Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gonosz vagyok a szüleim...

Nagyon gonosz vagyok a szüleimmel szemben, ha szégyellem, hogy jól állunk anyagilag?

Figyelt kérdés
Már több ismerősöm próbált mindig kihasználni ezzel, visszaélni, meg utálom a sok csodálkozó fejet, mikor meglátják a szobámat vagy a házunkat. Inkább nem is rendezek pl. bulit.
2016. máj. 23. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz, csupán olyan dolog miatt szégyenkezel, amiért nem érdemes. Nem bűn jól élni, ha önerőből meg tudjátok teremteni a feltételeit.
2016. máj. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen szégyeld magad!!! Ha ismernélek letörölnélek a facebook ismerősein közül!!de azért sajnállak is,hogy nem kell nélkülöznöd biztos nagyon rossz lehet,hogy ezzel a tudattal hajtod álomra a fejed minden este!
2016. máj. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg nem jó érzés, én is ilyen helyzetben nőttem fel. Nagy nehezen sikerült csak leraknom ezt a komplexust, de ezt is csak úgy, hogy elmentem dolgozni egy nem túl jól fizető helyre, és megkértem anyuékat, hogy ha lehet, ne nagyon pénzeljenek, mert nekem ez már sok. De egyébként én is mindig nagyon megválogattam, kiket hívok el hozzánk.

Igazából az a baj, hogy a magyar emberek többsége szegény körülmények között él. Mert itthon vagy havi 100-at lehet keresni feketén, vagy sokkal többet, de azt keveseknek. Legalábbis én ezt látom.

Nekem nincs bajom a szegényekkel, bár azt nem hiszem el, hogy sokaknak egy vödör festékre nincs pénzük, hogy lefessenek egy-két szétkopott szobát, vagy rendberakják az udvart. Meg ne zsúfolják be minden kacattal a lakást. Ez már inkább igénytelenség. Na meg a cigi és a pia emellett azért lecsúszik. És ebből a körből vannak általában az irigyek...

Szóval szégyenkezni nem kell, hanem meg kell válogatni, kit engedsz be.

2016. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Teljesen felesleges szégyellni. Ők tettek azért, hogy jól éljenek. Te pedig az ő munkájukat lenézed azzal, ha szégyelled. Inkább lennél büszke, hogy nem csak nyavajognak, hanem tesznek is valamit az életben.

Az meg a Te dolgod, hogy rendbe tedd ezt magadban és akkor nem fogsz annyi kéregetővel találkozni. Látszik rajtad, hogy Te ezt nem akarod, nem is tudod miért van ennyi.. ne is csodálkozz, hogy csupa ilyen emberrel hoz össze a "sors". Ha a szüleid büszkék arra amit elértek kérdezd meg tőlük ők hány ilyennel találkoznak..


Ha zavar akkor Nálad van a gond. Hogy mi az, azt Neked kell tudni.

2016. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne is törődj az ilyen "ennekdejólmegyhogyrohadjonkiatalajalóla" emberekkel. Voltak, vannak, sajnos lesznek is. Irigykedik/beszól? Csináljon jobb meg nagyobb házat, és akkor beszólhat!


Nekem volt egy módosabb barátnőm egyszer, és nem tudtam hogy az amikor összejöttem vele:D

amikor elvitt magához valahogy nem néztem mennyi lehetett meg ilyesmi, ez volna a legutolsó dolog ami érdekelne. Ha egy omladozó házban lakott volna és magát nem hanyagolja el, nekem akkor is ő kellett volna.

2016. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kihasználást nem úgy értettem, hogy pénzt kérnek, hanem pl. a szüleimet is kihasználják (vigyük el őket ide meg oda, mert nekünk telik benzinre, vagy ők akarnak velem fél órát telefonálni a semmiről, de azért én hívjam vissza őket). És megjegyzést tesznek, hogy mekkora szobám van, hogy saját gardróbom van, hogy milyen elektronikai kütyüim vannak. Néha anyám ismerősei is, csak hogy anyámnak beszólhassanak, rajtam kérdezik, hogy mik vannak nekem (mert azért alapvetően apa keres nálunk sok pénzt, anyának átlagos a fizetése). De nem értem a megjegyzéseket, amikor osztálytársaimnak meg saját autójuk van, nekem meg megmondták, hogy dolgozzak meg érte.
2016. máj. 23. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!