Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem sikerült a matek érettségi...

Nem sikerült a matek érettségi, és nagyon hülyének érzem magam, miért?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon hülyének érzem magam, mert olyan dolgokat néztem be, amiket a nálam sokkal lassabbak is megoldottak. Igaz, ha matekról van szó műveletlen idióta vagyok, mert évek óta nem tanultam, de akkor is. Volt ami nem igényelt nagyon háttér tudást. Programozni ügyesen programozok, s gyorsan tanultam meg a Java-t is, ebben kapaszkodom. Ilyenkor mindig előjön egy nem is vagyok olyan okos? - kérdés, ami napjaimat teszi tönkre önmagában. Meg az úgy nevezett nagy kérdések melyekre választ keresek talán csak egyszerűen primitívek? A kutya is azt hiszi, minden kérdést fel tud tenni, mégsem képes közel sem felfogni semmit az emberhez képest. Egy igazán okos ember sokkal jobb és összetettebb kérdéseket tenne fel nálam? Olyan rossz érzés, megbántam, hogy idén nem tanultam matek érettségire, akkor is, ha csak jövőre amikor emeltezek lesz tétje. Ne is vágjak így bele? Nagyon letargikusak így a napok, s nem is tudom már igazolni sem magamnak, hogy okos vagyok. Talán csak egyszerű áltatás. Természetes, hogy hülyének érzem magam? Lehet csak most kezd kinyílni a szemem.

2016. máj. 4. 05:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Neked kevesbe bajod, hogy nem sikerült a matek, hanem inkabb az, hogy nem tudod igazolni magasnak, hogy jajjde okos vagyok. Igy jartal, nem keszültel, nem ment. Lasd be, hogy nem vagy zseni es legközelebb tanulj.
2016. máj. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Sérti az egódat, hogy gyengébb képességű osztálytársaid jobbak voltak nálad...

Hülye is vagy, mert azt hiszed, neked minden megy és amikor bizonyítanod kell akkor besülsz!

Ha nem akarsz legközelebb így járni akkor tanulj és gyakorolj!


23F

2016. máj. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Hogy erted azt, hogy nem sikerult? A vart otos helyett csak negyes lett? Vagy megbuktal? Ha az utobbi, akkor nemhogy okos nem vagy, de kifejezetten hulye vagy.
2016. máj. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt vagy hülye, mert azt hiszed az okos ember okosnak születik. Ehelyett a valóságban attól okos hogy sokat tanul. Te nem tanultál, mègis mit vártál?!
2016. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, en is matek-info emeltet akarok tenni jovore. Az info foleg a progtamozas matek tudas nelkul nem megy. Aki infoval foglalkozik annal kisujjbol ki kell raznia a matekot. En matekbol a kozepszintu erettsegit mar most egy 80-90%ra megtudnam irni ugy hogy van egy evem. De az emelt meg csak 50-60%korul megy. Es matek emelt nelkul kesobb az info se fog menni.

En beszeltem egyetemistakkal onnan tudom.

Es ezt most nem piszkalodasbol de ha nem huzol bele a matekba elfogsz veszni nemsokara infobol is.

Legalabb most meglattad hogy nem vagy azon a szinten matekbol ahol szeretnel es meg tudsz javulni 1ev alatt ha belehuzol.

Ennyi

2016. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszed butaság es hülyeség ugyan az s okosság s tudás összefügg.
2016. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy programozási nyelv megtanulása kicsit más tészta, mint a matematika megértése. Az utóbbihoz absztrakciós készég és fejlett problémamegoldó-képesség kell, az előbbi lényegében csak egy alkalmazási feladat, mint amikor egy emberi nyelvet megtanulsz, csak annál sokkal szűkebb és specifikusabb. Igényel némi logikát és algoritmikus érzéket, de rengeteg olyan emberrel találkoztam már, aki jó volt programozásban, a matekhoz viszont buta. Aki viszont matekban jó, az valószínűleg könnyebben megtanul programozni, mint aki csak az utóbbiban jó, legfeljebb nem motiválja annyira, mert őt mondjuk jobban érdekli a differenciálgeometria vagy a fraktálok.
2016. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
középszinten nem lett meg a 12 pontom se, ahogy eddig számoltam... én is az osztály majmának érzem magam, mert a legegyszerűbb feladatot se tudtam megcsinálni.
2016. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly 16 pontom lett, szóval neked nem kellene hülyének érezned magad! :'D
2016. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

nekem is eddig 11-14 pont között mozog, de ha kapok részpontot, mehetek szóbelizni, talán.

Én is szégyenlem, de ez van. Valakinek ez megy, valakinek az. Ezzel nem dől össze a világ, tanulsz, gyakorolsz, és legközelebb sikerül. (Kétszer buktam matekból 9-11-ben)

2016. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!