Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek Budapesten miért...

Árokpart kérdése:

Az emberek Budapesten miért ennyire gyámoltalanok?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy egy 12 éves kislánnyal keménykedtek a BKV ellenőrei úgy, hogy egyébként minden irata rendben volt és érvényes is. A kiérkező rendőrök akiket az ellenőrök kihívtak le is szidták az ellenőröket miatta. Még az ellenőrök fenyegették a többi utast aki felháborodott, hogy menjenek el mert bajba kerülhetnek. Nem értem csak itt nálunk vidéken van az embereknek egy természetes igazságérzetük és csak itt mernek fellépni az esetleges igazságtalanság ellen, egyébként hozzáteszem, hogy nálunk vidéken hasonló még csak elő sem fordulna soha. A többi utas helyében pl. én legalábbis nagyon megfegyelmeztem volna az ellenőröket de mindegy nem is idegesítem magamat vele. Az húzott fel, hogy egy sima ellenőrtől így megijednek. Nálunk nem ennyire kockák szerencsére az emberek, jóval igényesebbek a szabadságvágyra. pl. A helyi vendéglőkben mindenfélével üzletelnek, földeken dolgoznak, templomba járunk vasárnaponként, tehát van egy saját törvényünk ami a mindenkori betyárbecsületen alapuló egyensúlyt biztosítja. Városon ez régen sem volt meg?
2016. máj. 22. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Napi provokáció.

Van egy olyan érzésem, hogy te még életedben nem találkoztál "vidéki" emberrel.

2016. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pedig egy vidéki közepes méretű faluban élek.
2016. máj. 22. 10:59
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Sok a proli.
2016. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
De falun is.
2016. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

"van egy saját törvényünk ami a mindenkori betyárbecsületen alapuló egyensúlyt biztosítja"


Aztán meg megy a sírás, hogy milyen korruptak a politikusok, akik jelentős része vidéki kötődésű.

2016. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Igaza van a kérdezőnek, szégyen a köbön, hogy egy ilyen helyzetben az embereknek csak a nézésre telik. Annyi, hogy szerintem ez nem Budapest, ez mindenhol így van. Durvább helyzetben sem fognak össze az emberek, pedig az azonnal letörné az ilyenek szarvát, mint a bunkó ellenőr.
2016. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 ittittitt ***** válasza:
43%
nagy város ,több a selejt de vannak normális emberek is,az esetnél ,ott pont nem volt.
2016. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb települése, ahol az emberek nem ismerik egymást, kisebb az összetartás, személytelenebbek a dolgok, senki nem érzi igazán sajátjának az ügyet.
2016. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egy ilyen helyen az ember csak átmegy. Bár hülye volt az ellenőr ebben az esetben, honnan a fenéből kéne egy járókelőnek levágni az egész sztorit annyiból, hogy áll egy lány az ellenőrök mellett?
2016. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas provokáció megint. Egyetlen példa alapján általánosítasz. Pontosabban egyetlen példával támasztod alá az egyébként is meglévő előítéletedet. És ezért tiszteljelek téged, mint okos nem budapesti?

Ja, ugye az sosem fordul elő, hogy vidéki vonatjáratokon MÁV-ellenőrök zaklatnak szabályosan közlekedő utasokat? Vagy ha mégis, akkor mindig megvédik az utast utastársaik? Ugye mindig így van?

2016. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!