Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem merek biciklizni, félek...

Nem merek biciklizni, félek szinte fóbiám van?

Figyelt kérdés
kicsi korom óta nagyon féltettek a szüleim, itt el is cs*sztek mindent. Ha rajtuk múlna még most sem tudnék biciklizni, az udvarban tanultam meg és csak az utcában bicajozhattam csak saroktól-sarokig... 24 éves vagyok beköltöztem a városban, de egyszerűen félek biciklire űlni, félek ha elmegy mellettem egy autó, nem tudom kirakni az egyik kezem ha fordulnék le mert félek hogy akkor elesek, sőt biztos vagyok benne hogy valamiféle fóbia alakult ki bennem! Szorongok is ez miatt, főleg aki tudja rólam hogy nem merek bicajra ülni és mégis erőlteti... :( Tudom kívülről viccesnek tűnik, de higgyétek el nekem nem az! Inkább járok gyalog a város másik felébe minthogy bicajra üljek, ezt hogy tudnám "legyőzni"? Van még valaki így?

2016. máj. 9. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Bringázni nem városban kell megtanulni, mert oda egy picit több skill kell, mint egy csendes kis faluba.

Nem tudom mitől félsz, de gondolom az a bajod, hogy nem érzed a bringát, nem tudod kezelni. Ha én tanítanék gyerekeket, az első dolog az álló helyzetben megállás lenne lerakott láb nélkül, aztán a súlypont áthelyezése. Első, hátsó kerék odébb rántása...stb.

Ezek annyira nélkülözhetetlen alap manőverek, amire 5 percenként szükség van, ha bringázol egy zsúfolt városi környezetben.

Tehát, koordinációs képességeket kell csiholni valahonnan, ha még nincs. Meg kell tanulni ügyesnek lenni.

Ezek nélkül senki ne üljön bringára, mert veszélyezteti saját maga, és más közlekedők épségét.

Ha sose használtad hobbi célra a bringát, akkor megértem miért nincs ügyességed hozzá.

2016. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ügyetlenke vagy a bringán, ne is próbálkozz a forgalomban. Menj ki a városból (kocsival, vonattal, HÉV-vel stb. vidd ki a bringát), és ott biciklizz valami csendes kis faluban vagy erdőben, ahol nincsenek autók. Gyakorolhatod is a kézzel jelzést, egykezes kormányzást stb. És ha ott már teljesen biztonságosan tudsz menni vele, akkor jöhet a forgalom.
2016. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha olyan lennél mint én, könnyen megtanulhatnál! Nekem a szüleim nem féltek, de én ezt csináltam volna:

Megkértem a mamám hogy vegyen egy pótkerekes biciklit

vagy egy pedálnélkülit

azzal mentem volna elősszőr a JÁRDÁN. 24 évesen már ez nem válik be, egy nagy biciklin kell pedál nélkül a lábaddal menni, és kanyarogni, hogy gyakorold a kormányzást! Ha egy autó jönne, és kereszteződésben vagy, akkor a kressz szabályai szerint.. ha meg félsz, akkor menny le a fűre, vagy a járdára. Gondolom én későn írtam, de ha esetleg még érdekel, és még nem tudsz, akkor ezzel a taktikával meg lehet tanulni (szerintem). Én csak 9 éves vagyok, de tudok. Én 24 évesen úgy tanulnék mint egy kisgyerek, esetleg ha nem olyan ciki neked, nagy biciklire felszereltek egy pótkereket. Ha még ezt olvasod, akkor sok szerencsét a tanuláshoz ! :)

2016. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!