Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan aki nem...

Van köztetek olyan aki nem sablon szerint él, és nem a kor a lényeg?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy pl:

- 60 évesen jogsi

- 40 évesen lovaglás, úszás tanulás

- 50 évesen egyetem kezdése

- 45 évesen egy új szakma tanulása

- közel 40 évesen gyerek vállalás


vagy bármi, de tényleg bármi!


Nekem sok minden elég "későn" adatott meg, főleg az anyagiak miatt.


Viszont a környezetem hül...nek néz, kibeszél, azt hiszi, hogy "beteg" vagyok, mert sok mindent sokkal később kezdtem el és valósítottam meg, mint ami a társadalmi elvárás.


Én vagyok ilyen emberekkel körül véve, vagy tényleg ez a "normális"?


Ti hogy vagytok ezzel?


2016. máj. 9. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

23 vagyok a legtöbb volt osztálytársam jövőre végez az egyetemmel, én meg most döntöttem úgy hogy tovább fogok tanulni. Ha nem sikerül akkor jövőre megpróbálom újra csak teljesen másik szakon. Viszont nem tudok szabadulni a gondolattól hogy lehet kicsit elkéstem a dologgal. Pláne hogy majdnem 30 leszek mire végzek.


Le kell szarni, egyszer él az ember, ha nem próbálod meg kitölteni tartalommal akkor amikor tudod, megette a fene.

2016. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egész életem ilyen, és tudok egy csomó ilyen emberről még. Sőt, rengeteg ilyen embert ismerek.

A bajod kb. az, hogy "menőkhöz" méred magadat, és persze hozzájuk képest te később jutsz hozzá azokhoz, amit miattuk éreztél fontosnak, hogy legyen.

aztán eljön az idő, hogy már nem érdekel az egész, és megtalálod a helyed, a tempőd, és a céljaidat a világban. Még boldog is lehetsz.

2016. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondolkodok ahogy Te első.

De sokan körülöttem már-már "eltemették" magukat.

Ha nem vették fel őket egyből, akkor vagy munka vagy valami OKJ, (nem azért mert rászorultak).

Van olyan 30-35 éves ismerősöm aki "sír", hogy nincs jogsija, de ennyi idősen már nem mer belevágni.....


Meg sok ilyen hasonló történet.

Én meg úgy vagyok vele, hogy tökre lehúznak, vagy nem is tudom, mi a legmegfelelőbb kifejezés erre, mert hiába biztatom őket, hogy sosincs olyan hogy késő, ők lehurrognak, és tovább sajnáltatják magukat.

2016. máj. 9. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ilyenekkel foglalkozni. Nekem is mondják hogy menjek inkább dolgozni. Voltam, meguntam. Nem fogok éjjel nappal hétvégén egy olyan helyen rohadni amit utálok és még szarul is fizet. Aki így akarja leélni az életét annak szíve joga és tartsa meg a negativitását magának.
2016. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A közel negyven évesen kezdett gyerekvállalás inkább már "sablon" manapság.

Egyébként, persze, vannak ilyenek, anyu tavaly szerzett jogsit, 55 évesen. Nekem közel 30 évesen még nincs, de gondolkodom rajta, hogy a közeljövőben talán. Ja és úszni sem tudok. És most kezdtem el újabb nyelvet tanulni.

2016. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sose erne veget a listam, pedig meg csak 25 vagyok.

Nekem ez igy jo

"Lattal mar farkast aki rosszul alszik a birkak velemenye miatt?"

2016. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legkedvesebb hobbimba 35 évesen kezdtem bele. Egy újabb nyelv tanulása nekem is szerepel a terveim között. És ha felvesznek a nemsokára induló tanfolyamra, akkor olyan szakmát fogok tanulni, aminek köze nincs az eddigi munkáimhoz. Kicsit későn érő lennék?

F/50

2016. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem 22 évesen lett először kapcsolatom, lettem először szerelmes, ez az átlaghoz képest lehet későbbi.



egyetemen van egy csoporttársam, aki a nyugdíjas éveit unatkozás helyett tanulással tölti :D furcsa hobbi :D 68 éves :D

2016. máj. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 50-60as ismerőseim vannak, akik még lazán eljárnak fesztiválozni Szigetre stb. Én is ilyesmi szeretnék lenni idősebben. Aki meg emiatt hülyének tart... istenem. Mintha 50 felett már a tévén kellene bámulni kötelező jelleggel a szappanoperát meg a Való Világot, ill. unokázni meg főzni...
2016. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor sajnos én vagyok ilyen emberekkel körülvéve.


Amikor felnőtt fejjel kezdtem tanulni úszni, még azt is megmagyarázták, hogy úgysem sikerül csak felszínesen, mert ezt pici korban kell tanulni.

Lovaglás dettó.


Csomó mindenhez van kedvem, és most van rá meg az anyagi keret.

Amikor látok olyan cikkeket, híreket, (főleg külföldit), hogy a 60 éves néni beiratkozott az egyetemre, és társai, akkor én tökre örülök, hogy vannak ilyen emberek.

Aztán mikor mesélem egyik-másik ismerősömnek, akkor csak fintorognak, hogy mi értelme volt, hisz úgysem fog az adott szakmában az illető dolgozni, meg hasonló negatív kritikákat kapok.

2016. máj. 10. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!