Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg igaz, hogy a gazdag,...

Tényleg igaz, hogy a gazdag, vonzó, okos, sikeres embereknek kétszer annyira kell teperniük azért, hogy szeressék őket, mint az átlagos embereknek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se gazdag, se zseni, se lélegzetelállítóan szép, bár az igaz, hogy mindig megkaptam otthonról az anyagi támogatást, csinosnak tartanak, és okosnak. Lehet picit el lettem kényesztetve, de jó tulajdonságaim közé tartozik, hogy sosem voltam irigy a másik jó dolgára. De azt láttam, hogy egy sikeres ember láttán vagy hallatán az embereknek mindig megjelenik egy nagy feketepont a fejükben. Ha a gazdag/szép/okos/sikeres ember elkövet valami baklövést vagy bűnt - például sok szexpartnere van, vagy drága ruhákban jár, vagy drága nyaralásokon vesz részt vagy részegen látták egy buliban, vagy nem tanult a tanórára -, már megy az embereknél a rosszindulat, hogy "újgazdag hülyegyerek", "mit várni attól, akiket a szülei pénzelnek", "a szép nők rbancok".

Egy távoli nagynénémnek (másod-nagynéni) bejött az élet. Nyaralójuk van Horvátországban és Rómában élnek. Az anyám és a nagybátyám ki nem állhatták, elmondtak róla kígyót-békát, bármit csinált "felvágós", meg "szórja a pénzt", meg "mit avatkozik bele a politikába az, aki csak éli világát Rómában és gőze sincs arról, mi folyik az országba". Ez egészen tavalyig ment, amikor a nagynéném hazalátogatott és végre, 20 év után találkoztak. Imádnivaló, kedves nő volt, látszott rajta, hogy semmi gondja nincs az életben, és áradt belőle a pozitív kisugárzás. Az anyámék egy évig egy rossz szót sem szóltak, és a nagynéném bejelentette, hogy meghív engem Rómába, hogy gyakorolhassam az olaszt. Azóta ő otthon a minden, a jóságos, a földreszállt angyal. Nem mondanám ezt haszonlesésnek, mert a nagybátyámnak ebből tényleg semmi haszna sincsen, és ő is áradozik róla azóta.

Lehet, hogy pongyolán és "katyvaszul" fogalmaztam, de tényleg nem értem, miért van ez. Egy szerencsés ember miért ne élvezhetné a BECSÜLETESEN megszerzett pénzét/sikerét/szépségét/eszét "önző" módon, anélkül, hogy bárki elvárná tőle, hogy Teréz anyát játszon?


2016. máj. 6. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Amióta nekem is bejött a kokain biznisz, k*rvákat tartok minden sarokban, úgy nézek ki mint L. DiCaprio és 3 aranyozott Bentley áll a garázsban, engem is sűrűn betalálnak a fattyú hozzászólások.
2016. máj. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát Tartóskalács, bizony nehéz az élet!


"gazdag, vonzó, okos, sikeres" - ez így nem szokott együtt lenni - ugyanis az okos, sikeres nők NEM vonzóak a férfiak számára (félnek tőlük...)

a többi? hát irigység,pletykálkodás, huhogás az gyakori - de másokra is, mindegy, mindenki sorra kerül azoknál, akik erre szakosodtak.

2016. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert az emberek előítéletesek. Amint gazdagabb valaki, megy a hülye duma, hogy biztosan felvágós, beképzelt. Pl. az én esetemben felvágásnak titulálják azt is, hogy drága autóm van, pedig nem mutogatom, csak használom, számomra ez ugyanolyan közlekedési eszköz, mint másnak egy olcsóbb autó. Eljutok vele A-ból B-be. Beképzeltnek tartanak, mert nem beszélgetek emberekkel, akik nem a barátaim. Pedig a barátaim nem mind gazdagok, vegyes a felhozatal. Egyszerűen nem akarok új emberekkel beszélgetni, barátkozni, mert minek? Van egy kiforrott baráti köröm és kész. Mondjuk én nem értem, hogy kinek mi köze ahhoz, hogy ki gazdag és ki nem, de jól van.
2016. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Irigység. Ennyi. Az ilyen embereket ki kell hajítani az életedből mert csak szórják az átkokat.
2019. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!