Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés lehet egy osztrák...

Milyen érzés lehet egy osztráknak, németnek, svájcinak, hogy megértik egymást?

Figyelt kérdés
Más országban laknak, más nép és majdnem ugyanazt a nyelvet beszélik. Milyen lehet szerintetek?
2016. ápr. 25. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érzés neked meg egy székelynek, hogy megértitek egymást?
2016. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tarnai ***** válasza:
31%

És csak azt tudom, hogy ő még csak most tizennégy.

A papa vigyáz rá, a mama vigyáz rá,

Nem tudja mi vár, mi vár, mi vár rá.

2016. ápr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Csodálatos, folyamatos erekciójuk van miatta. Gondolhatod.
2016. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
nekik ez annyira termeszetes, hogy egyaltalan nem tunik nekik fel, hogy " je, ez az ember egy masik orszagbol jott es megis ertjuk egymast anyanyelvunkon"... na hat erre ok egyaltalan nem gondolnak. raadasul eros torzitas ez a megertik egymast, mert a hoch deutschot megertik kozosen, de az meg egy tanult nyelv pl a svajciaknak ill az osztrakoknak, mert mind a ket orszagban nagyon valtozatos dialektus van teruletenkent.
2016. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érzés lenne már, ezt a hülyeséget. Gondolom tanultál valami nyelvet, legalább egyet? Milyen érzés, ha megérted? Nyilván semmilyen.
2016. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy angol kiköltözhet usa-ba és mindent ért, megbeszél akár előre telefonon, ha már ott van tud munkát vállalni. Nincs értetlenség, nem csinál hülyét magából.

Nekik ez természetes de mi tudjuk, hogy micsoda könnyebbség.

2016. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát izé... Ez nem egészen úgy van. Én most Zürichben élek, alattunk német szomszédok laknak. Egyszer beszélgettem velük, hogy érzik magukat Svájcban stb stb, akkor mondták, hogy nekik fél év kellett mire normálisan megértették a helyiek szövegelését.


De volt pl osztrák kollega Bécsből, aki kifejtette nekem, hogy ő a vorarlbergieket pl egyáltalán nem érti...

2016. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!