Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem tudok semmiben...

Miert nem tudok semmiben hinni? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Nincs egyetlen vallas sem, amiben tudnék hinni. Irigylem azokat az embereket, akik oszinten hisznek barmelyikben is. 13-14 eves koromig en is hittem es nagyon jo erzes volt valahova tartozni, de aztan "megvilagosodtam" es mindent egyre racionalisabban kozelitek meg. Már az is segitene ha lenne egy olyan csoport, ahol hasonlo emberek lennenek mint én. Nem is tudom megfogalmazni hogy mit keresek valojaban. Barataim vannak, ezzel nincs gond, de jo lenne egy nagyobb kozosseghez is tartozni, de nem megy es emiatt sokszor uresseget erzek, holott tudom hogy pl nagyon sokan csak menekulnek egy vallas mögé hogy ne kelljen teljes mertekben felelosseget vallalniuk az eletukert.

2016. máj. 19. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak vallások vannak, ami alapján tartozhatsz valahová.

Most már inkább más eszmék alapján azonosulnak emberek, én is tartozom valamelyikhez, de abba meg belelóg egy olyan valami, amivel nagyon nem értek egyet.

Tehát én se tartozom sehová.

De miért is kellene?

Nincs két egyforma ember, aki mindenben azonos véleményen van.

2016. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el a környezetedben nagyon sok hasonló hitetlent fogsz találni.


Örülj neki, hogy neked ennyivel több eszed van mint azoknak akik egy több ezer éves logikátlan maszlagra építik fel az egész életüket.

2016. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 nem akarok mindenben azonos velemenyen lenni...


#2 igazad van. Van par hitetlen, akiket ismerek, de rajtuk azt latom hogy azert nem hisznek mert "csak azert sem hiszek" es innentol szamomra hiteltelenek. Tudom hogy nem csak vallas van amugy. Ez csak pelda volt. Idegesit az ezoteria, foleg az idoseket lehuzo tv-s jósok... Vagy attol hogy pl minden betegseg pszichoszomatikus stb.. Akik nagyon hasonloak mint en, ok a barataim.

2016. máj. 19. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadban higgy, a többit meg szard le.

Annyi dolog van az életben ami dühít és szívet szaggat, hogyha minden miatt aggódnál, begolyóznál.

Amúgy sem filózni kell ezeken, hanem tenni.

2016. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 hiszek magamban, csak egyedul erzem magam ezekkel a dolgokkal. Tenni a sajat korlataim kozott, teszek is, de az edeskeves.
2016. máj. 19. 11:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem tartozom közösségbe, pedig néha jó lenne. Ott ahol bármikor kiálnának mellettem ha kéne, nem csak szabályok alapján. A vallásos emberek sem állnak ki egymásért, nem támogatják egymást, csak úgy mutatják. Mint amikor meghalt a nagyapám és piripócspuisztáról is eljöttek a rokonok, hogy jaj de sajnálom, meg milyen jó ember volt. Nagy kakit, 50 éve nem is látták egymást.

Na szóval, mit akartam ebből kihozni?

Vannak egyébként hobbi csoportok, zenei csoportok, rajongói csoportok, stb, azért csak akad valami közösség, ahol megtalálhatnánk a nekünk megfelelőt. Ha meg nem akkor alapítsunk. :D

warm honey

2016. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogyan működhet a csakazértsem hiszek módszer. Hiszen ezt a makacsságot csak úgy tudná valaki gyakorolni, ha a hit valamiféle valós ténnyel alá tudná támasztani azt amit állít. Én ilyet még nem tapasztaltam.

Ellenben sok vallásossal akinek mondhatsz bármit, bizonyíthatsz bármit, még ezek ellenére sem hajlandóak kihúzni a feküket annak a magasabb rendű entitásnak a valagából.

2016. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert ki gondolkodik tud, nem hisz.


Ne akarj hinni. Logika ellenes.


Ha informálódni szeretnél, írj rám.

2016. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!