Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet egy varjú okosabb...

Hogyan lehet egy varjú okosabb néhány embernél? Honnan jött az intelligenciája? (videó)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=ZerUbHmuY04


Olyan emberre gondolok aki nagyon visszamaradott persze, de akkor is, ez elképesztő, hogy egy kisebb madár ilyenre rájön és hasznosítja a tudást


Ha erre képes, egy ekkora értelmi szinttel rendelkező lény, akkor vajon mekkora potenciál lehet az ember kihasználatlan agyi képességeiben?



2016. ápr. 29. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Hogy lenne már okosabb? Szerintem egy madár nem tudja átgondolni hogy mi történik, miért megy feljebb az a cucc. Csak hogy ha tesz egy mozdulatot - akkor történik valami ami neki kedvez. Mint ahogy a kutya is megtanulja hogy ha ül, fekszik akkor kap egy falat kaját. Ő nem jött rá semmire, nem látja át, csak megtanult valamit. Én is vágtam még egész kicsiként ilyen dolgokat, ez nem kimondottan intelligencia, csak egyszerűen lehet érezni. Szerintem. :)
2016. ápr. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, de az a madár igenis gondolkodott. Felismerte a problémát és kitalálta a megoldást. Ez messze több annál, mint hogy a kutya parancsszóra leül, hogy kapjon jutalmat.


Egyébként a kutyák is tudnak problémát megoldani, az enyém észrevette, hogy mikor kifullad a futástól és lefekszik aludni, akkor hazaindulunk, ezért egyszer, mikor már fáradt volt, de még játszani akart, elbújt a bokrok közé, hogy én ne lássam, de ő tudjon pihenni. Gondolkodott. Az állatok sokkal intelligensebbek, mint hisszük, csak az emberi faj úgy meg van győződve saját fensőbbrendűségéről és omnipotenciájáról, hogy nagy gőgösen lenéznek minden mást.

2016. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=AVaITA7eBZE 1-es.. igaz ehhez tudnia kell, hogy a kövek súlya lenyomja az üveglapot amire rárakja, amit viszont nem tudom honnan vesz?! lehet már korábban megtanulta..de szerintem ez még inkább mutatja, hogy intelligensebb mint gondolnánk


Igen, az állatok nagyon elképesztő mire képesek..idővel rájövünk, hogy nem is olyan sok az ami elválaszt bennünket tőlük..ahhoz képest, hogy besoroltuk őket egy "állatok" néven összefoglalt csoportba saját magunkról is sokat mutat

2016. ápr. 29. 12:10
 4/4 elwera ***** válasza:
Cuki
2016. ápr. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!