Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Herby, Dancsó, Unfield,...

Herby, Dancsó, Unfield, Goodlike és társaiknak miért van annyi feliratkozójuk? Csak szerintem nem közvetítenek ezek a csatornák semmilyen értéket?

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

A Dancsót annyiban kiemelném a többi közül (akik tényleg csak a nagy semmiről csinálnak videót), hogy ő azért régebben kifejezetten igényes, remek videókat csinált, amiknek volt igazi tartalma.


Én benne csak azt sajnálom, hogy ahogy nőtt a népszerűsége, úgy romlott a videóinak a minősége. Mivel rájött hogy a sok feliratkozóhoz a kevés is elég. Régebben ő hobbiból csinálta a Videómániát például, de ma már annyira a ló túloldala... Sajnálom pedig, a régi videóit nagyon szeretem, a mostanság kiadott videói viszont számomra nézhetetlenek.


Goodlike-nak egy videóját, a dósa fannisat láttam. Az nem volt egy rossz videó, mármint a mondanivalója, hogy a mai tinik (én 24 vagyok azaz már nem tini) hogyan vélekednek egymásról, meg a netes dolgokról. Számomra (bár nem vagyok prűd) abban az volt a rossz, hogy rengeteget káromkodott. Tehát egy jól felépített gondolatmenetet tett tönkre a rengeteg felesleges káromkodással. Ő egy jó vlogger lehetne, ha stílust váltana. Akkor sem lenne kevesebb feliratkozója, ha nem káromkodna sokat.


Ezt az unfield nevűt nem ismerem, a herby nevűről pedig nem tudnék nyilatkozni a jóízlés határain belül.

2016. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

A felsoroltak közül csak Dancsót ismerem, de vele kapcsolatban például gondold át újra a kérdésed! Szerinted a videóinak az a célja, hogy valami értéket közvetítsen?

A fenét, egy egészen egyedi humorral és gondolkodásmóddal rendelkező srác, aki ebben az egyedi stílusában adja elő magát a videóiban, különféle témákban, és ez az embereket mulattatja, megnevetteti. Nyilván azért iratkoznak fel annyian, mert tetszik nekik amit csinál, nincs ebben semmi bonyolult!

2016. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű témák egyszerű embereknek. Szerintem ezzel mindent elmondtam. Ráadásul a feliratkozóik javarészt gyerekek. Azokat meg lehet fogni az ilyen töménytelen semmitmondással.
2016. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig érték és oktatás az embernek. Diákok az egész napi tanulás, dolgozók az egész napi gürcölés után baromira nem oktatásra vágynak meg magasztos mély gondolatokra, csak szórakozni akarnak és nevetni egy jót. Erre meg alkalmasak ezek a vloggerek,ezért van ennyi feliratkozójuk.
2016. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A Minecraft meg az Agar.io sem hordoz magában semmilyen értéket, mégis több millióan játsszák minden nap, és ugyanannyian nézik a jutubon, ahogy mások játszanak.
2016. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok fiatal nézi őket, akiknek ez is elég. 28 vagyok ugyan, de emlékszem, amikor tizenévesen még én is nagyokat röhögtem a Gálvölgyi show-n pedig az sem képviselt egy hihetetlenül magas nívót. Most viszont egy részt sem bírnék végignézni belőle.


Dancsó pedig jó volt régen, ahogy mondja az első, de jött egy pont amin túl már rohadtul nem volt vicces. Talán akkor történt meg a váltás, amikor behozta a hülye szex-kecskéjét és azóta felér egy szellemi kútmérgezéssel a gyerek.


Molnár Krisztiánt pedig hiányolom a felsorolásból. Ő még Herbynél is durvább szerintem. Mondhatni, hogy ő a hazai Youtube legalja, nála lejjebb nincs.

