Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti ismertek olyan embereket,...

Ti ismertek olyan embereket, akik "csak kedvesek" és mégis nagyon szeretitek őket?

Figyelt kérdés
Mert amikor pl valami személyiségtesztet vagy ilyesmit töltök ki (nincs életem :D) és megkérdezem a barátaimat,h hogyan jellemeznének,mindig olyanokat mondanak,h "kedves,melegszívű" stb... én meg úgy érzem,h ez negatív. Valamiért nekem ez egyet jelent az unalmassal. Mert mindenki a legszivesebben a menő vagy a vicces gyerekkel akar barátkozni,ugye? Ez később megváltozik és mondjuk a felnőttek jobban értékelik a "szimplán kedves" embereket,vagy én mindig is a pótbarát maradnék?

2016. máj. 21. 23:05
 1/5 anonim válasza:
96%
Szerintem általában mindenki ezt mondja a barátjának, ha ezt kérdezi tőle. Nyilván nem leszel a másikkal bunkó és ez az ami először eszedbe jut. Meg milyen lenne már, ha azt mondanák neked csak azért barátkoznak veled mert menő vagy:D És attól még, hogy kedvesnek tartanak nem kell unalmasnak is lenned. Nincs sok összefüggés a kettő között.
2016. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érzed azt hogy mikor vagy pótbarát éd mikor igaz barát.

Az ember olyan barátokat választ mint saját maga..egy hullámhossz, egyforma érdeklődésikör stb.

Ha hirtelen megkérdezné tőlem ezt valamelyik barátom én is ezeket sorolnám fel (kivéve az Lb-mnek😊)

2016. máj. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "kedves" semmiképp nem negatív, és főleg nem jelenti azt, hogy unalmas lenne.

A "menőség" meg tizenévesen sem szerepelt a barátkozási kritériumok között, pusztán attól, mert valakit mások kedvelnek, még nem lesz jobb barát.

Ami pedig azt illeti, a barátság nem egy egzakt, mérhető kritériumrendszer alapján dől el. Lehet, hogy valaki "egyáltalán nem különleges" ember, de lehet, hogy pont ő lesz az, aki életre szóló barát lesz. (Tegyük tisztába: attól, mert valaki nem különc, nem feltűnő vagy kimagasló semmiben, az korántsem jelenti azt, hogy ő egy halál unalmas lélek lenne, akivel pár sablonos, csendes délutáni közös teázásból áll mindössze a barátság.)

Az érdekes, szimpatikus érdeklődési kör lehet alapja ismerkedésnek, de a barátság akkor sem ezen fog múlni.

2016. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"csak kedvesek"

Nekem ez már elég.


"Mert mindenki a legszivesebben a menő vagy a vicces gyerekkel akar barátkozni,ugye?"

Hát, ha magamra gondolok, akkor nem "ugye". :)

Menő: a trendnek leginkább megfelelő maszkot viseli. Ő van mögötte? Ha igen, akkor ő az aktuális divatdiktátor (vagy aki hátulról pénzeli a nevezett bábut).

Vicces: Ez lehet jó humorú, bár a viccesről nekem inkább az ugrik be, hogy állandóan idétlenkedik, a jó humorú meg tudja, mikor kell úgy igazán megpendítenie a nyelve hegyét.

Nálam ezek a kifejezések hajaznak a "unalmasra".


Ellenben lehetsz te a világ legunalmasabb embere, ha az meleg szív akkor melegít, amikor szükség van rá (olyankor pedig a menőzés és jópofizás annyit sem ér, mint egyébként), akkor rájön a másik, hogy a te "unalmasságoddal" megéri azonosulni. Persze lehet, hogy kihasznál, és csak "pótbarát" leszel "ha nincs jó, jó a szamár alapon", erre nem árt odafigyelni. De nem kell vicces és menő maszkot hordani, mert ha azt szereik meg rajtad, félsz majd levenni. A "csak kedves" többet ér.

2016. máj. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan embereket akik "csak kedvesek". Vagyis egyet. Az egyik legjobb barátom, és nem, nem unalmas, sőt nyugtató a társasága. Szerintem kevés olyan igazán kedves ember létezik a földön, szóval ha azt mondják a barátaid, hogy kedves vagy, akkor az klassz. Ne tartsd magad unalmasnak :)
2016. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!