Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a graffitiző...

Mi a véleményetek a graffitiző emberekről?

Figyelt kérdés

Már jópár éves szerelmem a rap zene (és itt most elsősorban NEM Mr.Bustára, Essemmre vagy Wiz Khalifára kell gondolni...) és a hip-hop életstílus, szeretném kivenni a részem az effajta kultúra életben tartásában, és nagy kedvem lett néhány hónapja kipróbálni graffitizni, tagelni. Legelső pár alkalommal nyilván csak itthon próbálgatnám, hogy hogyan is működik ez, de gondolkodom, hogy majd nyáron az utcára is kivinném a 'művészetemet'.


Egy kis közvélemény kutatás: ti hogyan vélekedtek a graffitis emberekről és a graffitikről? Tehát nem a manapság divatos 'k..vám vagy', 'edd meg a g..cim' stb... szavakat firkálnám fel, hanem kicsit kreatívabbakat és értelmesebbeket, de persze nem csak szöveget fújnék.


16/F


2016. ápr. 30. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Teljes mértékig elítélem, pedig van közöttük olyan, ami tetszik. Ettől függetlenül más emberek környezetét nagyon inkorrektnek tartom szétcseszni a beleegyezésük nélkül.

Én nagyon erős pénzbírsággal (több százezres) büntetném már az első alkalomtól kezdve.

2016. ápr. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek, más tulajdonát ne rongáljuk már a kéretlen "művészettel". Nem hiszem hogy örülnél, ha jönne egy srác és a szobád falát telefújná azzal ami neki tetszik.
2016. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MZ.per.X ***** válasza:
43%

1. Nem attól fogod kivenni a részed a "kultúrájukból" hogy agyba főbe graffitizel.

2. A graffiti művészet, ha igényes és megfelelő helyen van elhelyezve, szerintem erre simán találnál legálisan is felületet.

3. Más tulajdonát megrongálni bűncselekmény, akárhogy is nézzük. Gondolom te sem örülnél ha reggel arra kelnél hogy az ablakod firkálták össze.

4. A tagelés az a legprimitívebb dolog a világon, se nem kreatív, se nem művészi, és sehol nem néz ki jól.

2016. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg kijelölt területen, legális keretek között csinálja, és művészi módon, addig nem zavar. Ha random házak, lakóépületek falát firkálja össze engedély nélkül és össze.vissza tagelget mindenféle rondán kinéző "logót", attól hányingerem van. Főleg attól a részétől, hogy más tulajdonát engedély nélkül RONGÁLJA.
2016. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A tagelés a graffitizés alapja, szóval csináld. A legális graffiti a p*nák sportja, aki igazi az illegálisan tolja. A graffiti nem művészet, hanem egy életstílus, amit élni kell, és nem arról magyarázni, hogy mi a helyes benne és mi nem. Járni kell az utcákat, firkálni, tagelni, bombázni, égetni, amit csak tudsz, vidd minél feljebb a neved, minél több helyen legyél ott, és hozz minél minőségibb munkákat, mert már így is tele van toyással az utca. Szerintem ezt a dolgot tedd át jövőnyárra, addig gyakorolj otthon, pár hónap alatt ez nem fog vállalhatóvá fejlődni. 1 év múlva menj ki, kezdj el tageket dobálni, utána jöhetnek a bombák, és így szépen fejlődj. A legfontosabb, hogy tartsd tiszteletben a többi firkász munkáját.
2016. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

ma 10:14


De egy álszent barom vagy már ne is haragudj.


Te magasról teszed más emberek munkájára, tulajdonára, hiszen a közterület is adó formájában az emberek pénzéből van fenntartva, a saját házak, telkekről ne is beszéljünk. - Ennek ellenére kicsit sem tartod tiszteletben, viszont a rendesen irritáló, semmitmondó graffitiket, amelyeket csináltál, elvárnád, hogy tiszteletben tartsák, és ne barmolják össze.

Szerintem köpd szembe magad.

2016. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a graffiti drága barátom, ha tetszik, ha nem. Ez nem az én véleményem, nem én találtam ki se a graffiti szabályait, se azt, hogy ki hova firkáljon, úgyhogy nincs miért szembeköpnöm magam.
2016. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Osztom az elottem szolo velemenyet. Jo moka alkalomadtan legalis helyre is festeni, foleg amig valakinel nem alakult ki egy formavilag, stilus, stb. de a graffiti mozgalom elinditoja/esszenciaja/varazsa az illegalis vonal. Nem akarok beallni az okostojasok soraba, akik megprobaljak ezt elmagyarazni a laikusoknak, mert nem lehet. Ez egy zart kozeg. A firkaszok magasrol tesznek ra h milyen vonatot, meg melyik panelhaz oldalat fujjak szet. Ez egy ilyen szubkultura. Lehet utalni teljes joggal, de amig fuggoleges falak lesznek, addig lesz falfirkaszat is.
2016. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!