Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől válik valaki anyagiassá?...

Mitől válik valaki anyagiassá? És le lehet szoktatni róla? Magyarországon sok az anyagias ember?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sajnos nagyon az vagyok. :(
2016. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Akkor először is tisztázzuk, hogy anyagias? Spórolós, vagy szórja a pénzt, vagy mindig a pénzt veszi előtérbe?

Mondjuk a pénzhiánytól válhat valaki spórolóssá, nincs munkája, nincs keresete. Túlságosan költekezőssé általában az elkényeztetett emberek, akiknek mindig van pénzük, tökéletes az életük, mindig mosolyognak vidámak, lásd kis csitrik az áruházban akiket anyuci apuci lát el lóvéval.



Nagyon nem kéne ebbe beleszólni. Ha valaki spórolni akar akkor tegye, jót teszi!Ugyanis ha 50 - 100 forintos árkülönbségen spórol nagymennyiségű termékek esetén az nem baj, sőt az sem ha csak két dolgot vesz és abból is a legolcsóbbat, ez azt jelenti jól beosztja a pénzét. Max csak akkor érdemes kicsit rászólni ha már túlzásba megy.


Ha pedig sokat költ, na az már másabb ha az illető a saját pénzét költi nem kell vele törődni, viszont ha a tiédet költi túlságosan akkor nem hagynám szó nélkül.



Viszont ez így tág fogalom, sok példát, sok emberfélét lehet példaként említeni, pl az sem mindegy min fukarkodik és mire költ sokat az adott személy. Ha haszontalan a dolog, de mégis meg kell venned válaszd a legolcsóbbat, de ha fontos és az olcsóbb kategóriás nem megfelelő válassz valami drágábbat, erősebbet, jobbat.


Egyvalamit viszont észrevettem, sosem a legdrágább a legjobb, és sokszor nem éri meg az árát, így van aki tévesen vallja azt a tényt hogyha minőséget akar akkor csakis a legdrágább tart a legtovább.



Magyarországon sok az anyagias ember, sok az aki spórol egy kiló kenyéren és sok az is aki sok hulladékot vesz a Zarában, vagy sok termőföldet vesz az árverésen (politikusok).



Tehát összegezve, ha szeret az illető spórolni, vagy rá van kényszerülve nem szabad beleszólni.

2016. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oke. Most nem akarok politizálni de szerintem ma Magyarországon nyugatias árak vannak keleties fizetéssel.
2016. máj. 3. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
PEdig a politika rovatba kellett volna tenned a több válasz érdekében. Viszont így van ahogy mondod, én is így látom. Robotolsz, túlórákat vállalsz alacsony fizetésért, ami elmegy az adóra, rezsire és kajára. Jó hogy spórol az adott személy.
2016. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!