbe a világba vagyok való?

Figyelt kérdés
Úgy érzem magamat mintha lemaradtam volna mindenről... Gimibe járok, egész jól elvagyok az osztálytársaimmal, de mindig is úgy éreztem magamat a korombeliek között, mint egy vén bölcs. Tudom én, hogy ez 18 év élettapasztalattal nem mondható még el, de mindig vigyázni, és nevelni akarom a "fiatalokat". Nem voltam/vagyok az a nagyon bulizós típus, mert a szüleim is, és én is régimódi vagyok. Lehet ez is a probléma gyökere. Viszont ezek miatt mindig olyan kitaszítottnak érzem magam. Egyszerűen tettetnem kell magam, hogy ellegyek velük. És mindig bennem van az az "öreg vagyok én már ehhez" érzés. A szüleim, meg a tanárok is mondják, hogy menjek el szórakozni, de az nem nekem való. Úgy érzem, hogy a mai világ már annyira elromlott, hogy néha teljesen el akarok tűnni a semmibe. Van még valaki aki így érzi magát? Előre is köszönöm a válaszokat. 18/l

2016. ápr. 23. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Én is teljesen így vagyok vele, de a korombeli társaság kevés ahhoz, hogy megváltozzak értük -már ha kéne-. Szeretek róluk gondoskodni, meg segíteni nekik "apáskodni", de néha jobb lenne komolyabb ismerősi kör.


De már úgyis nemsokára egyetem ott pedig célorientáltabb emberekkel lehetek körülvéve remélem D: [18/f]

2016. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is ebben reménykedem. Szeretek a barátaim fölött anyáskodni, de néha úgy érzem, hogy nem értem a mai fiatalok viselkedéset. XD
2016. ápr. 23. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell érteni a legtöbb maga sem érti Dx
2016. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%

Még egy különleges hópehely....

Koravén és befásult vagy. A világban mindig van valami rossz, meg mellette millió jó dolog, nem csak folyton drámázni kell, meg játszani a meg nem értettet. Nem hiszem, hogy 18 évesen bármiről is lemaradtál volna. Előtted az élet, hogy utazz, ismerkedj emberekkel, felfedezz és kipróbálj új dolgokat. Ha annyira romlott a világ miért nem jótékonykodsz, vagy mész valahova önkéntesnek? Állatmenhelyre mondjuk. Attól még hogy nem vagy bulizós típus valami csak érdekel. Ha más nem barátokkal beülni valahova egy kicsit inni, vagy pizzériába és beszélgetni és élvezni az életet. Attól még hogy régimódi vagy nem kell egy 80 éves nénike szintjére süllyedni. Én se vagyok az a nagyon bulizós, régimódi elvek alapján neveltek és pár évvel idősebb is vagyok mégse érzem magam ilyen világdepressziósnak. ha ennyire nem jössz ki a korosztályoddal akkor ismerkedj kicsit idősebbekkel "vén bölcs" aztán rájössz hogy milyen gyerek vagy még.

2016. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez most nem az a korszak, amelyben a legjobban érzed magad, később az lesz majd, mert saját magad keresed meg azt a közeget, akik társaságában jól érzed magad, és senki sem fog csesztetni, hogy miért nem csinálod ezt vagy azt.


Nagyon hasonló fiatalkorom volt, bár nem voltam különösebben "régimódi", nem tudtam azonosulni a mainstream tinivilággal, egyáltalán nem az érdekelt.


Ma már szerencsére nem kell megfelelnem a kortársaim szokásrendszerének, és ez felszabadító érzés.

2016. ápr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!