2016. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez bennem is felmerült, amikor valamelyik híres youtuber véletlenszerű videójára kattintottam, és ott baromira idegesítő ál-, és túllelkes stílusban valami hétköznapi és engem marhára nem érdeklő személyes témáról pofázik. A Dancsót mondjuk én se sorolnám ide, mert neki legalább vannak vicces filmelemzővideói és látszik is, hogy dolgozott rajtuk. Az megint más kérdés, hogy gyakran erőltetettek és kínosak a poénok.
2016. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
jókor voltak jó helyen. Ők az elsők a "youtubeos vlogolás" korszakból. És köztudott hogy akik trendhordozók, azoknak mindig több van mint akik 3-4-5 évvel utánuk kapcsolódik be.
2016. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Unfield és Goodlike szimpla tinivideósok, akik tiniknek gyártanak értelmetlen tippeket, mutatnak be dolgokat amiket egy normális 20-as éveiben járó ember röhögve csinál meg + gameplay agyonunt játékokról általában. Goodlikeot annyira nem ismerem, így róla sokat nem tudok nyilatkozni azt tudom hogy gameplay vlogos, Unfield viszont véleményem szerint nem tud se értelesen összefüggésbe beszélni, se fogalmazni, és olyan egyértelmű dolgokat mutat be, hogy az nem igaz. A véleményét pedig úgy adja elő és olyan szinten is van mint egy 10 évesnek. Na nem mondom, hogy ez akkora probléma lenne, még fejlődhet. Az ő videóikat mindenképp tinik nézik.


Dancsó és Herby már más tészta. Ők közvetítenek... közvetítettek értéket. Dancsó kritikákat készített, olyan magyar filmeket ismertem meg amiket nem is tudtam, hogy léteznek. Élvezhetőek voltak a régebbi videói. Őt is a tinik nézték régebben, de az idősebb korosztályból.


Herby viszont abba bukott bele némileg, hogy elkezdett gameplayezni és rászálltak a "nokedlik". Hiszen az ő csatornája alapból nem egy gyerekeknek szánt dolog volt. Rettentően abszurd és groteszk humor uralkodott rajta, és bár még mindig uralkodik, de azzal, hogy a gyereksereg rávetette magát akik a gameplayen kívül nem értették még a felét se annak amit a videóiban mond kikészítette őt, mikor ment az utcán kiabáltak hogy jajj Herby, követték hazáig, stb.

Érthető hogy nem egyszer kibukott. Az ő videói közvetítenek értéket, de közvetetten, a sorok között, és csak az érti meg amit mondani akar, aki már volt hasonló szituációban, ehhez ugye hozzátartozik egy bizonyos életkor is. De nem okolom azt se aki szerint csak egy káromkodó ember. Úgy is meg lehet közelíteni.

A lényeg inkább az, hogy az ő videói alapjába véve felnőtteknek szóltak, aztán belevágott olyanba amibe nem kellett volna, és a gyerekeket valahogy le kellett vakarnia, mert ő igazából sosem gyerek közönséget akart magának.

A probléma az, hogy Herby már átesett ezen a krízisen, Dancsó az új stílusával most közeledik hozzá. A kérdés az, hogy ő mit csinál, megbukik, és rájön hogy rosszfele tart, vagy egyre inkább változásba megy át a stílusa és úgymond eladja magát? De arra már mindegyikőjük rájött, hogy a magyar youtubeon csak tinikből és 8 évesekből lehet megélni.


Az érték közvetítés pedig megint egy más dolog. Alapvetően MINDEGYIK szórakoztatásra épül. [vagy próbálkozik valami olyannal] Tehát nem igazán lehet objektíven meghatározni hogy a hülyeségnek amit előadnak van e értéke vagy sem.

2016. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

@20:21


Azért az nem igaz hogy a Minecraft nem hordoz semmi értéket. Bár én nem szeretem, ezáltal kb 1 órát nem játszottam vele életem során, de láttam hogy olyan dolgokat meg lehet vele valósítani hogy az hihetetlen. Persze az jóval magasabb szint, mint amikor a 8 évesek kocka bunkert építenek benne azt csá.

2016. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!